Jump to content
WinClub
Tarize

Sterowniki karty graficznej do R5 M330

Recommended Posts

Może mnie ktoś naprowadzić na sterowniki takie jakie mają być do tej karty graficznej?, co ściągnę to nie pasuje... za każdym razem jakieś błędy lub czegoś brakuje.

Na początku pragnę zaznaczyć, że instalacja sterowników od tej grafiki i podobnych nastręcza wiele problemów i rozczarowań. Jest problematyczna bez względu na system.

1. Sterowniki chipsetu, IMEI, USB 3.0(w przypadku Win 7).

2. Sterowniki grafiki zintegrowanej Intela (oczywiście muszę się domyślać konfiguracji, bo autor nie podał) - najnowsze ze strony Intel.

3. Teraz sterowniki grafiki dedykowanej AMD ze strony którą podał wyżej kolega @P10.

I tu by było pięknie, tylko pewnie pojawiają się problemy. Przystępujemy do kombinowania.

1. Ponawiamy próbę instalacji sterowników AMD, ale nie z pierwotnego instalatora który pobraliśmy ze strony AMD, tylko z pliku setup rozpakowanego do katalogu tymczasowego na C.

2. Kolejna możliwość w przypadku dalszych problemów, to w przypadku Win 10 pobrać sterowniki AMD z WU - mogą zainstalować się bardzo stare, ale czasem udaje się potem zaktualizować najnowszą wersją ze strony AMD.

3. Zastosować starsze sterowniki AMD ze strony producenta laptopa.

4. Zastosować starsze sterowniki grafiki zintegrowanej Intel ze strony producenta laptopa - oczywiście przed instalacją sterowników AMD.

5. Inne tricki i kombinacje czasem testowane godzinami:

- uaktywniony NET 3.5

- zainstalowany NET 4.7.2

- zainstalowane lub nie biblioteki VC++

- system oczywiście czysty, żaden mod, bo będziesz błądził we mgle.

P.S. I żebyś miał w biosie włączoną kartę AMD - switchable.

Ja też mam tą karte graficzną, ale nie moge zainstalować tego Crimson ReLive. Moja karta obsługuje to sprawdzałem na stronie AMD i nawet na youtubie widziałem jak osoba miała tego ReLive na tej karcie nie rozumiem o co chodzi nic się nie wyświetla czy zainstalować ReLive, a przydało by mi się to.