Skocz do zawartości

Problem Windows XP


bialybzin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowiczów. Piszę do was, bo mam problem z moim zasłużonym windowsem xp polegającym na wywalaniu błędu przeglądarek internetowych lub pojawianiu się blue screena :( Zanim pojawił się problem z przeglądarką podczas jej pracy użycie procesora szło do 100%. Polećcie jakiś program, który pomoże naprawić mojego xpeka w wersji domowej z zainstalowanym sp3 lub co zrobić sprawdzić na chwilę obecną. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety XP i Vista to takie systemy na których nawet zwykłe korzystanie z internetu grozi bluescreenami z tego powodu, że wszystkie aktualizacje, programy, wtyczki, certyfikaty są przestarzałe i nie wspierane. Nawet strony pod XP i Vistę już nie aktualizuje i nie sprawdza. Wszystkie strony bankowe, zusy, formy płatności, profile zaufane na XP i Vista odpadają. A są też inne zwykłe strony które też sypną bluescreenami albo pozawieszają system. Jeśli ktoś potrzebuje już coś więcej od laptopa czy komputera niż rysowanie w paincie i pisanie dokumentów w notatniku czy wordpadzie + np. drukowanie tego to musi pomyśleć o Windows7 minimum w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem na jakiś czas może być instalacja Win THIN PC. No ale do tego komputer musi jednak te pewne minimalne wymagania spełniać. No i oczywiście nie ma mowy o zalegalizowaniu tego systemu (innymi słowy o używaniu tego w firmie można zapomnieć - licencja raczej jest nie do kupienia przez Kowalskiego). Ale trudno się na ten temat wypowiadać gdy brak choćby minimalnej specyfikacji. Z drugiej strony sam w pracy używam z konieczności XP i na ostatnim FF jaki jest dostępny na ten system tak mniej więcej 90% stron otwiera się bez większych problemów. Oczywiście nie wiadomo jak długo będzie ten stan trwał ale przynajmniej na dzień dzisiejszy na tej przeglądarce da się pracować.Gorzej z nowszymi wersjami programów jeśli takowe są potrzebne tu lista jest dość ograniczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bison616 napisał:

Przejdz na win7. A tak serio to nic Ci dobrze na takim sprzęcie działać nie będzie.

Nie żebym się czepiał ale wytłumacz mi jak chcesz uruchomić Windows 7 na  czymś takim  - bo wedle wujka Google -  Toshiba Satellite L20-183 to: 15", Celeron 1,6GHz, 512MB RAM a to trochę mało na cokolwiek po za XP a i nawet XP z SP3 + wszystkimi poprawkami czyli wedle stanu na powiedzmy koniec 2014 roku  będzie miał niejakie problemy - zwłaszcza ilość RAM może być wysoce niewysterczająca. Tu  jedyne ta wersja okrojona typu 51 lite w którejś z wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz konkretnie się dzieje?

Swoją drogą - tak jak wspomnieli przedmówcy, XP jest już na dzień dzisiejszy mocno przestarzały. Ostatnia wersja przeglądarki jaka na niego wyszła to Firefox 52.9.0 i to 10 miesięcy temu. O ile większość stron jeszcze się otwiera bez problemu, to nie wiadomo, jak długo taki stan potrwa. Ze swojej strony sugerowałbym przesiadkę na Linuksa. Linux Mint MATE lub Xfce powinien bez problemu pójść i do tego jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat bez numeru wersji Firefox, jaka była i numeru wersji, na jaką próbowano zaktualizować to można wróżyć z fusów. Jaką wersję Adobe Reader próbowałeś zainstalować? Najnowsza na XP to 11.0.8 i nic poza tym. A z Avastem to całkiem możliwe, że odpuścili już wreszcie obsługę XPka. AVG jeszcze się instaluje, aktualizuje, i działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bialybzin napisał:

W piątek postawiłem czystego XPeka zainstalowalem na nim ff i bylo ok az do dzisiaj

niewiem co moze byc powodem tych problemow z przegladarka:(

a jesli chodzi o pamiec ram to mam 2 gb bo dokladalewm

Skoro masz 2GB RAM to może zainstaluj sobie taką modyfikację.

Jest to 32-bit wersja Win7. Lżejszy Win7 w porównaniu do "czystego" i ma mniejsze wymagania. Nie zużywa dużo pamięci RAM oraz nie zajmuje dużo miejsca na dysku :)
Zaletą też jest to, że przeglądarki, antywirus czy inne programy będą na takiej "siódemce" nie będą mieć problemu z aktualizacjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 14:44, MrJayCobPL napisał:

Co teraz konkretnie się dzieje?

Swoją drogą - tak jak wspomnieli przedmówcy, XP jest już na dzień dzisiejszy mocno przestarzały. Ostatnia wersja przeglądarki jaka na niego wyszła to Firefox 52.9.0 i to 10 miesięcy temu. O ile większość stron jeszcze się otwiera bez problemu, to nie wiadomo, jak długo taki stan potrwa. Ze swojej strony sugerowałbym przesiadkę na Linuksa. Linux Mint MATE lub Xfce powinien bez problemu pójść i do tego jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu ;).

A jeśli linux to ja zdecydowanie polecam Q4os , zapindala to na najstarszym złomie zabierając około 60mb ramu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 21:04, bialybzin napisał:

Czytałem o nim wygląda na ciekawy  tylko nie znalazxlem jakie ma programy z integrowane 

Jakiś edytor tekstu grafiki cos do przeglądania plików i klienta FTP?? 

Tak ten Q4os to z rodzaju wszystkomających i z mety działających , mnie też czasem mój dysk zew nie odpala ,wystarczy wtyczką usb poryrać tzn wyciągnąć i włozyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie