Skocz do zawartości
foczer

Klucz WIN10 po update WIN7

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, kupiłem nowy komputer z płytą główną ASUS TUF Z390-PLUS GAMING (która ma tylko wejścia usb 3.0) i prockiem i7 8700. Instalator win 7 nie ma sterowników do tych wejść, więc żeby przy instalacji móc skorzystać z myszy i klawiatury musiałem szukać starego sprzętu na wejścia PS/2. Aktywowałem 7 i updatowałem go do 10 (wydaje mi się że kiedyś zapomniałem aktywować 7 i potem 10 nie mogłem). No i teraz pytanie, czy jak stworzyłem sobie pendrive z win10 to w przyszłości będę go mógł zainstalować bez uprzedniego instalowania 7 i będę wstanie go jakoś aktywować? Mogę gdzieś znaleźć klucz tego win10 który aktualnie jest zainstalowany? Bo pozostaje jeszcze kwestia przypadku w którym padnie mi dysk i będę musiał postawić system na nowym dysku, a tą klawiaturę i mysz na PS/2 pożyczyłem ze szkoły i za jakiś czas mogę nie mieć do nich dostępu, i możliwe że będę musiał sobie radzić bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc istnieje opcja żeby połączyć swoje konto Microsoft z licencją cyfrową systemu Windows 10 na urządzeniu. Jest to przydatne jeśli dokonasz zmiany sprzętowej i będziesz chciał aktywować ponownie system. Tylko jak masz np. Windows 10 Pro to tą metodą będziesz mógł aktywować tylko tą wersję Windows 10. Nie wiem czy jeszcze jest możliwość aktywacji Windowsa 10 kluczem z Windowsa 7. Tylko też jak masz np. Win7 Pro to aktywujesz Win 10 Pro ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, foczer napisał:

czy jak stworzyłem sobie pendrive z win10 to w przyszłości będę go mógł zainstalować bez uprzedniego instalowania 7 i będę wstanie go jakoś aktywować?

Tak, jeśli aktywowałeś Win 7 i potem zaktualizowałeś do Win 10, to zarezerwowałeś sobie licencję cyfrową na serwerach MS dożywotnio do tej płyty głównej.

19 minut temu, foczer napisał:

Mogę gdzieś znaleźć klucz tego win10 który aktualnie jest zainstalowany?

Nie ma już żadnych kluczy - licencja cyfrowa na serwerach MS. Po zainstalowaniu systemu np po formacie, system aktywuje się online.

20 minut temu, foczer napisał:

Bo pozostaje jeszcze kwestia przypadku w którym padnie mi dysk i będę musiał postawić system na nowym dysku, a tą klawiaturę i mysz na PS/2 pożyczyłem ze szkoły i za jakiś czas mogę nie mieć do nich dostępu, i możliwe że będę musiał sobie radzić bez nich.

Nie wracasz już do Win 7. Instalujesz od razu Win 10, co polecam zrobić od razu teraz, zamiast korzystać ze zaktualizowanego systemu. Tylko czysta instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi