Jump to content
P1O

Windows 10 1903 - dostrzeżone błędy/problemy

Recommended Posts

1 godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Microsoft powinien stworzyć lżejszą wersję (Tak jak kiedyś Windows 7 Starter), pozbawioną Sklepu i aplikacji modern.

Tymczasem idzie w takim kierunku, że robi się coraz większa kobyła. A im więcej aplikacji i bibliotek, tym większa podatność na ataki hakerskie no i systemy zainstalowane na standardowych HDD, tak zamulają, że przestaje się je obsługiwać w miarę komfortowo.

Ostatnio widziałem porównanie ile w menu masz syfu tylko gdy się zalogujesz przez konto Microsoftu :), a o wiele mniej było gdy po prostu masz offline account. Co do build'ów 1809 i 1903, to jeszcze za młode są, aby pojawiło się coś ciekawego.

Do wersji 1803 mogę zatem polecić skrypt jaki opracował człowiek o nicku madbomb122 na podstawie optymalizacji usług przez Black Viper. Skrypt nazywa się BlackViperScript obecnie w wersji 6.0.0 z lutego 2019.

Autor: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Skrypt: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Podstawa: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co do nowszych musisz się uzbroić w cierpliwość i zbędny syf usuwać ręcznie. Ja staram się zawsze usunąć wszystko prócz Skype, pogody oraz Xbox'a no i samego sklepu.

Zatem po prostu bądź cierpliwy ;).

Moja cierpliwość ma się dobrze, sam sobie robię mody.

Zjechałem w 1903 do 53 procesów i się w końcu wysypał - przestało działać Centrum powiadomień :)

Na razie sobie zrobiłem odpoczynek od przeróbek windowsa, są ciekawsze zajęcia na święta. :)

Pozdrawiam.