Skocz do zawartości

Win JG8.1 Pro x64


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.08.2019 o 15:36, Darien napisał:

Nie wiem co jest , system mam od kilku dni i mam wrażenie że Win JG10 Pro x64 jest szybszy działaniu , chciałem przetestować ten mod bo mam mniej wydajny sprzęt , wiem co ustawiać itp bo już kilka zmodowanych Windowsów miałem ale z tym sobie nie umiem poradzić , czasami programy odpalają się dłużej albo w tle a nie ma ich na pasku bądź ikonki w prawym dolnym rogu po kliknięciu nie reagują , wgrałem pełną wersję , nie używałem żadnych dodatkowych programów do czyszczenia tylko to co jest w systemie dodane , no cóż wracam wyżej :)

win10 jest szybszym systemem, jeśli masz słabszą jednostkę to polecam odchudzoną wersję właśnie win10, win8.1 jest wolniejszy tak ale w grach to kilka fps więc dla gamerów nie widać różnicy jednak gdy chodzi o same użytkowanie "biurowe" to się nie nadaje, programem, który mierzy prędkość dysku jest to kilkadziesiąt MB/s różnicy, pozdro ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nietypową sprawę.

Po instalacji systemu, wyskakuje komunikat z pytaniem "Czy system został zainstalowany na dysku SSD?" zakładam że po naciśnięciu "Tak" wprowadzane są odpowiednie tweaki i ustawienia właśnie dla tego rodzaju dysku i tu dochodzę do sedna - Zna ktoś może dokładną lokalizację pliku odpowiedzialnego za ten skrypt? Zapewne wielu z was się zastanowi "Po co mi to?!" Otóż niczego złego nie mam w zamiarach. ;) Jakiś czas temu instalując ów system na dysku HDD nacisnąłem "Nie", niebawem jednak planuję przeprowadzenie operacji "Klonowania" i tym samym przeniesienia wszystkiego na dysk SSD (Którego wówczas jeszcze nie posiadałem) Wtedy bardzo przydatną kwestią było by skorzystanie z ww. skryptu wprowadzającego odpowiednie ustawienia. Także za wszelaką pomoc i nakierowanie mnie, gdzie znajduje się ów skrypt będę serdecznie wdzięczny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, -RKI- napisał:

Mam taką nietypową sprawę.

Po instalacji systemu, wyskakuje komunikat z pytaniem "Czy system został zainstalowany na dysku SSD?" zakładam że po naciśnięciu "Tak" wprowadzane są odpowiednie tweaki i ustawienia właśnie dla tego rodzaju dysku i tu dochodzę do sedna - Zna ktoś może dokładną lokalizację pliku odpowiedzialnego za ten skrypt? Zapewne wielu z was się zastanowi "Po co mi to?!" Otóż niczego złego nie mam w zamiarach. ;) Jakiś czas temu instalując ów system na dysku HDD nacisnąłem "Nie", niebawem jednak planuję przeprowadzenie operacji "Klonowania" i tym samym przeniesienia wszystkiego na dysk SSD (Którego wówczas jeszcze nie posiadałem) Wtedy bardzo przydatną kwestią było by skorzystanie z ww. skryptu wprowadzającego odpowiednie ustawienia. Także za wszelaką pomoc i nakierowanie mnie, gdzie znajduje się ów skrypt będę serdecznie wdzięczny! :)

A nie prościej:?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, srom-otnik napisał:

A nie prościej:?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
PZDR!

I tak i nie. Raz że nie mam pojęcia w jaki sposób miał bym użyć tych programów (Może się to wydać nie wiarygodne ale to mój pierwszy kontakt z SSD) a dwa wolał bym po prostu użyć skryptu dedykowanego do tego systemu. Zawsze ufałem i ufam wprowadzanym przez Ciebie usprawnieniom i wedle zaleczeń nie chciałbym "cudować" nic dodatkowymi programami. ;)

 

2 minuty temu, bunio1 napisał:

Chodzi o skrypt ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

To jest to co wyskakuje po świeżej instalacji i pytaniu "Czy system został zainstalowany na dysku SSD"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bunio1 napisał:

Tego Ci nie powiem bo nie instalowałem tego systemu ale skryptu użyłem na każdym kompie z ssd i działa jak należy. Jak dobrze pamiętam od prezesa ściagnięty.

Sprawdzę to zatem, a no i dzięki za podesłanie. ;)

 

3 minuty temu, rasoir0591 napisał:

Pod prawoklikiem masz Optymalizator Usług. To on zadaje jako pierwsze pytanie czy system zainstalowany jest na SSD. W sumie nic więcej nie trzeba, ale raczej nie klonował bym systemu z HDD na SSD.

W moim wypadku "Optymalizator" z prawokliku jako pierwsze pytanie zadaje: "Czy wprowadzić domyślne ustawienia usług?" dalej lecą pytania o poszczególne usługi, nie przypominam sobie by kiedykolwiek zadawał on pytanie na temat instalacji na SSD. Takie pytanie pojawiało się tylko raz i to przy świeżej instalacji systemu. Co do klonowania - Po to głównie kupiłem SSD, by mieć na nim system. Nie chce jednak stawiać od nowa systemu bo na obecnym mam masę rzeczy potrzebnych mi do pracy które wymagały by godzin konfiguracji. Więc skoro istnieje opcja klonowania czemu nie spróbować? Jak się uda, zaoszczędzi mi to masę czasu a raczej (?) nic na tym nie tracę.

 

No ale tak czy inaczej, sprawa poszukiwań oryginalnego skryptu optymalizacji SSD z JG 8.1 nadal aktualna I tak jak wspominałem wyżej, za wszelaką pomoc będę baaardzo wdzięczny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w trakcie instalowania win 8 i mam problem juz ponad godzinę stanęło mi na oknie finalizowanie ustawień nawet restart i próba wejscia do biosu jest niemożliwa ponieważ od razu uruchamia się system i wskakuje do finalizowania czy to ma tak długo trwać?po raz pierwszy się z czyms takim spotykam ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Franc napisał:

Instaluje się Framework itp., ale nie powinno tak długo trwać (przynajmniej u mnie było krócej)

Format i wgrywanie od nowa Ci zostaje

Oczywiście sumy kontrolne są OK, a obraz prawidłowo wgrany na pena?

tak wszystko ok tylko jedno ale nie mogę przy uruchamianiu lapka wejść w bios albo żeby uruchamial się z USB B.szybko znika ta opcja choć f2 lub f12 trzymam cały czas

hm?i uruchamia się ten Windows co staram się zainstalować i powtórka z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mjedr napisał:

Aplikacja do połączeń bluetooth jest aplikacją "kafelkową". Nie mogę jej uruchomić, od razu się minimalizuje. Można jakoś zaradzić?

System został pozbawiony tego kaflopodobnego badziewia, żeby wyglądem i funkcjonalnością przypominał Win7. Skoro nie ma funkcjonalnych modułów do obsługi kafli, to apki jak Twoja nie będą działały. Pozostaje zainstalować w 100% czysty system od M$ - jeśli chcesz mieć działające kafle lub poszukać innej aplikacji do BT.

42 minuty temu, klarion napisał:

Hejka ! SROM-otnik oprócz łatek są jakieś nowe usprawnienia w tej wersji ? Bo mam ubiegłoroczną i nie wiem czy instalować ?

Tak, są - mniej procesów na starcie (lepszy Optymalizator Usług), Dism++ wcielony do procesu oczyszczania systemu, dzięki czemu jest teraz jeszcze lepiej odbarczany i takie tam drobiazgi, ale myślę, że warto wrzucić na twardziela. Wcześniej jednak zrób obraz systemu, bo jak Ci nie będzie pasował ten nowy, to w kilka minut masz to co jest sprawdzone.

PZDR!

klarion lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, srom-otnik napisał:

System został pozbawiony tego kaflopodobnego badziewia, żeby wyglądem i funkcjonalnością przypominał Win7. Skoro nie ma funkcjonalnych modułów do obsługi kafli, to apki jak Twoja nie będą działały. Pozostaje zainstalować w 100% czysty system od M$ - jeśli chcesz mieć działające kafle lub poszukać innej aplikacji do BT.

Tak, są - mniej procesów na starcie (lepszy Optymalizator Usług), Dism++ wcielony do procesu oczyszczania systemu, dzięki czemu jest teraz jeszcze lepiej odbarczany i takie tam drobiazgi, ale myślę, że warto wrzucić na twardziela. Wcześniej jednak zrób obraz systemu, bo jak Ci nie będzie pasował ten nowy, to w kilka minut masz to co jest sprawdzone.

PZDR!

Dzięks. Jeszcze jedno pytanie, czy w Twojej modyfikacji win10 menedżer bt działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem dychę instalować a tu taka miła niespodzianka. No ładnie, ładnie - Mój najukochańszy system, jeszcze spod ręki mistrza Sromotnika. No nic, trzeba będzie potestować. Powiem szczerze że na twojej ostatniej 8.1 w wersji lite jeszcze z 2018 roku siedzę po dziś dzień i system dalej działa stabilnie i bezproblemowo mam nadzieję że z tym będzie podobnie. :)

 

Małe pytanko mam tylko - DirectPlay tutaj w wersji lite działa? Aktywowany czy samemu trzeba aktywować? Pamiętam że w najbardziej okrojonej wersji 8.1 z 2018 roku, nie był włączony i nie szło go samemu włączyć bodajże przez wywalone rzeczy z WinSXS a to dość potrzebny mi komponent ze względu na zamiłowanie do gier retro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, -RKI- napisał:

Małe pytanko mam tylko - DirectPlay tutaj w wersji lite działa? Aktywowany czy samemu trzeba aktywować? Pamiętam że w najbardziej okrojonej wersji 8.1 z 2018 roku, nie był włączony i nie szło go samemu włączyć bodajże przez wywalone rzeczy z WinSXS a to dość potrzebny mi komponent ze względu na zamiłowanie do gier retro. ;)

Direct Play jest aktywowany w Lite, więc nie ma się o co martwic ;)
PZDR!

-RKI- lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie