Skocz do zawartości

Czy nazwa bootowalnego pendirve ma znaczenie?


RemixPL1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Być może błahe i proste oraz oczywiste dla nie których ale sam chciałbym się upewnić. Czy jeśli nagram sobie przykładowo Windows7 lub Windows 10 na pendrive i zmienię sobie potem nazwę takiego pendrive z ORG nazwy którą mu nadało np:

image.png.88b7eb0d40d66749d0ed2c9f03b6b9db.png

To czy dla takiego pendrive i bootowania potem systemu ma znaczenie to jak jest nazwany? Przykładowo WIN, WINDOWS, WIN7, WINDOWS 7, SLIWA, ŚLIWA czyli raz bez polskich znaków, raz z polskimi, raz z spacją, a raz bez spacji jako ciąg znaków.

 

Moje pytanie dotyczy tego czy podpisanie takiego pendrive z polskimi znakami typu ś, ź, dodanie mu spacji i znaków specjalnych ITD może spowodować jakiś błąd / problemy podczas bootowania lub już podczas samej instalacji takiego nagranego systemu? Z góry dziękuje za odpowiedź i upewnienie mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiktorynek napisał:

Spacja na  pewno nie powoduje żadnego problemu.

 

Kwestia jeszcze tego czy np. jak nazwiemy pendrive jako "ŻÓŁĆ WIN 7" zamiast "ZOLC_WIN7" czy wtedy może mieć problem z instalacją czy samym zbootowaniem się na danym PC / laptopie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś już próbował i napiszę dla pewności :)  Z doświadczenia wiem, że różnie bywa z wszystkim i coś co nam działa może nie działać gdzieś indziej lub odwrotnie. Przykład - kiedyś mi nie bootowało pendrive z 32 GB którego nagrałem kumplowi i się okazało, że u niego bootuje bo ma inną płytą główną, a na mojej tylko max 16 GB ruszy. Wtedy tego nie wiedziałem... a teraz już wiem... nagrywałem mu chyba z 4 razy system pod rząd. :)

 

Dlatego z tym też chciałbym się upewnić bez zbędnego testowania na moich sprzętach oraz tych w firmie by nie tracić tyle czasu. Być może ktoś zna już pewną i konkretną odpowiedź. A jeśli nie to koniec końców sam potestuję i się przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, m4s napisał:

Polskie znaki w informatyce to prośba o problemy.

 

Niby tak ale czy dla zbootowania pendrive z systemem oraz jego instalacji też? :) Nie mam sam pewności dlatego pytam. Wiem, że polskie znaki czy znaki specjalne, spacje w samym systemie w nazwach plików itd powodują różne problemy. Ale w tym przypadku sytuacja o którą pytam jest troszkę inna i być może tam nie ma to znaczenia.

 

Z info tutaj wynika, że to akurat w tym przypadku nie ma znaczenia.. pytanie czy zawsze i wszędzie:

 

12 minut temu, Kotecek_PL napisał:

wszystko gra, pen bootuje, polskie znaki inna nazwa czy spacja nie powodują problemów .

 

Dzięki, zobaczę czy ktoś jeszcze da mi taką samą odpowiedź i potwierdzenie lub zdecydowane zaprzeczenie tego faktu ;)

 

9 minut temu, wiktorynek napisał:

@RemixPL1994 - Tak, ale to nie kwestia nazwy. Starsze sprzęty mogą mieć problemy z bootowaniem z pendrive. Bywa nawet tak, że np. system bootują, a już Acronisa nie.

 

Tak, wiem. Po prostu nikt z nas nie wie wszystkiego :D Ale zawsze ktoś wie coś czego nie wie ta druga osoba. Dlatego zadałem pytanie na forum bo być może ktoś już zna jedną konkretną odpowiedź na ten temat :) Jeśli tutaj mamy oczywistą oczywistość, to pewnie i dla mojego pytania również takowa istnieje.. pytanie tylko dla kogo i w jakiej formie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@razor1995  Jesteś pewny, że jak sobie np. zrobię nazwę "ŻÓŁĆ WIN 7"  to taki pendrive z systemem wszędzie mi się zbootuje i zainstaluje bez problemów? :)

 

Przykładowo w systemie jeśli sobie nazwiemy plik . bat lub .cmd jako "ŻÓŁĆ WIN 7" to skrypt lub napisany program będzie nam źle działał, nie działał wcale lub będzie problem z jego uruchomieniem bo okno konsoli się nie będzie pokazywało lub pokazywało i znikało natychmiast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie