Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 10 1607 LTSB x64 2k19

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do zakupu ASUS ROG Strix SCAR II. W oryginale Win10 Home wraz z całym śmietnikiem.
Sprzęt będzie używany głównie do jednego z tytułów MMO. 
Do tej pory korzystałem z MSI z systemem Windows_10_Pro_1809_x64_17763.253 (z forum pięknie oczyszczony).
Jakieś sugestie bądź przeciwwskazania co do wrzucenia tego Windowsa? 

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki Wielkie ;). Sprawdzę jak będę miał 10 zainstalowaną, zrobię to pewnie przy nowym PC.

Sklep Windows jest mi tylko i wyłącznie potrzebny do Kina 5.1. Ponieważ Netflix przez przeglądarkę nie obsługuję dźwięku przestrzennego, a jedyna opcja zainstalowania Netflixa na Windowsie jest przez Sklep Windows :(.

4 godziny temu, QQriq napisał:

Jakieś sugestie bądź przeciwwskazania co do wrzucenia tego Windowsa? 

Miej świadomość, że ten system nie posiada: Sklepu, Metro, Edge, Cortany i wszystkich Apek. Czyli jak na Win 10 jest boski.

14 godzin temu, wiktorynek napisał:

Miej świadomość, że ten system nie posiada: Sklepu, Metro, Edge, Cortany i wszystkich Apek. Czyli jak na Win 10 jest boski.

Zależy mi przede wszystkim na tym żeby był maksymalnie okrojony. Nie potrzebuję sklepu i innych dodatków.
Używam tylko Office, coś do zip/rar, czytnika PDF ewentualnie coś do zdjęć (pracuję na osobnym sprzęcie).
Istotne aby nowe sterowniki grafiki działały i żeby nie było problemów z jedną z gier MMO (powiedzmy że jestem na nieco wyższym poziomie niż "średni" gracz tzn. coś więcej niż tylko hobby).
Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze program wyłączający/usuwający zbędne dla mnie rzeczy w Windowsie.

W dniu 24.06.2019 o 17:11, wiktorynek napisał:

@wiktorynek którą (czy tą) wersję W10 polecasz do maszynki do gier i netu? Biorę jeszcze pod uwagę mody JG10 .. Potrzeba jakiejś tam stabilności i możliwości instalacji wielu rzeczy - młody będzie dużo instalował i odinstalowywał :):unsure: jak to, no właśnie. 

Mod W7 działa od lat jakoś tam i się gra ale siódema już odchodzi do lamusa ^_^

Godzinę temu, pirotaro napisał:

@wiktorynek którą (czy tą) wersję W10 polecasz do maszynki do gier i netu? Biorę jeszcze pod uwagę mody JG10 .. Potrzeba jakiejś tam stabilności i możliwości instalacji wielu rzeczy - młody będzie dużo instalował i odinstalowywał :):unsure: jak to, no właśnie. 

Mod W7 działa od lat jakoś tam i się gra ale siudema już odchodzi do lamusa ^_^

siudema, sorry za off ale nie mogłem się powstrzymać. Wam korektor błędów nie działa ??? jest rok 2019 

19 minut temu, pirotaro napisał:

Sorry (Alle wstyd! ) nie zadziałał, a wsprawie windozów coś? 

obecnego moda Szefa mam na lapku bo tam więcej programów mam, a że mniej pocięty to powinien nie sprawiać problemów, poza tym chciałem po testować czekając na nowy mod Sromotnika. Sromotnika mam na pc bo tam tylko program do montażu video jest wydajniejszy. Mam też 7 Sromotnika na starym netbooku i na nim tylko filmów nie tnie więc mody klasa. Tylko, rzadko nas odwiedza niestety. 

Na jg10... podobno niektórzy mają problemy z instalowaniem programów (ja jeszcze nic nie zauważyłem). Oraz problem z pojawianiem się niezapowiedzianych, zapętlonych aktualizacji! 

Czy mody z tego tematu są pod tym względem leprze?! 

Ps, ja zawsze używałem jg...  :) ;)

Moda z tego wątku mam od kilku dni i wszystko gra. Tak jak autor wspomina nie ma dużo cięć. Co do 10 Sromotnika dziś reinstalka bo pojawiły się problemu z nowymi sterami od grafiki intela. Natomiast system stał od kwietnia 2018, nie pamiętam kiedy tak długo leżał u mnie system bez przeinstalowania ;-) 

10 minut temu, pirotaro napisał:

Na jg10... podobno niektórzy mają problemy z instalowaniem programów (ja jeszcze nic nie zauważyłem). Oraz problem z pojawianiem się niezapowiedzianych, zapętlonych aktualizacji! 

Czy mody z tego tematu są pod tym względem leprze?! 

Ps, ja zawsze używałem jg...  :) ;)

Odradza sam auto instalowania aktualizacji bo to psuje jego cudo ...

Właśnie chcę w10 i Office wrzucić. Zawsze aktualizowałem co jakiś czas przez forumowy skrypt. 

A ile pożyje taki tandem bez aktualizacji?

Jg8.1 żyje mi w ten sposob już długo :)

Zainstalowałem system i nie mam starisback, coś źle się zainstalowało ?

• Nie wiem czy dobrze zrobiłem, jeżeli nie to jak cofnąć DWS ? Włączyłem ten program po instalacji windowsa

Godzinę temu, rustin napisał:

Zainstalowałem system i nie mam starisback, coś źle się zainstalowało ?

• Nie wiem czy dobrze zrobiłem, jeżeli nie to jak cofnąć DWS ? Włączyłem ten program po instalacji windowsa

DWS nie usuwa startis back.Musiałeś go usunąć w jakiś inny sposób.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Laptop Jumper Ezbook 3 Pro wrzuciłem ten system przez Rufusa na pendrive'a, potem wszedłem do boot menu, wybrałem pendrive i Dźwinę, ale nie działał touchpad - poradziłem sobie klawiszami, usunąłem wszystkie partycje i kliknąłem dalej, po kilku minutach instalowania wyskoczył błąd 0x8007025D. Teraz jak włączam laptopa to wyskakuje coś takiego (zdjęcie)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie i nie wiem jak to się robi. System się pobrał, skopiowałem .iso na pulpit i od razu przez Rufusa

Mam podgląd do pendrive z poziomu telefonu przez otg. Może to Ci da jakiś pogląd na to czy jakiś plik jest uszkodzony? Lub jak zrobić na androidzie bootoowalnego pena?