Jump to content
WinClub
czorcik

jak cristal diskinfo oszukuje

Recommended Posts

mam dwa dyski 1 TB toshiba i drugi mp500 dysk toshiba kupiłem rok wcześniej a ma mniej godzin przepracowanych niż mp500 ,mp500 ma 7736 a toshiba 6732 chociaż kupiony rok wcześniej ,komputera nigdy nie wyłączam,kto jest winien cristal czy oprogramowanie dysków,bo mp500 m tyle ile faktycznie może być

Zobaczcie proszę jak wygląda SMART w moim Crucialu MX200 1TB. Jedyne 744h przepracowane... ale 23.66TB przerzucone. Zainstalowany jest w laptopie do tzw. tyrania i pracuje w nim od 2-3 lat codziennie po kilkanascie godzin.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie masz się czym przejmować. Dysk ma to do siebie, że zapisuje/odczytuje się dane. Jak dla mnie masz całkiem normalny licznik. Weź pod uwagę, że przez cały dzień te 8GB mogłeś pobrać z neta (YouTube, cokolwiek co streamuje lub kilka gier ze Steam ). Wszystko zapisuje się na dysku.
(linux) Przeniesienie swapa na HDD zmniejszy użycie dysku, ale i obniży szybkość działania komputera.
Zapomniałeś o folderze TEMP i zapewne masz go w domyślnych miejscach (zmienne środowiskowe).
Sugeruję też przenieść, jeżeli zależy Ci na żywotności dysku.

3 godziny temu, marcelgg napisał:

Przeniesienie swapa na HDD zmniejszy użycie dysku, ale i obniży szybkość działania komputera.
Zapomniałeś o folderze TEMP i zapewne masz go w domyślnych miejscach (zmienne środowiskowe).
Sugeruję też przenieść, jeżeli zależy Ci na żywotności dysku.

Takie porady były modne jak zaczęły wchodzić na rynek dyski SSD. Jest dysk SSD trzeba z niego normalnie korzystać. Ceny tych dysków są już bardzo przystępne, a zajechać je w kilka lat ciężko, a przy domowym wykorzystaniu to bardzo ciężko.

54 minuty temu, Hells Angels napisał:

Takie porady były modne jak zaczęły wchodzić na rynek dyski SSD. Jest dysk SSD trzeba z niego normalnie korzystać. Ceny tych dysków są już bardzo przystępne, a zajechać je w kilka lat ciężko, a przy domowym wykorzystaniu to bardzo ciężko.

100% prawdy. Poza tym ilość przepracowanych godzin nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko i wyłącznie zapis. Tu należy jeszcze dodać, że dyski MLC przekraczają minimum 3 krotnie limit podany przez producenta.

P.S. Jeśli mnie pamięć nie myli, to jeszcze nikt na forum nie pokazał dysku SSD, który ma ogromny zapis, że przestał działać. Te wszystkie nasze dyski SSD prędzej ulegną biodegradacji jak skończą swój żywot z powodu wyczerpania zdolności zapisu.

Godzinę temu, czorcik napisał:

oby dwa dyski są mlc ,chodziło mi o fakt .że dysk kóry ma rok więcej ma mniej godzin,toshiba ma 24 Tb a MP500  11TB

Równocześnie używasz obu dysków ? Zapewne nie

Jeden służy jako systemowy drugi na dane :)

Zainstaluj oprogramowanie producenta do dysków i zobacz co pokazuje :)