Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19 v.2

Recommended Posts

54 minuty temu, PannaAnna napisał:

to Ci napiszą, że winda była bez wsparcia, dziurawa i sam sobie jesteś winien

Ja cię proszę... Nie rozsiewaj fałszywej propagandy. Wszystkie edycje Win 10 od 1507 do 1903 są systematycznie aktualizowane: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dodatkowo 1607 LTSB ma zapewnione wsparcie do 2026 roku: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Godzinę temu, PannaAnna napisał:

Warto nie warto. Ta organizacja terrorystyczna, jaką jest Microsoft, wstrzymuje wsparcie sterowników etc. dla starszych wersji.

Poza tym, no co tu ukrywać — jest dziurawa i trochę strach na tym złomie niezaktualizowanym działać. Zrobisz przelew — coś pójdzie nie tak, złożysz zażalenie do banku, to Ci napiszą, że winda była bez wsparcia, dziurawa i sam sobie jesteś winien, że Cię shackowali. Ostatnio kilka takich spraw już było...

No więc aktualizujesz ten syf i z wersji na wersję jest coraz gorzej. Ja czekam na wersję od MrT.

Jak nie pyknie to albo wezmę sobie Hackintosha, albo Kubuntu i rzucam to dziadostwo w pi2du. 

odrobina pomysłu linuks live i możemy się kontaktować z bankami całego świata 

4 godziny temu, PannaAnna napisał:

Warto nie warto. Ta organizacja terrorystyczna, jaką jest Microsoft, wstrzymuje wsparcie sterowników etc. dla starszych wersji.

Poza tym, no co tu ukrywać — jest dziurawa i trochę strach na tym złomie niezaktualizowanym działać. Zrobisz przelew — coś pójdzie nie tak, złożysz zażalenie do banku, to Ci napiszą, że winda była bez wsparcia, dziurawa i sam sobie jesteś winien, że Cię shackowali. Ostatnio kilka takich spraw już było...

No więc aktualizujesz ten syf i z wersji na wersję jest coraz gorzej. Ja czekam na wersję od MrT.

Jak nie pyknie to albo wezmę sobie Hackintosha, albo Kubuntu i rzucam to dziadostwo w pi2du. 

Jak masz siano w głowie, to 10 antyvirów i aktualny system nie pomoże, Linux też nie jest rozwiązaniem w 100% bezpiecznym.

15 godzin temu, Marquss napisał:

to prawda? mam HDD i obecny system Mr.t z 1607 czyli nie warto dla mnie robic formata? :P

Kolejne kompilacje WIndows 10 posiada coraz więcej usług uruchomionych w tle i związanych z pracą dysku twardego. Dla SSD nie ma to większego znaczenia, ale na HDD głowica musi skakać nieustająco próbując czytać zdefragmentowane dane do kilkunastu różnych usług, które znajdują się czasami w setkach miejsc... Żaden dysk HDD tego w dłuższej perspektywie nie wytrzyma - z jednej strony masz spadek wydajności spowodowany opóźnieniami, nagrzewaniem się samego dysku i wnętrza komputera (szczególnie laptopa) oraz kwestią czasu są tylko uszkodzenia mechaniczne talerzy, głowicy, łożyska...

Możesz kupić nieduży dysk SSD, ale czy korzyść pracy na najnowszych kompilacjach jest tego warta? Nie mam pojęcia, bo nie próbowałem. Nie bez powodu Mr. T cały czas udostępniał moda z tej wersji W10.

Mogą co prawda być problemy ze sterownikami, ale ja korzystam z zewnętrznych programów do aktualizacji. Przy czym, jak się ma starszy sprzęt to też nie ma co się oszukiwać, że sterowniki będą uaktualniane w nieskończoność. Ważne, aby były i działały sprawnie z aktualnie używaną wersja systemu operacyjnego.

Jak masz siano w głowie, to 10 antyvirów i aktualny system nie pomoże, Linux też nie jest rozwiązaniem w 100% bezpiecznym.
Nic nie jest bezpieczne w 100%. Zdefiniuj "siano w głowie" proszę, skoro oceniasz już po 1 poście co ktoś ma w głowie. Czekam Sherlocku. Nie każdy musi być hackerem i nie każdy musi się znać na komputerach do tego stopnia, by umieć kroić system czy dobrze go zabezpieczyć. Np. Koledze kilka postów wyżej zależy na systemie do gier i prosi o pomoc - proste. Dlatego uprzedzam, że o kilku akcjach z tłumaczeniami banków czytałam i wolę dmuchać na zimne. A o Linuksie nie pisałam w kontekście bezpieczeństwa tylko stabilności pracy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, PannaAnna napisał:

Nic nie jest bezpieczne w 100%. Zdefiniuj "siano w głowie" proszę, skoro oceniasz już po 1 poście co ktoś ma w głowie. Czekam Sherlocku.

Pisałem ogólnie :P no ale cóż następnym razem napisze "Jak sie ma siano w głowie" . . . 

10 godzin temu, M4T  napisał:

Pisałem ogólnie :P no ale cóż następnym razem napisze "Jak sie ma siano w głowie" . . . 

Ok, myślałam, że to był argument ad personam. A wracając do sprawy, mówiłam konkretnie o 3  takich  informacjach pojawiających się w ostatnim czasie:  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na szczególną uwagę zasługuje tłumaczenie banku: do transakcji doszło z winy rażącego niedbalstwa klienta. I teraz niech jeden z drugim się szarpie, udowadniając w naszym kochanym systemie sądownictwa, czym jest "rażące niedbalstwo". Czy brak świadomego aktualizowania systemu to już niedbalstwo? Czy posiadanie modyfikowanego Windowsa (bo wtedy nie ma "wsparcia" firmy MS) etc. Inna rzecz to zderzenie się z bankiem — molochem, który ma rzeszę prawników, wsparcie speców IT i odpowie np. "a pan Kowalski miał starego, niepołatanego Win10, mimo że aktualizacje są darmowe". No i po pieniądzach, a przynajmniej zamrożeniu ich na lata w boju o zwrot (bo przecież tyle trwają sprawy w naszym papierowym państwie). O to mi chodziło. 

co by nie powiedział o stabilności i bezpieczeństwie linuksa to trzeba przyznać że linuks jaki by nie był jest bezpieczniejszy do wszelkiego rodzaju manipulacji pomiędzy bankiem a userem tak twierdzi moja babcia która wszelkie płatności przelewy wykonuje przy pomocy fedorki

homernet likes this

W dniu 13.05.2019 o 15:59, SivajGaming napisał:

Włączcie plik stronicowania 

Mam ten sam problem u siostry na lapku. Wcześniej przy 4gd ramu błąd nie wyskakiwał, po wgraniu tej wersji win wywala błąd. Czy tylko włączenie pliku stronicowego to rozwiązanie? Win nie zajmuje dużo ramu, dlaczego taki błąd?

3 minuty temu, Kazuro10 napisał:

Co powinienem tutaj wybrać?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A twoja organizacja używa pakietu Office 365 lub innych usług firmy Microsoft dla firm, czy nie? Obstawiam, że nie.

1 godzinę temu, comodor napisał:

Jak w tym systemie usunąć niechciane aktualizacje

a jakie tu masz niechciane aktualizacje

to nie zwykla win 10 gdzie sie pocha co chce z MS

Żadna aktualizacja tego systemu nie zmieni wersji i nie uaktualni do nowej. Nie doda też NICZEGO prócz aktualizacji bezpieczeństwa itp.

To samo w LTSC  - TRZEBA NAJPIERW WIEDZIEĆ CO TO SĄ ZA WERSJE - I JAKIE AKTUALIZACJE OTRZYMUJĄ.

Denerwują mnie ludzie którzy piszą takie rzeczy i nawet nie wiedzą jaką wersję mają i CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE - i traktują ją jak zwykłe Pro lub Home.

Jeszcze raz - co chcesz usuwać? Ten system ma tylko aktualizacje bezpieczeństwa - nic nie zmieniają w systemie.Wiesz co to za system?

Chodzi mi o bazę a nie o akurat tego moda.

Więc co chcesz usuwać?

JAKIE AKTUALIZACJIE I DLACZEGO?

Żadne aktualizacje w tym systemie nie robią problemów. WIĘC NAPISZ O CO CHODZI!

bb:gt500s::L:OI:22:laie_67:(cwl)O ZA CHWILĘ MOŻESZ MIEC TAKIE COŚ -

Wyluzuj może,nie wszyscy są informatykami, niektórzy urodzili się humanistami.Zadalem proste pytanie i proszę o prostą podpowiedzi:tak czy nie?

Godzinę temu, Mr.T napisał:

tych waznych bezpieczenstwa nie

Dziękuję,tak też myślałem.

Godzinę temu, WinXFan napisał:

czemu piszemy o OS z 2016 r. z którego mało kto korzysta w czerwcu 2020, tydzień po wydaniu 2004?

Jedni korzystają z W7,inni z W8,1,a jeszcze inni z W10 z 2016:)

Witam, pomoże mi ktoś rozwiązać problem ze zmianą klucza? a dokładnie to od dwóch dni przy każdym uruchomieniu systemu wyskakuje mi błąd:
"LICENCJA SYSTEMU WINDOWS WKRÓTCE WYGAŚNIE" i prosi mnie o zmianę klucza.
Z systemu korzystam już ponad pół roku i nigdy wcześniej nic takiego się nie działo.
Aktywowany był Re-loader activator 2.6 , ponowne uruchomienie aktywatora nic nie daje.

Pozdrawiam