Skocz do zawartości

Problem zz aktywacją XP


Rekomendowane odpowiedzi

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Niestety  podczas instalacji system nie chciał załapać klucza, który jest wypisany na naklejce laptopa pod jego spodem. Teraz w systemie też wyskakuje błąd.

Nie jest problem aktywować go przez programik, ale chciałbym go sprzedać jako tego z oryginalnym systemem. Dzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli, że identyfikator (generowany podczas kliknięciu przez aktywację telefoniczną), wskazuje na Windowsa XP SP2 a nie SP3.

I jedyne co mogą zasugerować, to aby zainstalować Windowsa XP SP2 i wtedy może załapie klucz. Nie chce mi się jednak tego (przynajmniej na razie) robić, bo już poinstalowałem wszystkie sterowniki, programy i go skonfigurowałem.

Macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, samson4x napisał:

Też kiedyś miałem ten problem, dziwne że klucz SP2 nie pasuje na instalce SP3 skoro system zakupiony przecież. Jeżeli aktywator nie wchodzi w grę, to spróbuj na nim zainstalować Service Pack 3.

Rozumiem, że chodziło Ci i zainstalowanie SP2. Niestety nie da się zainstalować samego SP2 na tym Windowsie SP3, bo wyskakuje błąd, że jest już nowsza wersja zainstalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz od XP SP2, SP1, SP0 powinien bez problemu zadziałać na XP SP3.

Sprawdź lepiej tą opcję zanim przystąpisz go gwałcenia systemu odinstalowywaniem SP3 i potem jego ponownym instalowaniem. Biorąc pod uwagę, że system ma już wszystke aktualizacje wyjdzie z tego totalna masakra.

Aby móc wprowadzić klucz OEM przy próbie aktywacji robimy tak:
- start/uruchom/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/SETUP/PID
- tam w drugiej wartości Pid mamy 76445000 lub 76446000
- ostatnie trzy zera zastępujemy literami oem (np.76445oem)
- zapisujemy i zamykamy

Po tym aktywuj telefonicznie kluczem z naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wiktorynek napisał:

Klucz od XP SP2, SP1, SP0 powinien bez problemu zadziałać na XP SP3.

Sprawdź lepiej tą opcję zanim przystąpisz go gwałcenia systemu odinstalowywaniem SP3 i potem jego ponownym instalowaniem. Biorąc pod uwagę, że system ma już wszystke aktualizacje wyjdzie z tego totalna masakra.

Aby móc wprowadzić klucz OEM przy próbie aktywacji robimy tak:
- start/uruchom/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/SETUP/PID
- tam w drugiej wartości Pid mamy 76445000 lub 76446000
- ostatnie trzy zera zastępujemy literami oem (np.76445oem)
- zapisujemy i zamykamy

Po tym aktywuj telefonicznie kluczem z naklejki.

Ok, sprawdzę jak wrócę do domu, ale czy możliwe, że nie działa przez to, że nie jest to czysty obraz tylko modyfikowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, wiktorynek napisał:

Klucz od XP SP2, SP1, SP0 powinien bez problemu zadziałać na XP SP3.

Sprawdź lepiej tą opcję zanim przystąpisz go gwałcenia systemu odinstalowywaniem SP3 i potem jego ponownym instalowaniem. Biorąc pod uwagę, że system ma już wszystke aktualizacje wyjdzie z tego totalna masakra.

Aby móc wprowadzić klucz OEM przy próbie aktywacji robimy tak:
- start/uruchom/regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/SETUP/PID
- tam w drugiej wartości Pid mamy 76445000 lub 76446000
- ostatnie trzy zera zastępujemy literami oem (np.76445oem)
- zapisujemy i zamykamy

Po tym aktywuj telefonicznie kluczem z naklejki.

Sprawdziłem i problem w tym, że tam już jest "76445oem". Skłaniam się coraz bardziej do tego, że może to musi być czysty obraz systemu, aby zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla próby zainstaluj oryginalny czysty XP SP3 i spróbuj aktywować. Oczywiście musi być OEM, albo musisz go przerobić na OEM.

Uwaga: A czy Ty jesteś pewny, że to system w wersji OEM? - on był kupiony z XP? - czy może system był osobno kupowany? Tak tylko napisałem dla pewności, bo można czasem błądzić bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wiktorynek napisał:

Dla próby zainstaluj oryginalny czysty XP SP3 i spróbuj aktywować. Oczywiście musi być OEM, albo musisz go przerobić na OEM.

Uwaga: A czy Ty jesteś pewny, że to system w wersji OEM? - on był kupiony z XP? - czy może system był osobno kupowany? Tak tylko napisałem dla pewności, bo można czasem błądzić bez końca.

 

Czyli te czyste obrazy stąd tocnie są OEM? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Może ten zatem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ad. Uwaga: Tak, to OEM nr 1 z listy różnych wersji NIKKA. A laptop był kupiony razem z XP już zainstalowanym (choć w Anglii i chyba był po angielsku) i jest naklejka XP i Microsoftu z kluczem na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, berthold61 napisał:

A czasem nie powinien to być windows taki jaki tam był np home to home ale w wersji AIO ?

Powinien, ale jako, że nie pamiętałem jaka tam była wersja Windowsa, a na naklejce przy klawiaturze czy naklejce na spodzie przy kluczu Microsoftu też nie wynika jaki to Windows, to sprawdziłem w Internecie na polskim i zagranicznych stronach i wszędzie było, że to Home OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Garbusek napisał:

Nie każdy o tym pamięta ale... Windows xp jako jedyny przypisywał klucze do nośnika czyli płyty cd, od visty w górę do płyty głównej. Nie znam obejścia tego.

Czyli jeśli nie mam płyty, z której sklep instalował Windowsa (no a nie mam, bo to OEM), to nie aktywuję go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, berthold61 napisał:

Ja mam małego acera i też nie szło aktywować z naklejki puki nie zapodałem mu wersję AIO i wtedy przyjął ten klucz , musiałbyś sprawdzić wszystkie tzn win home, win prof , ale wersja home AIO ,

Właśnie ściągnąłem i instaluję tę wersję i przy instalacji tez nie przyjmuje klucza: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mógłbyś podesłać zatem jakiś dobry link z tymi wersjami AIO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wiktorynek napisał:

To już nie ma co dyskutować. Klucz od wersji angielskiej nie pasuje do wersji polskiej.

Skoro jest pewność co do tego, to nie wiem czy jest sens bawić się w intalację wersji angielskiej a później jakieś spolszczenie (bo rozumiem, że nawet polskie AIO nie zadziała w tej sytuacji, choć i tak nie wiem skąd wziąć tę AIO), tylko albo sprzedać go ze scrackowanym Windowsem albo bez systemu w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najzdrowiej będzie dać sobie z tym spokój i wystawię go jako sprawny bez systemu. A tym bardziej się w tym utwierdziłem jak jeszcze przed chwilą zainstalowałem "VRMPOEM_PL-WINXP_PRO_SP2_OEM_PL" i klucz z naklejki nie wszedł, ale jeden z kluczy w necie do tego obrazu wszedł, jednak później w systemie i tak było, że zostało 30 dni aktywacji i przy próbie aktywacji przez neta wyskakuje komunikat, że nie można połączyć się z serwerem. Także nie wiem, czy nie byłoby takiej samej sytuacji, nawet gdybym miał płytę (która mogła być z laptopem) czy też instalkę z recovery. Zatem biała flaga i do sprzedania bez systemu. Ps. Dzięki za wszelkie pomysły i różnoraką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jeszcze zainstalować obraz z wersji angielskiej stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I choć wprawdzie nie byłem przekonany co do tego pomysłu z ww. powodów (a tym bardziej, że to wersja Pro), to zainstalowałem te wersję i o dziwo wszystko poszło gładko, tak że nawet nie pytał o klucz podczas instalacji i teraz na pulpicie też nie ma żadnego komunikatu a chęci aktywacji. Teraz oprócz wielkich podziękowań, to mam prośbę, jak najlepiej spolszczyć tego Windowsa? Wiem, że jest o tym trochę info w necie (ten z oficjalnym sposobem się raczej nie sprawdzi gdyż dotyczy on SP2 a moja wersja to SP3), dlatego proszę was o najlepszy sposób dla SP3 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, basket4rap napisał:

Chyba najzdrowiej będzie dać sobie z tym spokój i wystawię go jako sprawny bez systemu. A tym bardziej się w tym utwierdziłem jak jeszcze przed chwilą zainstalowałem "VRMPOEM_PL-WINXP_PRO_SP2_OEM_PL" i klucz z naklejki nie wszedł, ale jeden z kluczy w necie do tego obrazu wszedł, jednak później w systemie i tak było, że zostało 30 dni aktywacji i przy próbie aktywacji przez neta wyskakuje komunikat, że nie można połączyć się z serwerem. Także nie wiem, czy nie byłoby takiej samej sytuacji, nawet gdybym miał płytę (która mogła być z laptopem) czy też instalkę z recovery. Zatem biała flaga i do sprzedania bez systemu. Ps. Dzięki za wszelkie pomysły i różnoraką pomoc.

oj  chyba za szybko  zrobiłeś  " Hände hoch  "   kopia do ręki i z natarciem na MS ! .

W prawdzie  win xp  nie dotykałem  cho,cho,cho  albo i więcej ale  przeca idzie to do kapitulacji doprowadzić !.

Zainstaluj  wer,  angielską i  ją   przerób na PL   , albo zainstaluj  polską  i telefon do MS   z jobami   koto tu rządzi   Leon czy jego dzieci  - pamiętam że  lata świetlne temu  tak robiłem  że dzwoniłem  i facet coś tam , coś tam ? nie pamiętam dokładnie ale system się aktywował.

Mam gdzieś PL Home XP  to ci mogę sprezentować - muszę przewertować szafę gdzie to  leży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woj_ani217 napisał:

oj  chyba za szybko  zrobiłeś  " Hände hoch  "   kopia do ręki i z natarciem na MS ! .

W prawdzie  win xp  nie dotykałem  cho,cho,cho  albo i więcej ale  przeca idzie to do kapitulacji doprowadzić !.

Zainstaluj  wer,  angielską i  ją   przerób na PL   , albo zainstaluj  polską  i telefon do MS   z jobami   koto tu rządzi   Leon czy jego dzieci  - pamiętam że  lata świetlne temu  tak robiłem  że dzwoniłem  i facet coś tam , coś tam ? nie pamiętam dokładnie ale system się aktywował.

Mam gdzieś PL Home XP  to ci mogę sprezentować - muszę przewertować szafę gdzie to  leży.

 

Nie przeczytałeś mojego następnego postu, w którym postąpiłem właśnie mniej więcej w opisany przez Ciebie sposób i napisałem:

"Spróbowałem jeszcze zainstalować obraz z wersji angielskiej stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

I choć wprawdzie nie byłem przekonany co do tego pomysłu z ww. powodów (a tym bardziej, że to wersja Pro), to zainstalowałem te wersję i o dziwo wszystko poszło gładko, tak że nawet nie pytał o klucz podczas instalacji i teraz na pulpicie też nie ma żadnego komunikatu a chęci aktywacji. Teraz oprócz wielkich podziękowań, to mam prośbę, jak najlepiej spolszczyć tego Windowsa? Wiem, że jest o tym trochę info w necie (ten z oficjalnym sposobem się raczej nie sprawdzi gdyż dotyczy on SP2 a moja wersja to SP3), dlatego proszę was o najlepszy sposób dla SP3 Pro."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, basket4rap napisał:

Nie przeczytałeś mojego następnego postu, w którym postąpiłem właśnie mniej więcej w opisany przez Ciebie sposób i napisałem:

Przeczytałem ale pisałem na raty bo  przez tel..  gadałem i jak wysłałem to już Twój  wpis był.

Co do  spolszczenia  ?  kiedy ja to robiłem ?  skleroza już nie pamiętam  ale myślę że  nie powinno być problemu ? .a tu na forum nie szukałeś ? , wiktorynek coś tam chyba pisał ?

Poczytaj tu  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie