Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19 v.2

Recommended Posts

trudno mi sie do tego odsniesc nie mam tego na lapku

co do nowej wersji moze na wekend wczoraj wgrałem poprawke trzeba poobserwowac jakie sa jej skutki

a dopiero modzić :D

chyba opóźni sie wydanie

szczerze: nie chce mi się, szkoda czasu na komputer 

wolę czas spędzac poza domem

sorry :D

Ale bez obaw, będzie mam w głowie kilka ciekawych rozwiązań :P

W dniu 21.07.2019 o 20:14, Marquss napisał:

WIndows 10 na bazie Maca? :D

Z takim doświadczeniem to bym się nie zdziwił,ale czekamy

W dniu 15.07.2019 o 20:53, Widzior napisał:

U mnie też ta duża zbiorcza nie chce się zainstalować, wisi w nieskończoność na 10% jak u ciebie. Po restarcie info, że instalacja aktualizacji się nie powiodła. Inne, te mniejsze, się zainstalowały. Może ściągnij ręcznie tego patcha z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i spróbuj zainstalować ręcznie. Ja już się nie bawię tym systemem, więc ci nie pomogę.

u mnie dopiero za 3-cim razem sie zainstalowała 13.lipca oczywiście bez mego udziału...

11 godzin temu, ValNar napisał:

System został zoptymalizowany do pracy pod SSD?

---

Co do aktywacji polecam:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

czy ten aktywator działa bez terminowo czy z ograniczeniem 180 dni ?

54 minuty temu, mariant napisał:

czy ten aktywator działa bez terminowo czy z ograniczeniem 180 dni ?

To zestaw kilku aktywatorów tego samego autora, który postanowił je wydawać zbiorczo (na stronie masz informację). Do ściągnięcia są dwie wersje - pierwsza rozbita na poszczególne części oraz ujednolicona (AIO).

Zestaw składa się z następujących składowych:

A tutaj masz odpowiedz na pytanie - w zależności są obie możliwości:

Ponadto istnieje tez możliwość wstępnej aktywacji systemu podczas instalacji:
1. Użyć opcji nr 6 ze skryptu i rozpakać folder '$OEM$' na pulpicie (w wersji rozbitej MAS_1.0\Extras\Preactivation\).
2. Skopiować folder '$OEM$' do folderu 'Sources' na nośniku instalacyjnym.
3. System automatycznie aktywuje się przy pierwszym połączeniu z Internetem.

Godzinę temu, ValNar napisał:

To zestaw kilku aktywatorów tego samego autora, który postanowił je wydawać zbiorczo (na stronie masz informację). Do ściągnięcia są dwie wersje - pierwsza rozbita na poszczególne części oraz ujednolicona (AIO).

Zestaw składa się z następujących składowych:

A tutaj masz odpowiedz na pytanie - w zależności są obie możliwości:

Ponadto istnieje tez możliwość wstępnej aktywacji systemu podczas instalacji:
1. Użyć opcji nr 6 ze skryptu i rozpakać folder '$OEM$' na pulpicie (w wersji rozbitej MAS_1.0\Extras\Preactivation\).
2. Skopiować folder '$OEM$' do folderu 'Sources' na nośniku instalacyjnym.
3. System automatycznie aktywuje się przy pierwszym połączeniu z Internetem.

tak zrobiłem i mam zaktywowany system do 2038 roku może dożyje do konca terminu:D

A czego Ty oczekujesz w odpowiedzi? Tak lub nie? Przecież każdy system od Win 7 wzwyż jest automatycznie przystosowany do pełnej obsługi SSD. Natomiast jeśli masz na myśli jakieś specjalne pseudo tricki pod SSD, to wrzuć je do dołka i głęboko zakop, bo to mit. 3 na krzyż ewentualne działania wykonasz sobie sam z poziomu eksploratora.

1 godzinę temu, wiktorynek napisał:

A czego Ty oczekujesz w odpowiedzi? Tak lub nie? Przecież każdy system od Win 7 wzwyż jest automatycznie przystosowany do pełnej obsługi SSD. Natomiast jeśli masz na myśli jakieś specjalne pseudo tricki pod SSD, to wrzuć je do dołka i głęboko zakop, bo to mit. 3 na krzyż ewentualne działania wykonasz sobie sam z poziomu eksploratora.

Oczekuję prostej odpowiedzi na proste pytanie, bo z założenia po to się pyta, aby odpowiedź uzyskać.

Mechanizmy wewnątrz systemu to jedno, zewnętrzne programy to drugie, ale spora cześć autorów modyfikacji dodaje do systemu skrypty, które pewne ustawienia robią za użytkownika.

Takowy skrypt posiadają modyfikacje JG, ale z poniższej wypowiedzi Mr.T wynika, że on też lub zazwyczaj tak czyni. W poprzedniej wersji nie pamiętał czy dodał może w tej już jest - stąd moje proste pytanie.

W dniu 11.03.2019 o 08:59, Mr.T napisał:

a wiesz ze nie pamietam ale zawsze mozna uzyc pliku z załącznika 

Twoja odpowiedź za to niczego nie wnosi...

:blink:

Tysiące pytań bez odpowiedzi... 

@ValNar, to może zadaj konkretne pytanie, o jakie usługi chodzi i o jakie skrypty. Optymalizacja jest słowem dość ogólnym, więc pokaż tym, którzy mają Ci odpowiedzieć, że przynajmniej wiesz, o co pytasz. 

Godzinę temu, P1O napisał:

:blink:

Tysiące pytań bez odpowiedzi... 

@ValNar, to może zadaj konkretne pytanie, o jakie usługi chodzi i o jakie skrypty. Optymalizacja jest słowem dość ogólnym, więc pokaż tym, którzy mają Ci odpowiedzieć, że przynajmniej wiesz, o co pytasz. 

Zadałem dokładnie takie samo pytanie, jak wielu innych na tym forum pod innymi modyfikacjami różnych autorów.

14 godzin temu, ValNar napisał:

Ponawiam pytanie - system został zoptymalizowany do pracy pod SSD?

1. Możliwa odpowiedź: NIE / TAK / NIE PAMIĘTAM.

2. W zależność od pkt. 1 dalsze postępowanie: CO (CZYM) POLECACIE ZROBIĆ? / NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ? / JAK SAMEMU SPRAWDZIĆ?

3. Zadać precyzyjne pytanie dotyczących konkretnych usług może pokusić się osoba, która się na tym zna, a wówczas chyba nie zadawałby pytania...

19 minut temu, ValNar napisał:

1. Możliwa odpowiedź: NIE / TAK / NIE PAMIĘTAM.

Przecież odpowiedź TAK nie przybliży cię do uzyskania odpowiedzi, ani o milimetr. :lol: Każdy może sobie napisać, że zoptymalizował system o coś tam. Ale co, jak, po co, dlaczego i jakie są efekty tego nie dowiesz się z odpowiedzi TAK i kompletnie nic ci ona nie da. 

Wracając do źródła informacji, to nie znalazłem tam żadnej wzmianki:

Za to znalazłem tam:

nie marudzić...

że coś nie działa, jak odinstalować czy usunąć,

system na moje potrzeby u mnie działa wszystko co mi potrzeba.

:E

O to mi chodzi. Dla różnych osób "optymalizacja pod SSD" niezawsze jest tym samym. W jej skład mogą wchodzić:

• wyłączenie Prefetch, 
  • wyłączenie cotygodniowej defragmentacji, 
  • wyłączenie indeksowania... 

...i wiele innych w zależności od wyobraźni osoby tworzącej daną modyfikację. 

Jeden nie wyłączy Prefetch, bo stwierdzi, że bez tego programy ładują się wolniej, drugi nie wyłączy indeksowania, bo stwierdzi, że nie robi to różnicy, a trzeci zapomni o wyłączeniu defragmentacji, a i tak każdy napisze, że "jego" system jest zoptymalizowany pod SSD. :E

W tym przypadku optymalizacja nie jest czymś tak oczywistym i jednoznacznym, jak aktywacja, defragmentacja, czy masturbacja.

39 minut temu, wiktorynek napisał:

Przecież odpowiedź TAK nie przybliży cię do uzyskania odpowiedzi, ani o milimetr. :lol: Każdy może sobie napisać, że zoptymalizował system o coś tam. Ale co, jak, po co, dlaczego i jakie są efekty tego nie dowiesz się z odpowiedzi TAK i kompletnie nic ci ona nie da. 

Wracając do źródła informacji, to nie znalazłem tam żadnej wzmianki:

Za to znalazłem tam:

nie marudzić...

że coś nie działa, jak odinstalować czy usunąć,

system na moje potrzeby u mnie działa wszystko co mi potrzeba.

:E

1. Oczywiście, że mnie przybliży, bo przynajmniej będę wiedział, że coś zostało zrobione. Nie będę tylko wiedział co, ale po to istnieje możliwość zadania kolejnego pytania.

2. Nie posuwają mnie tylko twoje wypowiedzi, bo niczego w temacie nie wnoszą.

3. Gdzie w zadanym pytaniu widzisz cokolwiek co świadczyłoby o marudzeniu, a dokładniej rzecz biorąc narzekaniu, że że coś nie działa, jak odinstalować czy usunąć?

AD REM, bo póki co tylko nabijasz sobie posty i co najwyżej czepiasz się innych...

49 minut temu, P1O napisał:

O to mi chodzi. Dla różnych osób "optymalizacja pod SSD" niezawsze jest tym samym. W jej skład mogą wchodzić:

• wyłączenie Prefetch, 
  • wyłączenie cotygodniowej defragmentacji, 
  • wyłączenie indeksowania... 

...i wiele innych w zależności od wyobraźni osoby tworzącej daną modyfikację. 

Jeden nie wyłączy Prefetch, bo stwierdzi, że bez tego programy ładują się wolniej, drugi nie wyłączy indeksowania, bo stwierdzi, że nie robi to różnicy, a trzeci zapomni o wyłączeniu defragmentacji, a i tak każdy napisze, że "jego" system jest zoptymalizowany pod SSD. :E

W tym przypadku optymalizacja nie jest czymś tak oczywistym i jednoznacznym, jak aktywacja, defragmentacja, czy masturbacja.

Doskonale to rozumiem, ale proste pytanie nie wymaga złożonej odpowiedzi, ale pozwala ustosunkować się do problemu i zastanowić się co dalej.

Możecie to kontynuować, ale suma summarum tracicie swój i mój czas, bo jak nie znam odpowiedzi tak nie znam odpowiedzi, a skoro pytam to sprawdzić sam na tą chwilę nie umiem.

Godzinę temu, internety99 napisał:

dobry,

system jest może pozbawiony syfu szpiegującego od ms czy lepiej go wyczyścić dodatkowo ?

Prezes nie pisze więc lepiej wyczyścić dodatkowo np tym skryptem

14 godzin temu, kubulwg napisał:

Aktualizacja sterowników online przez menedżer działa?

Ja bym ci radził użyć aktualizatora sterowników np tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo jakiegoś innego wedle uznania.Sterowniki z menadzera są przestażałe i mniej wydajne niż te z aktualizatora.

Godzinę temu, Crazy36 napisał:

Ja bym ci radził użyć aktualizatora sterowników np tego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

albo jakiegoś innego wedle uznania.Sterowniki z menadzera są przestażałe i mniej wydajne niż te z aktualizatora.

używanie aktualizatorów często może skończyć się tak jak pobieranie antywirusa z cracowanymi dll