Skocz do zawartości
HolcioPL

Nie moge zainstalowac zadnego systemu windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam problem ze starym komputerem, jakis czas temu potrzebowalem pilnie dysk na dane, z racji ze w starym komputerze posiadalem taki, to go wzialem i sformatowalem. Jakis czas temu uznalem ze potrzebny jest mi stary komputer, wiec wszystkie dane zgralem na inny dysk a stary podpialem do komputera, chcialem zainstalowac windows 10, uzywajac bootowalnego pendrive ( windows to czyscioch, z basewin.pl). Gdy juz zmienilem bootowanie z usb to pokazal mi sie znaczek windowsa i dalej nie moge nic zrobic, komputer byl wlaczony przez pare godzin a instalacja i tak sie nie wczytala. Dodam, ze mam tak z kazdym systemem, win xp/7/10/ mi nie dziala, albo sie nie wczyta albo wyskakuje jakis blad, udalo mi sie odpalic linuxa z pendrive i na tym zakonczylem, bo jednak trzeba mi windowsa, nawet xp.
Co w tym momencie moge zrobic abym mogl zainstalowac system? bo ja juz nie mam zielonego pojecia...
Dodam rowniez ze musi to byc przez pendrive, bo z nagrywarka CD/DVD chyba cos sie stalo, przy wlaczeniu komputera dioda mrugnie jeden raz i dalej nic sie nie dzieje.
Specyfikacja: pentium 4 3ghz, 2gb ram, 9400/9500gt, ga-8i915md-g
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwórz szeroko okno i weź mocny zamach. Oszczędzisz sobie i nam problemów.

A może byś tak zaczął od sprawdzenia czy dysk w ogóle nadaje się do użytku?

Czego się spodziewasz od starego złoma? Płyta ma pewnie z 15 lat. Zasilacz pewnie podobnie. Dawno wyschły kondensatory.

P.S. Win 10 na ten komputer? Serio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, wiktorynek napisał:

Otwórz szeroko okno i weź mocny zamach. Oszczędzisz sobie i nam problemów.

A może byś tak zaczął od sprawdzenia czy dysk w ogóle nadaje się do użytku?

Czego się spodziewasz od starego złoma? Płyta ma pewnie z 15 lat. Zasilacz pewnie podobnie. Dawno wyschły kondensatory.

P.S. Win 10 na ten komputer? Serio?

Uwierz mi lub nie, ale przed sformatowaniem dysku byl na nim windows 10, na przegladarce, yt i paru innych programach dzialal bez zarzutu.
Dysk raczej sie nadaje, watpie ze cos moglo mu sie stac, bo jednoczesnie trzymalem na nim dane i system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że mogło coś stać się z dyskiem ;) Moje propozycje to: zmień kabel sygnałowy od dysku twardego, spróbuj zresetować BIOS lub podepnij ten dysk na innym komputerze jak masz taką możliwość i zobacz czy zadziała. Jeśli nie zadziała na innym komputerze, no to wniosek nasuwa się sam. Padł dysk twardy. 
Po drugie trochę słabe masz bebechy jak na Win10. Wg mnie lepiej by się sprawował WinXP lub Win 7 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Radzior2010 napisał:

Podejrzewam, że mogło coś stać się z dyskiem ;) Moje propozycje to: zmień kabel sygnałowy od dysku twardego, spróbuj zresetować BIOS lub podepnij ten dysk na innym komputerze jak masz taką możliwość i zobacz czy zadziała. Jeśli nie zadziała na innym komputerze, no to wniosek nasuwa się sam. Padł dysk twardy. 
Po drugie trochę słabe masz bebechy jak na Win10. Wg mnie lepiej by się sprawował WinXP lub Win 7 32bit.

Dysk dziala na innym komputerze, napewno lepiej by sie sprawowal, ale teraz nawet zadnego windowsa nie moge zainstalowac :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już nawet nic nie pisałem, bo znów będzie drama :E To jakieś ostatnio hobby chyba, albo zawody pt. "Postaw Win10 na jak najgorszym złomie". Ale obstawiam, że z napędu DVD by ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, HolcioPL napisał:

Dodam rowniez ze musi to byc przez pendrive, bo z nagrywarka CD/DVD chyba cos sie stalo, przy wlaczeniu komputera dioda mrugnie jeden raz i dalej nic sie nie dzieje.

A wymieniałeś baterię?

image009.jpg

Pewnie padła.

9 godzin temu, HolcioPL napisał:

Gdy juz zmienilem bootowanie z usb to pokazal mi sie znaczek windowsa i dalej nie moge nic zrobic, komputer byl wlaczony przez pare godzin a instalacja i tak sie nie wczytala. Dodam, ze mam tak z kazdym systemem, win xp/7/10/ mi nie dziala, albo sie nie wczyta albo wyskakuje jakis blad, udalo mi sie odpalic linuxa z pendrive i na tym zakonczylem, bo jednak trzeba mi windowsa, nawet xp.

Może masz uszkodzone MBR'y, bym proponował naprawić [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]l i sprawdź czy w biosie dysk jest ustawiony na master

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób "but-pena" z programem 'Hiren's BootCD PE 1.0.1' 

> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Uruchom z niego "kompa", pomoże w diagnostyce,

tylko troszkę cierpliwości i logiki,

bo program dobry i intuicyjny - lecz w wersji anglojęzycznej ...      

Tu masz opis PL co do czego ...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi