Skocz do zawartości
Gryzlacz

Realtek hd audio - problem z instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mod od Sromotnika win10 jg pro.

problem polega  z programem realtek hd audio

rzecz w tym że nie chce się włączyć. instalowałem r2 81,82 i nic.

na czystym systemie to samo.

płyta główna to Asus M4A88TM/usb3

niech ktoś mi pomoże, bo jedynie co mogę posłuchać to szum od chłodzenia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co, nie masz nawet ikonki realteka w zasobniku? Czy po prostu nie masz tylko dźwięku? Sterownik się zainstalował poprawnie, zero errora? Bo kwestia samego braku dźwięku to norma, ja za każdym razem po instalce systemu muszę to ręcznie włączyć, bo mam tylko uruchomione digital audio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Widzior napisał:

Ale co, nie masz nawet ikonki realteka w zasobniku? Czy po prostu nie masz tylko dźwięku? Sterownik się zainstalował poprawnie, zero errora? Bo kwestia samego braku dźwięku to norma, ja za każdym razem po instalce systemu muszę to ręcznie włączyć, bo mam tylko uruchomione digital audio.

instalacja przebiegła bez problemu, dźwięku nic nie ma, ikonka się nie pokazuje w starcie. w folderze klikam i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No teraz patrzę i to jest jakieś Audio VIA, więc po co ty instalujesz stery od Realteka? VIA to badziew, pewnie nie ma sterów pod Win10. Sprawdź na wszelki wypadek jakimś SlimDrivers.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Widzior napisał:

No teraz patrzę, i to jakiś Audio VIA, więc po co ty instalujesz stery od Realteka? VIA to badziew, pewnie nie ma sterów pod Win10.

sprawdzałem to Via - problem też z tym był, ale ogarnąłem, wolę Realtek.. : /

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Gryzlacz napisał:

sprawdzałem to Via - problem też z tym był, ale ogarnąłem, wolę Realtek.. : /

Na kartę nv stery AMD też instalujesz bo wolisz AMD (taki przykład)? Masz dźwięk z VIA i szukasz sterów tylko pod VIA. Nie rozumiem tego po prostu. Poszukam jakiś sterów pod win10.

Edit: Spróbuj tych i daj znać czy działa, jak nie to zainstaluj jg 8.1 i zasysaj ze strony producenta normalnie jak człowiek.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz Chipset dzwiękowy VIA to instalujesz VIA, a nie Realtek. To tak jakbyś miał samochód z silnikiem diesla, ale tankował benzynę, bo wolisz benzynę dlatego że jest np. tańsza. 
Nie znalazłem innej strony ze sterownikami pod VIA niż którą podał @mbielak012. Inne strony mają sterowniki ale pod Win 7/8.1. Jeśli podany sterownik nie zadziała to przejdź na Windows 7 lub Windows 8.1 i zainstaluj sterowniki ze strony producenta. 
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Na tej stronie sterowniki są, ale maksymalnie pod Win 8.1 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym sprawdził jeszcze [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], dzięki jemu do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] znalazłem najnowsze sterowniki do Realtek HD Audio od innego lapka Dell'a.

Znalazłem jeszcze coś takiego [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] , a tutaj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ta sama wersja sterownika VIA co na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi