Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG8.1 Pro x64

Recommended Posts

W menedżerze urządzeń pokazuje wszystko OK? Przypadkiem karta Wi-Fi nie jest wyłączona? (w moim MSI jest dodatkowy przycisk włącz/wyłącz Wi-Fi)

A w "Zarządzaj Sieciami  Bezprzewodowymi" jest twój router/sieć? Dziwne, nie pamiętam by się ktoś skarżył na taki brak sieci w tym modzie

W menedżerze wszystko ok. Na klawiaturze ani z boku żadnego przycisku nie widzę do włączania Wifi, w zarządzaniu sieciami nie ma żadnego routera ponieważ karta jest wyłączona, nie można jej włączyć bo jest nie aktywny suwak.

2 godziny temu, grzesio764 napisał:

W menedżerze wszystko ok. Na klawiaturze ani z boku żadnego przycisku nie widzę do włączania Wifi, w zarządzaniu sieciami nie ma żadnego routera ponieważ karta jest wyłączona, nie można jej włączyć bo jest nie aktywny suwak.

Możesz dać screen'y problem, kryształowa kula się popsuła nie wyświetla obrazu.

Nie masz żadnego innego programu do łączenia się z siecią dodawanego z sterownikami.

Panowie nic nie pomagało, dopiero po wgraniu JG7 problem z Wifi zażegnany. Wyczytałem na zagranicznych forach, że Lenovo flex 15 ma jakieś problemy z kartą bezprzewodową na Windowsie 8.1 , co u mnie by się potwierdziło. Dzięki wszystkim.

Moszter, tak to wyglądało.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

moszter likes this

Godzinę temu, grzesio764 napisał:

Panowie nic nie pomagało, dopiero po wgraniu JG7 problem z Wifi zażegnany. Wyczytałem na zagranicznych forach, że Lenovo flex 15 ma jakieś problemy z kartą bezprzewodową na Windowsie 8.1 , co u mnie by się potwierdziło. Dzięki wszystkim.

Moszter, tak to wyglądało.

Muszę przyjąć że piszą prawdę, bo nie mam tego lapka i nie mam się jak pobawić, ale może coś by się dało zrobić z WiFi, ale JG7 też jest dobrym systemem.

Do kolegi powyżej który zgłasza problem z wifi.

Miałem dokładnie ten sam problem który Ty opisujesz.

Poradziłem sobie na dwa sposoby. Pierwszego CI nie opisze ponieważ nie pamiętam dokładnie w każdym razie włączyłem ponownie kartę w ustawieniach.

Przechodząc do sedna, uruchom kolego "optymalizator usług" i włącz albo ustawienia domyśle lub w pytaniu czy używasz klawiszy multimedialnych (czy coś w ten deseń) odpowiedz że tak. Przy pytaniu czy korzystasz z wifi oczywiście również odpowiedz na tak.

Może się to wydawać dziwne klawisze multimedialne mają do wifi ale tak to działa.

Najprawdopodobniej chodzi o to że przycisk włączający wifi jes trakowany jak multimedalny.

Daj znać później czy wszystko ok.

dziubek likes this

Witam!

mam krytyczny błąd w tym systemie,

1 - a mianowicie system zawsze uruchamia się jakby z hibernacji ( mignie czasem okno "restore from hibernation" czy coś w tym stylu). Uniemożliwia to wejście do biosu czy zmianę bootowania.

2  System zajmuje 26GB choć w rzeczywistości naliczyłem nie więcej niż 12GB. Chodzi o Aomei backupper, mam backupa z win8.1 jg z 2015 roku o wielkości 5GB. Więc czemu ten mod jest taki wielki? chcę zrobić backup partycji: instalka + stery do płyty i grafiki. Oczywiście czyszczenie z instrukcji było

3 plik CSVer.dll jest już zainstalowany? bo z płytki nie chce się zainstalować ( jest to sterownik do chipsetu - jak wyczytałem)

ps

AD 1 - dałem czyszczenie jeszcze raz i chyba przeszło. Zrobiłem obraz partycji( o dziwo 5,398 GB:)) kilka razy spróbowałem i jak na razie wskakuje do biosu.

ps do ps

Problem powrócił. Po czyszczeniu kilka razy udało się wejść do biosu,  teraz za cholerę. Poradźcie coś, bo będę musiał go wywalić, a szkoda, bo to świetny system.

ps 02 04 2014 Gdy dałem uruchom ponownie udawało się wejść do biosu i na bootowanie, a przez zamknięcie systemu nie. Brakujący plik oczywiście skopiowałem. Za cholerę nie mogę rozkminić dlaczego tak dziwnie startuje.

19 godzin temu, reotem napisał:

Witam!

mam krytyczny błąd w tym systemie,

1 - a mianowicie system zawsze uruchamia się jakby z hibernacji ( mignie czasem okno "restore from hibernation" czy coś w tym stylu). Uniemożliwia to wejście do biosu czy zmianę bootowania.

2  System zajmuje 26GB choć w rzeczywistości naliczyłem nie więcej niż 12GB. Chodzi o Aomei backupper, mam backupa z win8.1 jg z 2015 roku o wielkości 5GB. Więc czemu ten mod jest taki wielki? chcę zrobić backup partycji: instalka + stery do płyty i grafiki. Oczywiście czyszczenie z instrukcji było

3 plik CSVer.dll jest już zainstalowany? bo z płytki nie chce się zainstalować ( jest to sterownik do chipsetu - jak wyczytałem)

ps

AD 1 - dałem czyszczenie jeszcze raz i chyba przeszło. Zrobiłem obraz partycji( o dziwo 5,398 GB:)) kilka razy spróbowałem i jak na razie wskakuje do biosu.

ps do ps

Problem powrócił. Po czyszczeniu kilka razy udało się wejść do biosu,  teraz za cholerę. Poradźcie coś, bo będę musiał go wywalić, a szkoda, bo to świetny system.

ps 02 04 2014 Gdy dałem uruchom ponownie udawało się wejść do biosu i na bootowanie, a przez zamknięcie systemu nie. Brakujący plik oczywiście skopiowałem. Za cholerę nie mogę rozkminić dlaczego tak dziwnie startuje.

TAK działa hybridboot czyli szybki rozruch w 8.1 - to wbudowane rozwiązanie przez M$. Jeśli jest włączony, to nie wejdziesz do biosu normalnie, tylko przy restarcie! Możesz wyłączyć hybridboot'a w opcjach zasilania, wtedy problem znika. Niestety rozruch systemu z HDD jest wolniejszy. Na SSD takich różnic wielkich nie ma, choć i tak są.

Od samego początku mam problemy z DirectXem. Mimo instalowania różnych wersji po prostu nie działa. Większość gier nie chodzi. Dyskwalifikacja.

Dzięki srom-otnik wszystko już działa jak należy. 

Powinieneś dostać nagrodę honorową Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Uratowałeś bowiem wielu ludzi, no bo ile może żyć człowiek, któremu maszyna ciągle powtarza: "twój komputer może być zagrożony"

@emefe - u mnie stary directx (potrzebny mi do Stalkera + mody) zainstalował się bez problemu, instalowałem paczkę od Wilenty. Mam zainstalowaną wersję Lite tego moda, musiałeś namieszać coś w systemie 

17 godzin temu, emefe napisał:

Od samego początku mam problemy z DirectXem. Mimo instalowania różnych wersji po prostu nie działa. Większość gier nie chodzi. Dyskwalifikacja.

Wilenty instaluje mi się w 2-3 sekundy i koniec. Gry potem dalej wołają o DirectXa, a instalka nowego DXa 11 kończy się takim właśnie komunikatem.

O co cho?

1 godzinę temu, przesowacz1977 napisał:

Jak ten wilenty usunoł już ten directx pobiera mi notatnik i pisze w nim file not found.

Niestety Wilenty musiał zamknąć stronę - koszta, chyba kolega @RemixPL1994 napisał więcej o tej decyzji  - poszukaj na forum tego wpisu

6 minut temu, lovelas28 napisał:

wie ktos jak naprawic blad ,,faulturep.dll'' ?

Ściągasz z tej strony plik [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  wersję 5.1.2600.5512  32 bit i wrzucasz do folderu system32 i po kłopocie ja tak zrobiłem jak mi wyskoczył brak faulturep.dll przy grze Sunset Overdrive  i podziałało.

lovelas28 likes this