Jump to content
carlosg

Przerywanie dźwięku podczas większego obciążenia procesora.

Recommended Posts

Hej!

Posiadam od niedawna Think Pada t430. Zauważyłem, że mam z nim pewien problem. Otóż kiedy słucham muzyki i podczas większego obciążenia procesora np. kiedy się coś instaluje, lub jak przeglądam strony w necie, czy wpisze jakąs komendę np msconfig, dźwięk mi "trzaska/pierdzi". Próbowałem nawet na nowo zainstalować system i stery z oficjalnej strony, nie pomogło. Zastanawiam się czy to kwestia tylko mojego Think Pada, czy wszystkie tak mają? Dodam, że problem występuje zarówno na zintegrowanej karcie dźwiękowej jak i na zewnętrznej karcie USB. Na moim stacjonarnym Dellu, kiedy odpalę kilka rzeczy na raz i obciążenie wynosi niemalże 100% z dźwiękiem nic złego się nie dzieje. Jedyny kłopot to taki, że minęło już 18 dni i nie wiem czy gość zgodzi się na zwrot. Mam na niego gwarancje 5 miesięcy. Co zrobić?

4 minuty temu, P1O napisał:

Jednordzeniowy Pentium M sprzed ponad 10 lat - tu jest problem. 

Panie toć to trzecia generacja jest (Ivy Bridge)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co prawda mam  Think Pada ale t430s na i5/8GB ram  (Ivy Bridge) i nie mam takiego problemu, może spróbuj na zewnętrznej karcie dźwiękowej (usb) sprawdzisz czy to od sterowników czy sprzętowo.Zewnętrzna karta grosze kosztuje a do testów się przyda.

3 minuty temu, Dziadek13 napisał:

spróbuj na zewnętrznej karcie dźwiękowej

Czytamy całość i wtedy odpowiadamy. :)

4 godziny temu, carlosg napisał:

Dodam, że problem występuje zarówno na zintegrowanej karcie dźwiękowej jak i na zewnętrznej karcie USB.

To narazie jest nas dwóch "pomocników". ;)

W przypadku T430 nie doszukałem się w sieci niczego podobnego. 

Jeśli zainstalowany jest dedykowany system i przeszkadza Ci to bardzo, możesz reklamować powołując się na niezgodność towaru w umową.

Nie wiem, czy o to autorowi chodzi... Co z tego, że na Linuksie będzie OK, skoro na Windowsie (z którego chce korzystać) dzieją się takie rzeczy? Jeśli na obudowie jest naklejka Windows, to tym bardziej nie powinien mieć takich problemów z systemem (zalecanym przez producenta), z którym był w sprzedaży.

Można poczytać a potem oddać na gwarancje bo nie poinformowano o wadzie ukrytej,ale proponował bym na początku polubownie.

Generalnie to gwarancje na niego mam, także luzik.

Ma 8GB ramu  i I5-3320m.

Dodam też, że generalnie ma problemy z zasilaniem. O ile na portach USB 3.0 działa ta zewnętrzna to na portach 2.0 tym po prawej i z tyłu żółtym, nie działa. Tzn nie słychać dźwięku. A kiedy spróbuję zmienić głośność to się zawiesza to okienko z głośnością, a jak wyjmę wtedy kartę dźwiękową to wywala blue screena. Czyli tak jakby porty USB 2.0 były niewydolne. Ta moja karta jest kompatybilna z USB 1.1 oraz 2.0. Słyszałem, że w laptopach potrafią być słabsze prądy, ale podobno think padów to się nie tyczy. Ta sama karta na stacjonarnym na portach USB 2.0 działa bez problemu.

Może tu leży własnie problem? Kiedy obciążam bardziej procesor to potrzebuje więcej prądu i nie jest w stanie wystarczająco zasilić już dźwięku, stad przerywanie?

Przy pełnym obciążeniu procesora OCCT kiedy włączyłem muzykę, potrafiło uciąć dźwięk na kilka sekund, gdzie na moim starym kompie przy pełnym obciążeniu słychac było tylko delikatne trzaski, prawie wcale

Czy może to być kwestia jakiś ustawień biosu? System już stawiałem drugi raz. Poprzednio był na UEFI, a teraz na Legacy. Sterowniki z oficjalnej strony Lenovo

Hej, a czy to przerywanie dźwięku może być spowodowane czymś co próbuje oszczędzać energie?

W Biosie Intel SpeedStep technologi mam ustawione na Maximum Performance dla AC i Battery.

Adaptive Thermal Managament mam też ustawione Maximize Performance dla AC i Battery.

W Windowsie opcje zasilania mam ustawione na Maksymalną wydajność.

Jednak zuważyłem, że jak wejdę w menadżera zadań>monitor zasobów>cpu, to kiedy użycie procesora jest 0-1% obniża sobie maksymalną częstotliwość do 80-90%. W biosie znalazłem jeszcze CPU Power Mangament oraz PCI Express Power management. Kiedy ustawie te opcje na Disabled to nawet podczas użycia procesora 0-1% jego maksymalna częstotliwość nie schodzi poniżej 100.