Skocz do zawartości
User

Windows 7 SP1 x64 2019 (Aktualizacje 03 2019)

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 SP1 x64 (AKTUALIZACJA 03.2019)

- Home Premium x64

- Professional x64

-baza : oryginalny obraz ISO z 12.04.2011 pobrany ze strony MS.

-obraz zawiera tylko dwie wersje sytemu: Home Premium i Professional.

-zintegrowane aktualizacje do dnia 12.03.2019.

-zintegrowany DirectX 9.0c, Internet Explorer 11, Unlocker 1.9.2.

-zintegrowane sterowniki USB 3.0 i NVMe, chipset Intel i AMD.

-usunięta telemetria (z instalacją kolejnych nowszych aktualizacji może pojawić się ponownie).

-nie instalować/ukryć aktualizacje: KB971033, KB2952664, KB3021917, KB3068708, KB3080149, KB3184143.

-zablokowane automatyczne aktualizacje windows, trzeba uruchamiać ręcznie (zablokowane wpisem w rejestrze więc jak coś można odblokować)

-instalacja trwa do ok. 15min dłużej niż standardowo ponieważ instaluje się NET Framework 4.7.2 i Visual C++ 2017 Redistributable z folderu $OEM$ .

(nie integrowałem z systemem więc wedle uznania można zostawić lub usunąć z obrazu, pamiętając o usunięciu odpowiednich wpisów z pliku (obraz ISO, folder: sources\$OEM$\$$\Setup\Scripts\SetupComplete.cmd).

-usunięte: Windows Agent, Windows Anytime Upgrade, Gry internetowe, Media Center, Gadżety pulpitu,  Motywy i tapety regionalne, reszta systemu nie ruszana.

-w Harmonogramie zadań dodane zadanie ZaawansowaneOczyszczaneSystemuWindows które uruchamia co miesiąc plik: Windows\System32\SystemCleaning.cmd który uruchamia Oczyszczanie Dysku, czyści mniej więcej system ze starych logów, foldery z plikami tymczasowymi (temp), dziennik systemu, na koniec defragmentuje system (jak coś można usunąć zadanie i plik)

-kolejne moje wydanie tego systemu "jak coś" po 14.01.2020 roku na zakończenie wsparcia.

SYSTEM ZROBIŁEM DLA SIEBIE JAK KTOŚ CHCE NIECH ŚCIĄGA I TESTUJE, SPODOBA SIĘ TO SPOKO, A JAK NIE TO NIE I NIE ZAWRACAĆ "TYŁKA" JAK COŚ NIE BĘDZIE PASOWAĆ ;)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link (Plik .7z: 3.88 GB): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Suma kontrolna pliku ISO:

Rozmiar: 4588994560 bajtów (4376 MiB)
SHA1: B6747CC73E90E71E6EAEAC339E0A4DBA46A73091

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, szado napisał:

Działa na laptopach z procesorami  Inela 8gen ?

Jak masz tylko integrę iGPU, to nie, bo nie ma do niej sterowników (chyba że już ktoś wymyślił jakąś protezę, ale wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-instalacja trwa do ok. 15min dłużej niż standardowo ponieważ instaluje się NET Framework 4.7.2 i Visual C++ 2017 Redistributable z folderu $OEM$ .

Już ten sposób testowałem w innej wstawce i szczerze to jedyny minus jaki widziałem... ale za to duży :)

Szybciej idzie wgrać tą wersję + ściągnąć aktualizację na gotowo niż czekać aż reszta z $OEM$ się zainstaluje w innych wstawkach z tym sposobem integracji by się łaskawie pulpit po raz pierwszy pojawił :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, RemixPL1994 napisał:

Już ten sposób testowałem w innej wstawce i szczerze to jedyny minus jaki widziałem... ale za to duży :)

Szybciej idzie wgrać tą wersję + ściągnąć aktualizację na gotowo niż czekać aż reszta z $OEM$ się zainstaluje w innych wstawkach z tym sposobem integracji by się łaskawie pulpit po raz pierwszy pojawił :D

Mi też to czekanie ok 10-15min nie do końca pasuje, ale nie chciałem integrować z systemem tych bibliotek w tej wersji, zrobię to dopiero na zakończenie wsparcia z kolejnym wydaniem ;P

Szybciej było by wgrać po pokazaniu Pulpitu ale dla mnie to kolejna zabawa z uruchamianiem instalek i czekaniem, wole poczekać te chwilę i zobaczyć już wgrane ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy prędkość tego systemu można porównywać z Win 7 Grudzień 2k17 Final od Mr. T?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, SivajGaming napisał:

Witam, czy prędkość tego systemu można porównywać z Win 7 Grudzień 2k17 Final od Mr. T?

Z tego co pamiętam (Używałem systemów od MR.T do końca jego wydań, teraz niestety trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce) to Mr.T nic nie modyfikował w systemie, poza integracją aktualizacji, więc był to normalny system ze zintegrowanymi aktualizacjami. Mój ma delikatnie skrócone czasy uruchamiania, zamykania, wyświetlania okien. Nie testowałem go pod takim względem jak piszesz. Ściągnij i przetestuj, to się przekonasz, mi w takie testy nie chce się bawić, bo jak dla mnie "zapier... tak jak trzeba" ;). Jeżeli uzywasz tylko jednego systemu na dysku, to możesz wyłączyć też Panel sterowania\System\Ochrona systemu\Zaawansowane\Uruchamianie i... Ustawienia i odznacz Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych. To powinno tez skrócić uruchamianie się Windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co pamiętam (Używałem systemów od MR.T do końca jego wydań, teraz niestety trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce) to Mr.T nic nie modyfikował w systemie, poza integracją aktualizacji, więc był to normalny system ze zintegrowanymi aktualizacjami. Mój ma delikatnie skrócone czasy uruchamiania, zamykania, wyświetlania okien. Nie testowałem go pod takim względem jak piszesz. Ściągnij i przetestuj, to się przekonasz, mi w takie testy nie chce się bawić, bo jak dla mnie "zapier... tak jak trzeba" ;).
Chciałem się jeszcze zapytać, jakie masz specy? Chciałbym zainstalować na Ryzenie ale nie jestem pewien jak szybko będzie się uruchamiać, bo gdy miałem kiedyś Win 7 to niestety włączał się on dość długo, co było uciążliwe. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, SivajGaming napisał:

Chciałem się jeszcze zapytać, jakie masz specy? Chciałbym zainstalować na Ryzenie ale nie jestem pewien jak szybko będzie się uruchamiać, bo gdy miałem kiedyś Win 7 to niestety włączał się on dość długo, co było uciążliwe. Pozdro!

Musisz sprawdzić na własną rękę, ja narazie instalowałem ten system na starszych lapkach Lenovo B590 i Asus X73T, wszystko spoko, na nowszych narazie nie mam okazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Musisz sprawdzić na własną rękę, ja narazie instalowałem ten system na starszych lapkach Lenovo B590 i Asus X73T, wszystko spoko, na nowszych narazie nie mam okazji.

Spoko, dzięki za system (serduszko już dane default_biggrin.png)

Przy okazji, jesteś w stanie wrzucić screenshoty, bo te nie działają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, SivajGaming napisał:

Spoko, dzięki za system (serduszko już dane default_biggrin.png)

Przy okazji, jesteś w stanie wrzucić screenshoty, bo te nie działają

U mnie na Firefoxie normalnie się wyświetlają, więc coś u ciebie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie na Firefoxie się normalnie wyświetlają, więc coś u ciebie nie tak.
Tapatalk...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj ;-) Dziękuje serdecznie i mała prośba, aby na przyszłość jeszcze wrzucic na jakiś inny serwer ;-)

Zainstalowane na dwóch laptopach i wszystko w jak najlepszym porządku ;-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kapuję ludzi - mega jest świetnym serwerem, szybkim i ktoś jeszcze marudzi, że mu nie pasuje... Wiem, że o gustach się nie rozmawia no ale bez jaj ... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie kapuję ludzi - mega jest świetnym serwerem, szybkim i ktoś jeszcze marudzi, że mu nie pasuje... Wiem, że o gustach się nie rozmawia no ale bez jaj ... :/
Masz rację, ja nigdy z mega problemów nie miałem, tym bardziej z prędkością

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z obrazem. Pobrałem już drugi raz przez Mega i drugi raz nie zgadzają mi się sumy kontrolne. Ładnie się ściąga 6-10 MB/s ale trochę nie chcę instalować jakby miało w połowie się wyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, schaffuza napisał:

Witam. Mam mały problem z obrazem. Pobrałem już drugi raz przez Mega i drugi raz nie zgadzają mi się sumy kontrolne. Ładnie się ściąga 6-10 MB/s ale trochę nie chcę instalować jakby miało w połowie się wyłożyć.

To są sumy kontrolne wypakowanego obrazu ISO robione 7-Zipem 19. Jeżeli obraz ISO bez problemu się wypakował ze spakowanego pliku 7z to śmiało wypal na DVD 4.7 lub nagraj Rufusem na pendriva i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, ściągnięty wczoraj obraz robiony nanozipem  dał się spokojnie rozpakować, później obraz ISO dał się też rozpakować w całości bez błędów mimo że sumy kontrolne się nie zgadzały. Dzisiaj ściągnąłem dwa razy obraz jak widzę robiony już 7zipem i niestety w obu przypadkach pokazały się błędy podczas rozpakowywania. Próbować instalację obrazu z nanozipa mimo niezgodności sumy kontrolnej czy ściągać do skutku aż suma się zgodzi z tą podaną w pierwszym poście?.  Z łączem jest raczej wszystko ok, inne rzeczy ściągam bez problemów i błędów. Jedynie tutaj pobierając różne wersje systemów zgodność sum kontrolnych to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi