Jump to content
Matharnus

Leciwy już E8400 + 4GB Ram

Recommended Posts

E8500 + 4 GB Ram .

Na takim sprzęcie miałem :

Win JG7 ThinPC

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LTSB chodził najżwawiej.

Każdy sprzęt chodzi inaczej, nie bedę się spierał, nie gram w cs zawodowo zagram raz na tydzień dla relaksu, choć więcej w tym stresu niż odpoczynku, dlatego gram w Albiona i w sumie na tej grze chce się skupić :)

Obecnie używam tego:

Chodzi rzeczywiście przyzwoicie, ale myślę że tak samo chodziła by zwykła czysta 7 bo ta wyżej wielu zmian nie ma.

Pamiętam kiedyś i czasy z kilku las wstecz :) Były chyba z 3 Windowsy XP wtedy

1 Oryginalny

2 Modyfikowany

3 Ultra Lite

I się żyło, teraz tyle tego do wyboru że człowiek głupieje i nie wie co wybrać, a wiadomo że jak sie zrobi system chce się go mieć jak najdłużej...

Mi zależy na prędkości działania, małym obciążeniu aby moja gra Albion Online skorzystała na tym jak najwięcej, a reszta typu internet, youtube to rzecz podstawowa prawie każdego użytkownika.

9 hours ago, klarion said:

E8500 + 4 GB Ram .

Na takim sprzęcie miałem :

Win JG7 ThinPC

LTSB chodził najżwawiej.

Tylko niestety windows 10 został mi tutaj odradzony :(

Na aktualnym systemie mi nie zalezy, przecież zawsze moge dociągnąć aktualizacje, w dzisiejszej dobie internetu to nie kłopot a chwila roboty, nawet gdyby miało potrwać to dłużej uważam że warto bo nie robi się codziennie systemu :)

1 godzinę temu, Matharnus napisał:

Tylko niestety windows 10 został mi tutaj odradzony :(

Na aktualnym systemie mi nie zalezy, przecież zawsze moge dociągnąć aktualizacje, w dzisiejszej dobie internetu to nie kłopot a chwila roboty, nawet gdyby miało potrwać to dłużej uważam że warto bo nie robi się codziennie systemu :)

Ja mam Laptop z 3 gen intela i PC na FX i na obu sprzętach mam win 8.1 z wyłączonym Windows Update :)

Tak, wiem, można i tak, jednak chyba 10 na moj sprzęt będzie za ciężki, zdecydowałem się na ten, wydaje się najbardziej ok .

Mam nadzieje że się nie zawiodę i podziała długi czas bez kombinacji :)

Nie wiem czy temat był poruszany bo nie czytałem całego wątku ale dobrym posunięciem będzie dać mu 8GB RAM. Mój leciwy PC który teraz mama używa też miał E8400 i 4GB. przeglądarki pożerają RAM jak szalone. Masz 4 sloty, a DDR2 są za grosze do dostania. Dorzucenie dodatkowych 4 znacznie poprawiło komfort pracy (przeglądanie stron i stare filmy na yt). Podmiana na q6600 nawet bez kręcenia dodatkowo podniosła przyjemność pracy.

20 minut temu, Matharnus napisał:

Pewne gry i aplikacje są dostępne w microsoft store :)

Dodałem 2 kości i mam w sumie 6gb ram, ale jak rozumiem w10 z mstore nadal mija się z celem na tym sprzęcie ?

A po co się pchać w stronę W10 jak nie ma potrzeby? Doinwestuj w dysk SSD 120GB. Kosztuje niewiele, a komfort pracy wzrośnie. Wgraj sobie Win 7 x64 lub 8.1 czysty bądź mod, to zależy od Ciebie. Chyba, że chcesz konieczne W10 no to próbuj, ale wg mnie wersja LTSB ma największy sens na takim sprzęcie jeśli chodzi o 10-tkę.