Jump to content
WinClub
razor1995

Microsoft Edge oparty o Chromium - temat główny

Recommended Posts

win 7 64 JG i Microsoft msedge 81.0.396.0 ,hula ale na 8 giga ram,przy 2 giga to wysiada/ test egde na nowym win 10 hp 2 giga ram /,sklep chodzi z gogle,brak logowania na konto Microsoft.i brak stylu...

testuje [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , mankament ustawienia strony startowej i ciekawego tłumaczenia,32 bit bez instalki

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

11 minut temu, jou300 napisał:

Opera jest naj bezpieczniejsza. Ale i tak wszyscy wolą dziurawe chrome

Swoją opinię oparłeś na jakimś badaniu, testach? Chętnie bym się zapoznał z nimi.

Wszyscy tak się zachwycają tym nowym Microsoft Edge...a u mnie,
gdy chcę pobierać pliki z hostingów, najzwyczajniej w
świecie, zaczyna liczyć czas od początku i nie można nic pobrać.
W porównaniu ze starym Edge, może jest lepszy, pozwala przeglądać
stronyz flashem.
A to znów zaczyna się czepiać o pobieranie plików z normalnych stron(dobreprogramy...),
I klikasz pare razy, żebys jednak mógł pobrac ten plik...echh.. 

3 minuty temu, ziloth napisał:

Wszyscy tak się zachwycają tym nowym Microsoft Edge...a u mnie,
gdy chcę pobierać pliki z hostingów, najzwyczajniej w
świecie, zaczyna liczyć czas od początku i nie można nic pobrać.
W porównaniu ze starym Edge, może jest lepszy, pozwala przeglądać
stronyz flashem.
A to znów zaczyna się czepiać o pobieranie plików z normalnych stron(dobreprogramy...),
I klikasz pare razy, żebys jednak mógł pobrac ten plik...echh.. 

Kto pobiera  pliki z DobrychProgramów ? WTF ?

53 minuty temu, ziloth napisał:

No tak dałem przyklad...pobieram normalny plik,, a tu "ten plik jest podejrzany, ble, ble, ble..." 

Bo się pobiera bez asystenta pobierania - wystarczy rozwinąć menu ;).

image.png.bc0634229cc77bc6b3cb11ec77e69215.png

2 godziny temu, ziloth napisał:

O DP to i Firefox u mnie się czepia.

Do tego ich CDN jest oznaczony przez Google SafeSearch jako strona z wirusami, więc to nie wina Edge :E 

Co do pobierania EXE'ków w Edge - owszem, informuje o tym, że plik jest podejrzany, bo bazuje to na Microsoft SmartScreen - mało ludzi kliknęło plik i dlatego się czepia. 

Można to wyłączyć:

5 godzin temu, my_g0t napisał:

Swoją opinię oparłeś na jakimś badaniu, testach? Chętnie bym się zapoznał z nimi.

Z racji tego, że jest mało popularna, jest mało atakowana. To jest paradoks ale chrome jest najbardziej narażone ponieważ jest najpopularniejsza. Dlatego ja używam linuxa i opere 

3 godziny temu, Mr.Straight napisał:

@jou300

Czytałeś co napisałem wyżej ? 

Chrome i Opera to jest dokładnie to samo, opierają się na tym samym silniku i są kompilowane z tego samego źródła. Wszystkie luki jakie ma Chrome ma Opera i vice versa...

Skąd masz takie informacje?

Od Internet Explorer do Edge na Chromium. Jak zmieniały się przeglądarki Microsoftu?

1 godzinę temu, razor1995 napisał:

Edge  81.0.416.53 - nowe funkcje:

- kolekcje,

- usuwanie duplikatów zakładek, 

Tyle zauważyłem.

I dodać , co poniżej

lub

razor1995 likes this

Samo myślenie MS mnie rozwala. Zależy im na tej przeglądarce czy nie? Blokować dostęp do swojej przeglądarki? Płatny dostęp do łatek na przeglądarkę? Za 3 lata zablokują Edge na Win 8.1

W ogóle ten świat jest jakiś popier...ny coraz mocniej. Win 8.1 niemal ubity na amen i popularność na poziomie 3% - sterowników nie ma, ale przeglądarka Edge i Chrome będzie jeszcze 3 lata.

Win 7 popularność 25% - Chrome zapowiedziało chyba identycznie koniec wsparcia na lipiec 2021. Microsoft pociągnie Edge na chromium w ramach płatnego ESU dla Win 7. Jaka jest popularność Edge wśród firm korzystających z dalszego wsparcia dla Win 7? - niech zgadnę... 0,000000000000000000000000000000000000000000000001%?

To że logiki nie widzę, to już mnie nie dziwi, ale to pokazuje dlaczego i jak ubili swoje projekty, w tym Win Phone/Mobile. Brak logiki, brak pomysłu, brak konsekwencji, brak promocji, brak wiary.

Jak to mawia klasyk - "tonący się brzytwy chwyta". Liczą na to, że do 2021 Edge będzie na tyle popularny, że ludzie razem z nim przejdą na jedyny słuszny Windows 10 :L 

Niestety w M$ przez te lata nadal nie nauczyli się żeby nie popełniać błędów z przeszłości. Z 10tką pewnie byłoby podobnie, ale już brną coraz dalej w tej bajzel. W czasach Longhorna/Visty przynajmniej mieli na tyle odwagi, by zrobić reset prac, gdy mieli burdel w kodzie. Śmiem twierdzić, że w Windows 10 jest jeszcze większy, ale nie mają wyjścia awaryjnego, więc będą pudrować dychę i namawiać do przejćia "bo przecież nie ma błędów".

Do czasu patch Tuesday.