Jump to content
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19 v.2

Recommended Posts

19 minut temu, Mr.T napisał:

tak myslalem 

daj mu troche czasu niech sobie poustawia

No właśnie miałem pisać, że teraz zużycie to 0%-5% 

Przepraszam za zamieszanie 

i dzięki za odpowiedź :D

W dniu 11.05.2019 o 15:14, PMAN napisał:

Pierwsza instalacja + skrypt usuwajacy spy z tego forum  - błedy w przegladarkach , strony robily sie czarne po czym awaria zakladki, co chwile wywala blad brak pamieci systemu.

Druga instalacja - zainstalowalem tylko kilka programow i przegladarke sytuacja wygladala tak samo

Trzecia instalacja - sama przegladarka Mozilla takie same poblemy.

Ma ktoś podobne problemy ?

mam to samo..

8 minut temu, kubolek97 napisał:

mam to samo..

W dniu 11.05.2019 o 15:14, PMAN napisał:

Pierwsza instalacja + skrypt usuwajacy spy z tego forum  - błedy w przegladarkach , strony robily sie czarne po czym awaria zakladki, co chwile wywala blad brak pamieci systemu.

Druga instalacja - zainstalowalem tylko kilka programow i przegladarke sytuacja wygladala tak samo

Trzecia instalacja - sama przegladarka Mozilla takie same poblemy.

Ma ktoś podobne problemy ?

Włączcie plik stronicowania 

W dniu ‎29‎.‎04‎.‎2019 o 14:19, kamiloxf napisał:

Zainstaluj sobie wersję beta EDGE Chromium

Niestety, w tym serwisie streamingowym działa tylko i tylko Microsoft Edge. Czy ktoś jeszcze ma pomysł jak go zainstalować na priv project ? Dostaje konwulsji jak mam korzystać ze standardowego Windowsa 

8 minut temu, matanjah napisał:

Niestety, w tym serwisie streamingowym działa tylko i tylko Microsoft Edge. Czy ktoś jeszcze ma pomysł jak go zainstalować na priv project ? Dostaje konwulsji jak mam korzystać ze standardowego Windowsa 

nie da radu bo LTSB go nie posiadał

1 godzinę temu, matanjah napisał:

Niestety, w tym serwisie streamingowym działa tylko i tylko Microsoft Edge.

Zmień serwis, bo to bardzo źle o nim świadczy. Co to? - kółko różańcowe albo gospodyń wiejskich wzajemnej adoracji klubowiczów Windowsa 10?

LTSB nie ma Egde, Sklepu, Cortany i innych pierdół. Nie da się doinstalować.

Gdzie są podane sumy kontrolne?

Czy dla bezpieczeństwa, nie powinny być podane w 1 poście - zamiast w pliku WIN10LTSBX64-85eac4b3.zip, który właśnie ściągam przez torrenta...

Zostały mi jeszcze 4h =) w międzyczasie przeszukałem cały wątek i nigdzie nie widzę sum kontrolnych, dlatego pytam.

Witam, mógłby ktoś podrzucić plik Windows/Personal/SH.vbs? Po niechcianej aktualizacji zabezpieczeń z windows update wywaliło mi ten plik. Sprawdzałem kwarantannę w esecie i w niej tego nie ma. 

System jest świetny, te nowsze 10 nie nadają się w ogóle do niczego. 

Guest
10 godzin temu, Daviteusz napisał:

Witam, mógłby ktoś podrzucić plik Windows/Personal/SH.vbs? Po niechcianej aktualizacji zabezpieczeń z windows update wywaliło mi ten plik. Sprawdzałem kwarantannę w esecie i w niej tego nie ma. 

System jest świetny, te nowsze 10 nie nadają się w ogóle do niczego. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

11 godzin temu, night napisał:

co zrobić aby wyłączyć aktualizacje systemu,a włączyć tylko aktualizacje sterowników?

Nie sądzisz, że raczej niemożliwe? Sterowniki instaluje się ręcznie, bo to co idzie z WU ma jakość aktualizacji.

5 godzin temu, Marecki napisał:

Nie można pobrać obrazu. Komunikat ze strony: "This link does not contain any files".

U mnie działa a u ciebie nadal nie?

Jaką przeglądarkę polecacie do tego systemu? Dziś wieczorem zainstaluje ten OS na Toshibie która ma około 10 lat, mam nadzieję, że będzie to w miarę chodzić. SPY do tego jest polecane? Opcja HIGH nic nie popsuje?

3 godziny temu, kubulwg napisał:

Jaką przeglądarkę polecacie do tego systemu? Dziś wieczorem zainstaluje ten OS na Toshibie która ma około 10 lat, mam nadzieję, że będzie to w miarę chodzić. SPY do tego jest polecane? Opcja HIGH nic nie popsuje?

Według mnie najlepszy jest firefox ale to moja subiektywna opinia inni mogą uważać inaczej.Co do SPY nie powinno nic popsuć

Polecam serdecznie spróbować Microsoft Edge na silniku Chrominium. Byłem sceptycznie nastwawiony lecz serio, jest petarda i nie obciąża tak kompa jak chrome. Na chromie przy otwarciu kilkunastu kart (u mnie to standard) lapek chłodził się w niebogłosy. Tyle samo kart i wiatrak wyłączony. Dodatkowo jest taka bardziej smooth niż chrome. Polecam sprawdzić z ciekawości. 

P.S 

@Mr.T systemik super i lekki szybki. Idealny do superkomfortowej pracy nawet na mocnym sprzęcie. Brak przytłaczających i zbędnych rzeczy od MS. WU działa, instaluje tylko poprawki bezpieczeństwa nie siejąc spustoszenia w systemie. 

Polecam również każdemu odpalić skrypt z forum usuwający telemetria, nie mamy sklepu więc polecam tryb HIGH. 

Hej.

Może to trywialne ale na świeżo postawionym systemie nie mogę dodać kolejnego użytkownika lokalnego.

Pewnie coś trzeba zrobić ekstra o czym nie wiem.

pozdr.

edit: Standardowy sposób nie działa, trzeba użyć zarządzanie komputerem/użytkownicy i grupy lokalne, i tam dodać konto

3 godziny temu, kempes221 napisał:

Na chromie przy otwarciu kilkunastu kart (u mnie to standard) lapek chłodził się w niebogłosy.

A od kiedy, to otwarte karty nagrzewają laptopa? 1, 10, 100 nie robi żadnej różnicy. Coś ci odtwarzało w tle i to musiało być wideo wysokiej jakości. Druga kwestia, to celowe utrudnianie przez MS życia przeglądarkom innym niż Edge życia na Win 10.

3 godziny temu, kempes221 napisał:

WU działa, instaluje tylko poprawki bezpieczeństwa nie siejąc spustoszenia w systemie.

To akurat nie jest do końca prawda. Mało jest już nowych narzędzi/dodatków do 1607, ale są. Natomiast poprawki bezpieczeństwa sieją spustoszenie wydajnościowe na platformie Intela.

@wiktorynek jak nie ma znaczenia jak ma to znaczny wpływ na zajęcie pamięci ram. Może i tak z tym utrudnieniem, ale wiem że edge poprostu fajnie chodzi czego w życiu bym się nie spodziewał. 

Narazie WU normalnie zainstalował mi aktualizacje więc nie wiem, może potem coś się zmieni.

5 minut temu, kempes221 napisał:

ma to znaczny wpływ na zajęcie pamięci ram

Pamięć ram nie jest chłodzona w żadnym laptopie. Ilość zajętej pamięci nie ma sama w sobie lub znikome przełożenie na obciążenie procesora. A przypadkiem nie kopało ci kryptowaluty?

Na obydwu laptopach ten sam problem, mianowicie rozdzielczość 1024x768, a powinna być kolejno 1440x900 i 1366x768 :/ w menedżerze urządzeń aktualizowanie sterowników nic nie daje bo podobno mam najnowsze..