Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19 v.2

Recommended Posts

15 godzin temu, PannaAnna napisał:

Ten teges, skromnie przypominam, że już mamy połowę sierpnia dziś  B)

A czy już nie lepiej poczekać do wrześniowego service packa?

Generalnie na nowy rok szkolny chcę postawić nowy system.

Komputer dla dzieciaka 99% do gier i w 1% do nauki.

Dzieciak nigdy nie widział zwykłego Windowsa od urodzenia ma mod z Winclub.pl:-) 

Poradzicie co instalować, czy jakiś obecny mod czy czekać na wrześniową poprawkę. 

Pozdrawiam.

W dniu 14.08.2019 o 18:29, haker1983 napisał:

Po kilku dniach  wysypaly sie sterowniki od HD audio oraz monitora pnp.  Jak to zainstalowac z powrotem?

Ktoś tu już wspomniał o IObit Driver Booster. To naprawdę świetny program do instalacji sterowników. Pobierz i działaj. Ustaw sobie polski język.:)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zmienilem już system, dokladnie zobacz  na screna, stery mialem te co zawsze wszystko smigalo, az po paru dniach. Jednego wieczoru byl dzwiek w glosnikach, na 2 dzien odpalam z niczego nic to.  Tu jest problem z samym systemem ;).

Pozdrawiam

W dniu 16.08.2019 o 07:56, piozxz napisał:

A czy już nie lepiej poczekać do wrześniowego service packa?

Generalnie na nowy rok szkolny chcę postawić nowy system.

Komputer dla dzieciaka 99% do gier i w 1% do nauki.

Dzieciak nigdy nie widział zwykłego Windowsa od urodzenia ma mod z Winclub.pl:-) 

Poradzicie co instalować, czy jakiś obecny mod czy czekać na wrześniową poprawkę. 

Pozdrawiam.

Czekanie teraz nie ma sensu. To nie czasy, że SP wychodził jeden na 2 lata. Teraz Winda działa bardziej jak macos i nic z tym nie zrobisz. A zakładająć (z dużą dozą prawdopodobieństwa) że słynny wrześniowy pack będzie dziurawy jak poprzednie, to poczekamy 2x tyle żeby zrobić coś normalnego z tego.  Obstawiam, że MrT powinien robić na tym co jest w miarę nowe, ale sprawdzone.  Poza tym już czekano na tym forum od miesięcy na moda sromotnika, który napisał ostatnio, że mierzi go komputer i nie za szybko zobaczą moda. Więc raz jeszcze: lepiej na stabilnym i mieć coś w miarę świeżego, niż czekać na opowieści o mchu i paproci. 

Godzinę temu, PannaAnna napisał:

Czekanie teraz nie ma sensu. To nie czasy, że SP wychodził jeden na 2 lata. Teraz Winda działa bardziej jak macos i nic z tym nie zrobisz. A zakładająć (z dużą dozą prawdopodobieństwa) że słynny wrześniowy pack będzie dziurawy jak poprzednie, to poczekamy 2x tyle żeby zrobić coś normalnego z tego.  Obstawiam, że MrT powinien robić na tym co jest w miarę nowe, ale sprawdzone.  Poza tym już czekano na tym forum od miesięcy na moda sromotnika, który napisał ostatnio, że mierzi go komputer i nie za szybko zobaczą moda. Więc raz jeszcze: lepiej na stabilnym i mieć coś w miarę świeżego, niż czekać na opowieści o mchu i paproci. 

Więc który mod? Jedyne wymaganie to musi mieć sklep Windows bo Forza Horizon 4 go wymaga(to akurat jest moja gra).I żeby system wytrzymał rok. :-) 

Pytanie:

mam system na laptopie i czasami gdy skladam laptopa po ponownym otwarciu powinno sie pokazywac okno logowania ale czasami jest po prostu czarny ekran i zadne klawisze myszka nic nie powoduje zeby sie wlaczyl do pulpitu.

wina sterwonikow grafiki czy czy o co chodzi? musze robi twardy reset. nie ma reguly kiedy tak sie dzieje. 

W dniu 18.08.2019 o 18:14, piozxz napisał:

Więc który mod? Jedyne wymaganie to musi mieć sklep Windows bo Forza Horizon 4 go wymaga(to akurat jest moja gra).I żeby system wytrzymał rok. :-) 

Ciężko Ci będzie znaleźć moda ze sklepem. Jak już ktoś zaczyna kastrować, to właśnie wycina się te rzeczy, które zbędnie obciążają system.

W dniu 21.08.2019 o 22:21, PannaAnna napisał:

Ciężko Ci będzie znaleźć moda ze sklepem. Jak już ktoś zaczyna kastrować, to właśnie wycina się te rzeczy, które zbędnie obciążają system.

na LTSB (1607) można zainstalować bezproblemowo sklep. Pytanie czy forza działa na 1607 bo sam bym się cofnął z LTSC 1809 (który mieli mi coś na kompie).

W dniu 20.08.2019 o 10:10, Marquss napisał:

Pytanie:

mam system na laptopie i czasami gdy skladam laptopa po ponownym otwarciu powinno sie pokazywac okno logowania ale czasami jest po prostu czarny ekran i zadne klawisze myszka nic nie powoduje zeby sie wlaczyl do pulpitu.

wina sterwonikow grafiki czy czy o co chodzi? musze robi twardy reset. nie ma reguly kiedy tak sie dzieje. 

poczytalem w necie i... problem wystepuje np. przy szybkim zamykaniu i otwieraniu pkrywy laptopa...

gdy zamykam powoli i pwooli otwieram czarny ekran znika i laptopa znowu pracuje normlanie :D

1 godzinę temu, NidBahn napisał:

Witam, zainstalowałem ten system i mam problem. Bluetooth niby działa, ale próbuję podłączyć myszkę oraz parę innych urządzeń i nie działa.

To niestety powszechny problem, nie wiem jak zfixowac. Czekam na wersje 1809, gdzie mam nadzieje bedzie dzialac : )

W dniu 24.08.2019 o 00:23, Piterosky napisał:

na LTSB (1607) można zainstalować bezproblemowo sklep. Pytanie czy forza działa na 1607 bo sam bym się cofnął z LTSC 1809 (który mieli mi coś na kompie).

Znam Twój problem. U mnie nowa winda po prostu wykańcza dysk. Cały czas przy usypianiu coś rzęzi jakby próbował wystartować/pójść spać i nie może. Dlatego tak z niecierpliwością czekam na moda od MrT, bo może w końcu po powycinaniu tego syfu przesyłowo-dostępowego zacznie to wszystko jakoś działać.

36 minut temu, PannaAnna napisał:

Znam Twój problem. U mnie nowa winda po prostu wykańcza dysk. Cały czas przy usypianiu coś rzęzi jakby próbował wystartować/pójść spać i nie może. Dlatego tak z niecierpliwością czekam na moda od MrT, bo może w końcu po powycinaniu tego syfu przesyłowo-dostępowego zacznie to wszystko jakoś działać.

Dla HDD najlepsza jest 1607, a kolejno 1703. Od 1703 dostrzega się wzrost pracy dysku (szczególnie HDD). W 1709 (przy czystym systemie) spadek wydajności dysku wynosi ok. 20-25% względem 1607, a od 1803 nie nadaje się do użycia na dyskach HDD.

W dniu 22.04.2019 o 00:42, Mr.T napisał:

tak ma zintegrowane

a link działa

dzisiaj tzn.28.08.2019 pobrałem ten plik ale WinRar stwierdził że brakuje plików więc tyle ściągania i kosz ..

30 minut temu, mariant napisał:

dzisiaj tzn.28.08.2019 pobrałem ten plik ale WinRar stwierdził że brakuje plików więc tyle ściągania i kosz ..

a sumy sprawdziles czytylko winrar ufasz po cos chyba je podalem

pakowany 7zip byl bez kompresji zeby uniknac bledów

Jeśli już przy rozpakowaniu pojawia się błąd, to nawet nie trzeba sprawdzać sum kontrolnych, bo plik na 100% zawiera błędy spowodowane albo procesem pobierania, albo zawirusowanym kompem, który dokleja śmieci do zapisywanych plików. 

Pobrać drugi raz - jeśli nie będzie błędów, tzn., że za pierwszym razem był błąd pobierania. Jeśli będą znów błędy, a sumy pierwszego i drugiego pobranego pliku będą takie same, to mamy komputer do przeglądu. ;)

3 godziny temu, Mr.T napisał:

a sumy sprawdziles czytylko winrar ufasz po cos chyba je podalem

pakowany 7zip byl bez kompresji zeby uniknac bledów

tak naprawde to czekam na nowszą wersje bo obecnie pracuje na podkładce win 10 Enterprise 2016 LTSB i lapek jest przygotowany na obiecaną aktualizacje do nowszej wersji

W dniu 27.08.2019 o 16:44, ValNar napisał:

Dla HDD najlepsza jest 1607, a kolejno 1703. Od 1703 dostrzega się wzrost pracy dysku (szczególnie HDD). W 1709 (przy czystym systemie) spadek wydajności dysku wynosi ok. 20-25% względem 1607, a od 1803 nie nadaje się do użycia na dyskach HDD.

to prawda? mam HDD i obecny system Mr.t z 1607 czyli nie warto dla mnie robic formata? :P

5 godzin temu, Marquss napisał:

to prawda? mam HDD i obecny system Mr.t z 1607 czyli nie warto dla mnie robic formata? :P

Warto nie warto. Ta organizacja terrorystyczna, jaką jest Microsoft, wstrzymuje wsparcie sterowników etc. dla starszych wersji.

Poza tym, no co tu ukrywać — jest dziurawa i trochę strach na tym złomie niezaktualizowanym działać. Zrobisz przelew — coś pójdzie nie tak, złożysz zażalenie do banku, to Ci napiszą, że winda była bez wsparcia, dziurawa i sam sobie jesteś winien, że Cię shackowali. Ostatnio kilka takich spraw już było...

No więc aktualizujesz ten syf i z wersji na wersję jest coraz gorzej. Ja czekam na wersję od MrT.

Jak nie pyknie to albo wezmę sobie Hackintosha, albo Kubuntu i rzucam to dziadostwo w pi2du.