Jump to content
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19

Recommended Posts

kolega wyżej napisał o czystym systemie. Tutaj po swieżej instalacji jest lekko ponad 30+. W zwykłej wersji Windowsa na start już masz 130 procesów :)

Przecież screen jest z świeżej instalacji więc to się rozumie samo przez się że tak to trzeba porównywać (świeże instalacje systemów). A tekst kolegi wyżej  "w najnowszym buildzie win 10" jest dla mnie b. jasny i zrozumiały.

Nie podkręcajcie  się - czysty to czysty - ten jest OPTYMALIZOWANY - czyli wyłączone wiele usług i tweków rejestru ( nie wiem na pewno - ale uzyskanie ok 35-40 pr0cesów  trochę kosztuje.)

Screny z 1 postu są z Virtuala - WIELE USŁUG JEST WYŁACZONE  + rejestr - tak myślę . 

A jak ktoś ma problemy-instalować czysty. Ja też mam problemy - niektórych nie potrafię rozwiązać - ale testuję go na innym dysku.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub przeinstalowac dla all uzytkowników i bedzie opcja usuniecia

przez takie pytania zrezygnowalem ze wydawania innych modów

W sumie jak napisał  MR.T  jest to czysty system - OPTYMALIZOWANY- więc każda funkcję można włączyć-jeśli ktoś potrzebuje.

NIESTETY TRZEBA MIEĆ DUŻĄ WIEDZĘ NA TEN TEMAT.

Do MR.T - mógłbyś - chociaż - w postaci pliku txt napisać co zrobiłeś-optymalizując.

Chociaż  obserwując twoje wypowiedzi nie bardzo na to liczę.

Przecież to TWÓJ system mógłbyś trochę pomóc.

15 minut temu, zbigniew59 napisał:

Chociaż  obserwując twoje wypowiedzi nie bardzo na to liczę.

zauważ ze kazdy kto udostępnia mody na forum ma jakies swoje triki czy sztuczki w zanadrzu

a tutaj tylko odpowiednie usługi wylączone, tweaki dodane

musze miec cos dla siebie 

inaczej bede niepotrzebny :D

Twoje systemy są tylko dla kumatych? - ub przeinstalowac dla all uzytkowników i bedzie opcja usuniecia - C0 to znaczy  dla tych co dopiero zaczynają.

Rozumiem że jesteś TUTAJ  - BOSS - ale dużo ludzi dopiero startuje na tym forum - i jest traktowanych - PRZEZ CIEBIE - jak śmieci.

Ja się przyzwyczaiłem do twoich wypowiedzi przez korzystanie przez WIELE lat z tego forum - ale nawet ja nie potrafię czasami zrozumieć twoich wypowiedzi.

33 minuty temu, zbigniew59 napisał:

Gdzie jest ukryty StartisBack - chcę go usunąć ale nie ma go w systemowym uninstal a takze rewo uninstaler go nie wykrywa?

Nie usuniesz, bo jak to zrobisz to nie działają Ustawienia(podkreślam że testowałem to na Open-Shell czyli następcy Classic Shell) - a lokalizacja tam gdzie instaluje się zawsze czyli "C:\Program Files (x86)\StartIsBack"(chociaż może być zwykły Program Files, bo przeinstalowywałem z powodu wcześniej wymienionego)

Godzinę temu, Mr.T napisał:

lub przeinstalowac dla all uzytkowników i bedzie opcja usuniecia

Zainstaluj jeszcze raz "start is back"

z opcja dla wszystkich uzytkowników  

jest taka opcja podczas instalacji do wyboru (czyli przeinstaluj}

wtedy pojawi sie w dodaj usun proogramy opcja usunięcia (wczesniej przezemnie uikryta)

chyba wystarczajaco jasno opisalem

mowisz ze traktuje ludzi jak smieci - mocna słowa

a jak inni mnie traktuja, nie mowie ze akurat w tym temacie ale w wielu poprzednich tematach kilka razy w temacie napisane co zroobic, podane pliki a ludzie i tak nie przeczytaja bo po co ,

lepiej zadac pytanie jeszcze raz przeciez autor  nie ma co robic tylko ciagle odpowiadac na te same pytania.

ile razy mozna tłumaczyc to samo?

ale kto to zrozumie

31 minut temu, zbigniew59 napisał:

Rozumiem że jesteś TUTAJ  - BOSS

Nie ja tylko administrator, a tutaj sa madrzejsi i lepsi w tworzeniu systemow, sam sie nadal ucze przez całe zycie

13 godzin temu, Mr.T napisał:

Zainstaluj jeszcze raz "start is back"

z opcja dla wszystkich uzytkowników  

jest taka opcja podczas instalacji do wyboru (czyli przeinstaluj}

wtedy pojawi sie w dodaj usun proogramy opcja usunięcia (wczesniej przezemnie uikryta)

chyba wystarczajaco jasno opisalem

mowisz ze traktuje ludzi jak smieci - mocna słowa

a jak inni mnie traktuja, nie mowie ze akurat w tym temacie ale w wielu poprzednich tematach kilka razy w temacie napisane co zroobic, podane pliki a ludzie i tak nie przeczytaja bo po co ,

lepiej zadac pytanie jeszcze raz przeciez autor  nie ma co robic tylko ciagle odpowiadac na te same pytania.

ile razy mozna tłumaczyc to samo?

ale kto to zrozumie

Nie ja tylko administrator, a tutaj sa madrzejsi i lepsi w tworzeniu systemow, sam sie nadal ucze przez całe zycie

1. Robisz dobre modyfikacje, nie ma co się poddawać i dalej robić to co się lubi najbardziej.

2. Jełopów nie brakuje, a będzie ich coraz więcej i będą zadawać coraz to głupsze pytania. Niedorozwojów umysłowych jest coraz więcej, a w necie... już szczególnie za dużo, więc nie wdawaj się w niepotrzebną dyskusję, nie tłumacz im się i nie dyskutuj z elementem - bo tylko nerwy stracisz.

3. Zlewaj hejt, robisz to dla siebie, a pracą dzielisz się z innymi. Jeśli ktoś nie potrafi zaakceptować Twoich zasad to niech "spada".

4. Nie odpowiadaj na powtarzające się pytania, albo (jeśli lubisz się droczyć i wkurzać innych) odpisuj, że już odpisywałeś na dane pytanie i niech se szukają ;). W końcu zależy im na rozwiązaniu problemu. Nieprawdaż? Ty ich wspierasz do kreatywnego działania :).

5. Najważniejszy punkt. Ameb umysłowych jest wiele. Każdy Janusz potrafi napisać własny system, a rzeczywistość jest taka, że ledwo komputer potrafią uruchomić i oni doskonale o tym wiedzą - że są pałami życia i nieudolnymi ludźmi, którzy nigdy takiego etapu rozwojowego nie osiągną jak Ty, dlatego zaczepiają i leją żale. Nie ma się co przejmować. Ukrytych ludzików, którzy obserwują i korzystają z takich modyfikacji, a nie wdają się w dyskusję na takich forach jest naprawdę wielu - klasa old school. To, że element się wypowiada nie znaczy, że inteligencja nie korzysta - dla której właśnie tworzysz te systemy.

6. Piszę ogólnie, nie obrażając nikogo konkretnego - bo może się zdarzyć fachman, który potrzebuje jakiejś porady - jak to administrator ładnie określił - człowiek uczy się całe życie - więc Januszy - którzy (o ile) to przeczytają i wezmą to bezpośrednio do siebie proszę o nieodpowiadanie w głupkowatym stylu, bo i tak będę mieć to w czterech literach :). Przedstawiłem swój punkt widzenia w tym "pierdzielniku" (dzisiejszy świat).

7. Ponownie, nie łam się i rób dalej to co robiłeś. Jeśli to hobby, działaj i się nie poddawaj!

Z wyrazami szacunku i podziwu dla Twojej pracy. Pozdrawiam!

Ja poprostu używam Start 10 i dlatego chciałem odinstalować StartIsBack, ale chyba lepszym wyborem dla mnie było wyłączenie go - znalazłem taką opcję w ustawieniach.

A system rzeczywiście świetnie zrobiony - musiałem tylko włączyć bluetooth w usługach.

Witam od wczoraj system próbuje zainstalować aktualizację nr kb4489882 i cały czas jest niepowodzenie...ktoś może tak miał...???

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z ciekawości zapytam, nowy build 18xx zbyt niestabilny ? SW_DVD5_WIN_ENT_LTSC_2019_64-bit_Polish_MLF_X21-96457.ISO Czy może są problemy z aktywacją?

1 minutę temu, lukasz2511 napisał:

Witam,

mam pytanie bo nagrywam system Rufusem i gdy podłączam pod laptopa to nie wyszukuje mi systemu.Co mam zrobić żeby był on widziany?Jakiś inny program?

W boot menu musisz wybrać swój pendrive

Łukasz a wypakowałeś pliki z tego folderu głównego? 

Z systemu jestem zadowolony, śmiga bez zbędnego oprogramowania. Ale już na którymś Windowsie mam tak że podczas grania mam ok 70fps a nagle spada do 1 fpsa i nie da się grać. Następuje to cyklicznie. Próbowałem wielu metod ale nic nie pomaga. Jest ktoś w stanie pomóc?

Tak plik pobrałem rozpakowałem do pliku ISO i zamontowałem go w Rufusie i wszystko przebiegło niby ok ale po podłączeniu do laptopa i wybraniu pendrive wyskakuje komunikat że nie znaleziono systemu.A potrzebuje szybki łatwy system do internetu i filmów.Może to jest ważne bo mam teraz zainstalowanego Linuxa i może dla tego nie widzi mi systemu laptop?

Witam panowie. Pytanie z mojej strony o długiość okresu oficjalnego wsparcia przez aktualizacje tych wersji LTSB czy też nowszej LTSC 2019, jest to okres trzy lata? czy może więcej. Pytam bo kiedyś wykastrowałem sobie NTLite'em wersje 1803 a po pewnym czasie aktualizacje same zaczęły pobierać 1809. Chciałbym po prostu zainstalować system, zrobić kopie acronisem i mieć spokój bez "zabaw" co pół roku. Dzięki za wszelkie info 

57 minutes ago, zbigniew59 said:

LTSB albo LTSC zawsze bedzie pobierac tylko aktualizacje bezpieczenstwa, nigdy nie pobierze nowego buildu.

Dziękuje za potwierdzenie. Pozdrawiam

2 pytania i spadam

1 Czy to prawda że czym nowszy laptop tym gorzej zainstalować kastrata windowsa, zainstalowałem ten system niby wszystko ok ale po resecie win się nie uruchamia ciągle stoi na ekranie startowym z logiem legion, byłem w serwisie i powiedzieli że będzie problem z tym win bo czym nowszy procek tym bardziej wykrywa że z win jest coś nie tak i zainstalował czysty system i wszystko poszło gładko, laptop to Lenovo legion y530

2.  Czy na tym systemie laptop będzie dłużej działał na bateri niż na Czyściochu