Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG8.1 Pro x64

Recommended Posts

1 minutę temu, Crazy36 napisał:

Ściągasz z tej strony plik [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  wersję 5.1.2600.5512  32 bit i wrzucasz do folderu system32 i po kłopocie ja tak zrobiłem jak mi wyskoczył brak faulturep.dll przy grze Sunset Overdrive  i podziałało.

Podziekowal zaraz sprawdze

Juz pobralem tylko ze wersje 64bit taka jak system i dziala thx

Ja to mam wrażenie jakby ten cały system był cały w rozsypce. Wczoraj go zainstalowałem i odrazu go wyrzuciłem. Ten system nie nadawał się praktycznie do niczego.

Brak bibliotek dll, aplikacje nie wstają, gry nie działają, pliki iso nie otwierają się przez 7zip, system muli CPU i nie wiadomo co robi, instalatory nie działają, usługi nie działają, system działa tylko bo działa i nic więcej.... szkoda słów.

Jeżeli ktoś ma robić modyfikacje light systemu, to dlaczego ktoś usuwa krytyczne usługi systemu oraz jego funkcje ? To już lepiej działa czysto zainstalowany Windows 8.1 po usunięciu Metro Apps oraz zainstalowaniu Classic Shella. Nic więcej nie potrzeba.

Ja mialem takie problemy jak robilem botowalnego pena programem UltraISO, fakt system sie zainstalowal ale po dodaniu sterownikow system sie uwalal. Pomoglo dopiero gdy zrobilem pena za pomoca Rufus-a sterowniki ladnie poszly jedyny blad jaki mialem to tylko ten z ,,faultrep.dll''

Też miałem ten błąd, a po jego naprawieniu wyskoczył kolejny typu brak dhcpcsvs.dll.... 

Ktoś musiał bardzo grzebać w plikach \system32, bo na czysto zainstalowany oryginalny takich błędów nie sypał

1 godzinę temu, kubasinski70 napisał:

Ja to mam wrażenie jakby ten cały system był cały w rozsypce. Wczoraj go zainstalowałem i odrazu go wyrzuciłem. Ten system nie nadawał się praktycznie do niczego.

Brak bibliotek dll, aplikacje nie wstają, gry nie działają, pliki iso nie otwierają się przez 7zip, system muli CPU i nie wiadomo co robi, instalatory nie działają, usługi nie działają, system działa tylko bo działa i nic więcej.... szkoda słów.

Jeżeli ktoś ma robić modyfikacje light systemu, to dlaczego ktoś usuwa krytyczne usługi systemu oraz jego funkcje ? To już lepiej działa czysto zainstalowany Windows 8.1 po usunięciu Metro Apps oraz zainstalowaniu Classic Shella. Nic więcej nie potrzeba.

Dlatego zastanawiam się, czy warto robić wersje Lite, bo zbyt wielu Userów sobie z nimi nie potrafi poradzić i rozumiem to. Wersja 8.1 Lite zapewnia mi środowisko do KAŻDEJ komputerowej zachcianki - nie oznacza, że na innym sprzęcie komuś też dogodzi. Wersje pełne, jedynie zoptymalizowane usługowo rokują największą ilość potencjalnych zadowolonych Userów. Więc następne iso chyba będzie bardzo monotematyczne... 

ejj no rob lite srom , ja z je uzywam   xxx lat, instaluje  i smigaja OK

1 godzinę temu, kubasinski70 napisał:

Też miałem ten błąd, a po jego naprawieniu wyskoczył kolejny typu brak dhcpcsvs.dll.... 

Ktoś musiał bardzo grzebać w plikach \system32, bo na czysto zainstalowany oryginalny takich błędów nie sypał

to sobie zainstaluj orginal  a nie moda i nie narzekaj

Super3511 and srom-otnik like this

W dniu 6.04.2019 o 22:35, srom-otnik napisał:

Dlatego zastanawiam się, czy warto robić wersje Lite, bo zbyt wielu Userów sobie z nimi nie potrafi poradzić i rozumiem to. Wersja 8.1 Lite zapewnia mi środowisko do KAŻDEJ komputerowej zachcianki - nie oznacza, że na innym sprzęcie komuś też dogodzi. Wersje pełne, jedynie zoptymalizowane usługowo rokują największą ilość potencjalnych zadowolonych Userów. Więc następne iso chyba będzie bardzo monotematyczne... 

Powiem Ci, że używam wersji Ultra Lite i nie mam żadnych problemów. Lubię mocno docięty system. Ci którym sypią błędami niech sobie Lite instalują, możesz dodać właśnie taką notkę do pierwszego postu. Wtedy nie będzie problemu. Jestem bardzo zadowolony z tej najbardziej okrojonej wersji. :)

W dniu 6.04.2019 o 22:45, G77 napisał:

ejj no rob lite srom , ja z je uzywam   xxx lat, instaluje  i smigaja OK

to sobie zainstaluj orginal  a nie moda i nie narzekaj

Z tym narzekaniem to tak nie do końca, gość się tylko wrażeniami dzieli, ale wtedy powinien zainstalować mniej przyciętą wersję żeby zobaczyć jak działa. Niektórzy chyba instalując wersję bardziej okrojoną oczekują niewiadomo czego :p

Nie potrafią sobie poradzić TYLKO Dzieci Specjalnej Troski. Od 11 lat używam Twoich systemów w wersjach "Ultra Lite" i "Core" i NIGDY nie miałem żadnych zonków :blink:.

mbielak012 likes this

Wszystkie problemy biorą się z tego że niektórzy nie czytają co pobierają 

klarion and mbielak012 like this

2 godziny temu, kamiloxf napisał:

Wszystkie problemy biorą się z tego że niektórzy nie czytają co pobierają 

No nie wiem, ja tam czytałem wszystkie punkty w których były wymienione usunięte moduły systemu, i po zainstalowaniu nie nadawał się do niczego. Ja myślę, że jak usuwa się folder WinSxS oraz Windows Update, to cały system jest uwalony (niektórzy zaraz powiedzą, że to nie potrzebne, i będą się z moją opinią sprzeczać) , brak bibliotek, ogólnej stabilności programów,  a o grach można zapomnieć. System w wersji Lite i Core to systemy zmodowane po to aby używać je do Internetu, a jak nie ma w nich Windows Update oraz kluczowego folderu z aktualizacjami (jądra, bibliotek, modułów systemu) to jakim prawem ma wszystko to działać ?. Problem NIE wynika z braku doświadczenia czy braku umiejętności czytania, problem leży po źle zmodyfikowanym systemie, na którym wszystko się sypie....  dosłownie.

Następnym razem, niech ktoś zrobi moda z systemem, ale z wyciętymi "śmieciami", a takie dodatki jak: WMP, Kopia Zapasowa,  Windows Defender, WU, WinSxS, Bibiloteki (.dll) oraz IE to moduły które powinny zostać, ponieważ wiele programów się do nich odwołuje, a ich brak powoduje sypanie się "errorami". System to ogólnie jedna całość- nie rozumiem jak można cieszyć się z tak wybrakowanego systemu. Ja na moim miejscu, wyłączyłbym tylko IE, Defender, oraz WU, ale ich bym nie usuwał.

Gdy zainstalowałem wersję Ultra Lite - i zainstalowałem potrzebne programy, wiele z nich nie działało. Powód ? Brak bibliotek. I nic nie poradzę na to, dopóki nie zainstalowałem pełnej wersji, gdzie powyższe moduły były, a programy działały. Jeżeli komuś to przeszkadza, to nie lepiej wrócić do modowania dwóch wersji OS ? Mam na myśli wersję pełną (bez moda), wersję Lite (drobne optymalizacje usług, usunięcie Metro, powyłączanie powyższych funkcji), oraz znienawidzony przeze mnie, niestabilny CORE LITE, który psuje działanie większości programów (mod który zależy tylko od autora). Takie rozwiązanie pomogło by z naprawieniem problemów u niektórych userów, używających wersji Core Lite. Użytkownicy wtedy wybrali by przy instalacji wersję Lite (delikatnie odchudzony system, pozbawiony śmieci) i wtedy nie było by narzekań na nic. To tyle z mojej strony, jeżeli chodzi o moje zdanie. Proszę, aby autor nie odczytał tego, jako ogniste słowa krytyki, tylko po prostu opinię. Mam świadomość tego, że autor na modach się nie wyżyje i ma również pracę, dom i rodzinę. Jednak jeśli będzie dalej robił swoje mody, to chciałbym aby wziął to pod uwagę :)

A jeżeli chodzi o użytkowników forum, to proszę się mnie nie czepiać, mam prawo wolności słowa, i proszę mnie nie obrażać za to, że powiedziałem to co miałem na myśli a nie koniecznie wam to słuszne.

2 godziny temu, kubasinski70 napisał:

No nie wiem, ja tam czytałem wszystkie punkty w których były wymienione usunięte moduły systemu, i po zainstalowaniu nie nadawał się do niczego. Ja myślę, że jak usuwa się folder WinSxS oraz Windows Update, to cały system jest uwalony (niektórzy zaraz powiedzą, że to nie potrzebne, i będą się z moją opinią sprzeczać) , brak bibliotek, ogólnej stabilności programów,  a o grach można zapomnieć. System w wersji Lite i Core to systemy zmodowane po to aby używać je do Internetu, a jak nie ma w nich Windows Update oraz kluczowego folderu z aktualizacjami (jądra, bibliotek, modułów systemu) to jakim prawem ma wszystko to działać ?. Problem NIE wynika z braku doświadczenia czy braku umiejętności czytania, problem leży po źle zmodyfikowanym systemie, na którym wszystko się sypie....  dosłownie.

Następnym razem, niech ktoś zrobi moda z systemem, ale z wyciętymi "śmieciami", a takie dodatki jak: WMP, Kopia Zapasowa,  Windows Defender, WU, WinSxS, Bibiloteki (.dll) oraz IE to moduły które powinny zostać, ponieważ wiele programów się do nich odwołuje, a ich brak powoduje sypanie się "errorami". System to ogólnie jedna całość- nie rozumiem jak można cieszyć się z tak wybrakowanego systemu. Ja na moim miejscu, wyłączyłbym tylko IE, Defender, oraz WU, ale ich bym nie usuwał.

Gdy zainstalowałem wersję Ultra Lite - i zainstalowałem potrzebne programy, wiele z nich nie działało. Powód ? Brak bibliotek. I nic nie poradzę na to, dopóki nie zainstalowałem pełnej wersji, gdzie powyższe moduły były, a programy działały. Jeżeli komuś to przeszkadza, to nie lepiej wrócić do modowania dwóch wersji OS ? Mam na myśli wersję pełną (bez moda), wersję Lite (drobne optymalizacje usług, usunięcie Metro, powyłączanie powyższych funkcji), oraz znienawidzony przeze mnie, niestabilny CORE LITE, który psuje działanie większości programów (mod który zależy tylko od autora). Takie rozwiązanie pomogło by z naprawieniem problemów u niektórych userów, używających wersji Core Lite. Użytkownicy wtedy wybrali by przy instalacji wersję Lite (delikatnie odchudzony system, pozbawiony śmieci) i wtedy nie było by narzekań na nic. To tyle z mojej strony, jeżeli chodzi o moje zdanie. Proszę, aby autor nie odczytał tego, jako ogniste słowa krytyki, tylko po prostu opinię. Mam świadomość tego, że autor na modach się nie wyżyje i ma również pracę, dom i rodzinę. Jednak jeśli będzie dalej robił swoje mody, to chciałbym aby wziął to pod uwagę :)

A jeżeli chodzi o użytkowników forum, to proszę się mnie nie czepiać, mam prawo wolności słowa, i proszę mnie nie obrażać za to, że powiedziałem to co miałem na myśli a nie koniecznie wam to słuszne.

Weź już nie komentuj więcej... Bo pie... Jak potłuczony. Zainstaluj pełny obraz Windowsa i nie płacz już więcej tutaj na forum. Jak Ci czegoś brakuje to to zainstaluj, jak ja robiłem bo u mnie działa wszystko! Ludzie w tych czasach zrobili się zbyt leniwi a Ty jesteś tego przykładem.

@kubasinski70 - używam wersji Lite i nic mi nie brakuje. Mam parę CADów do testów, ze dwie gierki, jak na razie wszystko OK. Piszesz o braku bibliotek - jakich? Podaj konkretne przykłady, co Ci nie działało - może to będzie wskazówka na przyszłość dla autora lub innych twórców. Co do WU - używanie tego modułu w pociętym modzie mija się z celem, w końcu zawsze znajdzie się poprawka która się nie zainstaluje. 

No i zawsze zostaje Ci możliwość wykonania własnoręcznie "swojego" moda - wtedy na pewno będzie dostosowany pod Twoje potrzeby, bez żadnych kompromisów.  

janek917 likes this

3 godziny temu, kubasinski70 napisał:

Człowieku...przestań BREDZIĆ bo czytać hadko :wacko:. "Wszystko się sypie" ? Jesteś jakimś trollem czy co ??? One more time : na kastratach SROM-otnika nic się nie sypie...przynajmniej od 2008 roku. A jak Ci się "sypie" to idź se do jakiejś Galerii,kup czyściocha i nie zawracaj gitary :good3:.

No widać, że na tej grupie są same trolle Internet Explorera, którzy korzystają z systemu tylko do Painta ...

Szkoda słów po prostu, ja wyrażam swoją opinię, a tu masa hejtu. Ludzie, co z wami jest nie tak ???

Idźcie do lekarza, jak macie ból du*y, ja mówię tylko to co zanotowałem na swoim kompie. Z kosmosu błędy się nie sypią...

@Franc- próbowałem stworzyć moda, ale nie za bardzo go się udało stworzyć, kilka razy próbowałem stworzyć obraz i przetestować na VM, ale jakoś ten obraz zmodyfikowanego systemu wcale nie działał jak należy, jeszcze coś usunąłem i kompletnie go uwaliłem. Stwierdziłem, że szkoda czasu, bo się nie znam na tym i zacząłem szukać w googlach moda do 8.1. No i znalazłem, tyle że nie bardzo stabilny, a szkoda ....

@szymibtw- Jak ci działa, to po co piszesz. Na forum zgłasza się problemy oraz opinie, a nie zadowolenie. Przez takie komentarze zapychasz forum, przez co trudniej znaleźć cokolwiek w tym temacie... No nie zgodzę się z tobą, leniem nie jestem, powiedziałbym, że odwrotnie. Jak piszę, że testowałem i niedziała, to nie znaczy, że nic nie umiem i nie mam co robić. Ja w przeciwieństwie do ciebie, zrobiłem chyba w tym miesiącu ze 6 formatów kompa i za każdym razem co innego robie. No a tak ogólnie, to działam na VM codziennie i testuje mody, bo mnie ten temat zainteresował...

@klarion- No widzisz.... a u mnie nie działo wszystko jak należy, a system sam błędy sypie. To nie wiem sam do czego używasz OS...

A tak ogółem sprawdziłem edycję JG8.1 2018 i 2017. Tam chociaż, system działał bez errorów powiem przy okazji, bo nie instalowałem edycji Lite.

20 godzin temu, kubasinski70 napisał:

Zainstaluj sobie pełną wersję [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], po prostu jest rozpieszczonym dzieciakiem, takim dzieckiem neo, nawet nowicjuszem Ciebie nie można nazwać, ja bym szukał winy w sprzęcie że system się sypie, np. dysk, pamięć, ja mam pod opieką takie stare trupy, na których ekran śmierci pokazuje się kilka razy dziennie, nadają się tylko na złomowisko, ale stawiałem na nich różne systemy oczywiście bardo pocięte i żaden się nie sypał.

Nie wie w wszystko co ludzie w internecie wypisują WinSXS to śmietnik, tam się zapisuje każdy zainstalowany lub zaktualizowany program każda aktualizacja systemu, czyli wiele niepotrzebnych informacji.

11 godzin temu, kubasinski70 napisał:

No widać, że na tej grupie są same trolle Internet Explorera, którzy korzystają z systemu tylko do Painta ...

Szkoda słów po prostu, ja wyrażam swoją opinię, a tu masa hejtu. Ludzie, co z wami jest nie tak ???

Idźcie do lekarza, jak macie ból du*y, ja mówię tylko to co zanotowałem na swoim kompie. Z kosmosu błędy się nie sypią...

I kto to napisał król trolli, wysyłasz innych do lekarza, bo na Ciebie już za późno.

próbowałem stworzyć moda, ale nie za bardzo go się udało stworzyć, kilka razy próbowałem stworzyć obraz i przetestować na VM, ale jakoś ten obraz zmodyfikowanego systemu wcale nie działał jak należy, jeszcze coś usunąłem i kompletnie go uwaliłem. Stwierdziłem, że szkoda czasu, bo się nie znam na tym i zacząłem szukać w googlach moda do 8.1. No i znalazłem, tyle że nie bardzo stabilny, a szkoda ....

Zrobić modyfikację jest bardzo prosto np.

tylko trzeba używać odpowiednich narzędzi, a nie usuwać pliki z obrazu ISO przez delete, poszukaj na forum jest dużo poradników jak zrobić modyfikację / kastrata.

Ale moja rada skończ najpierw podstawówkę.

Jak ci działa, to po co piszesz. Na forum zgłasza się problemy oraz opinie, a nie zadowolenie. Przez takie komentarze zapychasz forum, przez co trudniej znaleźć cokolwiek w tym temacie... No nie zgodzę się z tobą, leniem nie jestem, powiedziałbym, że odwrotnie. Jak piszę, że testowałem i niedziała, to nie znaczy, że nic nie umiem i nie mam co robić. Ja w przeciwieństwie do ciebie, zrobiłem chyba w tym miesiącu ze 6 formatów kompa i za każdym razem co innego robie. No a tak ogólnie, to działam na VM codziennie i testuje mody, bo mnie ten temat zainteresował...

Dobrze napisałeś przez takie posty jak Twoje za śmiecia się forum, tak jak napisał kolega z forum @dmageddon.

W dniu 25.03.2019 o 19:08, dmageddon napisał:

Jak widać - warto mi zgłaszać takie rzeczy, ale oczywiście życzyłbym sobie, żeby najpierw user postarał się samodzielnie znaleźć rozwiązanie w miarę swoich możliwości, a potem podzielił się nim na forum ;) za co będę zobowiązany.

I po co robiłeś te formaty? Z nudów by znaleźć sobie zajęcie i żeby sobie wmawiać że coś robisz, a nie siedzisz i się nudzisz.

Chyba brawa Ci się należą że umiesz korzystać z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], też dużo z niego korzystam, ale nie tak jak Ty zobaczyć jak się system instaluje, tylko w poróżnianiu do Ciebie na nim rozwiązuje problemy, by nie musieć rzeczywistego sprzętu formatować.

Parę poradników jak zmodyfikować system:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ; [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a wyłączyć WU możesz skorzystać z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] on też służy do aktualizowania tak samo jak [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

.... Szkoda słów, ręce mi opadają ...

Ile razy mam wam mówić, że błędy nie są wynikiem niedziałającego sprzętu. 

Jest to wina OS. Pobrałem specjalnie wszystkie mi potrzebne programy, owszem działały, ale te multimedialne oraz niektóre gry w ogóle przestały działać.

@moszter- Dzięki za poradniki, na pewno  z nich skorzystam, jednakże nie wiem dlaczego aż tak mocno mnie hejtujesz ? Napisałem tylko kilka zdań o tym, że mi nie działa, a ty zagorzały fanie, od razu bronisz autora moda.... Nie jestem dzieciakiem, a w sumie.... to nie jest miejsce na wyzywanie się i hejtowanie wzajemnie....

Ale cóż.... wiedziałem, że zaraz po tym jak to napiszę, to fala hejtu na mnie spadnie, i się nie myliłem.

Ja to już daję sobie z wami spokój, może rzeczywiście powinienem zrobić moda pod własne potrzeby, a nie wykłócać się z "NIEKTÓRYMI OSOBAMI", którzy albo nie mają mózgu albo nie umieją czytać ze zrozumieniem. Jasno podkreśliłem- "błędy nie są winą sprzętu"....ahhhh. Komuś też podstawówka się kłania....

2 godziny temu, kubasinski70 napisał:

.... Szkoda słów, ręce mi opadają ...

Jest to wina OS. Pobrałem specjalnie wszystkie mi potrzebne programy, owszem działały, ale te multimedialne oraz niektóre gry w ogóle przestały działać.

@moszter- Dzięki za poradniki, na pewno  z nich skorzystam, jednakże nie wiem dlaczego aż tak mocno mnie hejtujesz ? Napisałem tylko kilka zdań o tym, że mi nie działa, a ty zagorzały fanie, od razu bronisz autora moda.... Nie jestem dzieciakiem, a w sumie.... to nie jest miejsce na wyzywanie się i hejtowanie wzajemnie....

Ale cóż.... wiedziałem, że zaraz po tym jak to napiszę, to fala hejtu na mnie spadnie, i się nie myliłem.

Ja to już daję sobie z wami spokój, może rzeczywiście powinienem zrobić moda pod własne potrzeby, a nie wykłócać się z "NIEKTÓRYMI OSOBAMI", którzy albo nie mają mózgu albo nie umieją czytać ze zrozumieniem. Jasno podkreśliłem- "błędy nie są winą sprzętu"....ahhhh. Komuś też podstawówka się kłania....

Podaj jakie gry ci nie działały to zobaczymy czy to kwestia OS czy twojgo niedopatrzenia

moszter likes this

1 godzinę temu, kamiloxf napisał:

Podaj jakie gry ci nie działały to zobaczymy czy to kwestia OS czy twojgo niedopatrzenia

Słuszna uwaga, gość ani razu nie podał nazwy chociaż jednego programu co mu nie działa, a się wymądrza jak to system bez windows update się sypie i inne głupoty.

moszter likes this

5 godzin temu, kubasinski70 napisał:

A skąd wiesz zrobiłeś czymś testy?

5 godzin temu, kubasinski70 napisał:

Pobrałem specjalnie wszystkie mi potrzebne programy, owszem działały, ale te multimedialne oraz niektóre gry w ogóle przestały działać.

A jakie to te program i gry?

A problemy z DLL'ami możesz naprawić:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

44 minuty temu, mbielak012 napisał:
2 godziny temu, kamiloxf napisał:

Słuszna uwaga, gość ani razu nie podał nazwy chociaż jednego programu co mu nie działa, a się wymądrza jak to system bez windows update się sypie i inne głupoty.

Po tym że się wymiguje od podani konkretów wnioskuje że tylko przeczytał bzdury z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wysuwa z nich takie daleko sięgłe wnioski że WinSXS jest najważniejszy.

janek917 and mbielak012 like this

Cześć słuchajcie mam taki problem, że kurcze jak daje czyszczenie. To mi po jakis 20 sekundach jak wyszyci powiedzmy "kosz" restartuje pc.
Co to może być, we wczesniejszych modyfikacjach nie mialem takiego problemu i nie wiem jak to ugryść wogóle. Zainstalowane tylko jakies sterowniki, typu grafika, wifi, office, itd

11 minut temu, e2545 napisał:

Cześć słuchajcie mam taki problem, że kurcze jak daje czyszczenie. To mi po jakis 20 sekundach jak wyszyci powiedzmy "kosz" restartuje pc.
Co to może być, we wczesniejszych modyfikacjach nie mialem takiego problemu i nie wiem jak to ugryść wogóle. Zainstalowane tylko jakies sterowniki, typu grafika, wifi, office, itd

Mówimy o opcji "opróżnij kosz" czy funkcji czyszczenie z prawokliku?

@e2545    Miałem ten system i miałem dokładnie tak samo, moim zdaniem po zakończonym czyszczeniu system się resetuje aby dokończyć czyszczenie w pełni.

Dodam , że na JG7 jest tak samo więc chyba jest wszystko dobrze :)