Jump to content

Win JG8.1 Pro x64

srom-otnik
 Share

Recommended Posts

1

Jest przewidziana aktualizacja i ewentualnie kiedy ? System bez żadnych awarii i niedogodności działa wybornie od 1,5 roku :) (wpis rAjsztajm zignorowałem i zgłosiłem, gdyż jest pozbawiony znaków interpunkcyjnych, nie wiadomo o co kaman )

2

Dałoby  radę dodać skrót z kombinacją liter do "PPM/narzędzia/zrzut ekranu" a docelowo programu narzędzia wycinanie ? Na tą chwilę wydaje mi się, że szybsze i wygodniejsze jest użycie 4 kliknięć: klawisza PrtScren, później CTRL+C (mam dedykowany przycisk w rollermouse), otwarcie np Paint, którego mam na szybkim pasku :) a następnie CTRL+V (mam dedykowany przycisk w rollermouse)

30 minut temu, franekfranek napisał:

wpis rAjsztajm zignorowałem i zgłosiłem, gdyż jest pozbawiony znaków interpunkcyjnych, nie wiadomo o co kaman

Tak jak twoje zgłoszenie które jest pozbawione opisu i nie wiadomo o co kaman :) 

Snafriozo likes this

W dniu 8.06.2022 o 12:41, franekfranek napisał:

1

Jest przewidziana aktualizacja i ewentualnie kiedy ? System bez żadnych awarii i niedogodności działa wybornie od 1,5 roku :) (wpis rAjsztajm zignorowałem i zgłosiłem, gdyż jest pozbawiony znaków interpunkcyjnych, nie wiadomo o co kaman )

2

Dałoby  radę dodać skrót z kombinacją liter do "PPM/narzędzia/zrzut ekranu" a docelowo programu narzędzia wycinanie ? Na tą chwilę wydaje mi się, że szybsze i wygodniejsze jest użycie 4 kliknięć: klawisza PrtScren, później CTRL+C (mam dedykowany przycisk w rollermouse), otwarcie np Paint, którego mam na szybkim pasku :) a następnie CTRL+V (mam dedykowany przycisk w rollermouse)

Brak znaków interpunkcyjnych , czasem się zdarzy ale od razu zgłaszać XD . Moderator Ciebie podsumował brak uzasadnienia :D . A tak stary serioo bez spiny raczej już nie będzie aktualizacji tego złomka ;D ja już praktycznie rezygnuje z windowsa :) . Przeżuciłem się na samsung Dex i szczerze do takich rzeczy jak office czy przeglądanie internetu polecam ;)

franekfranek likes this

Witam wszystkich

Piszę bo mam problem z w/w Windowsem. Posiadam leciwego już ASUS'a VIVO BOOK S402. Pobrałem i zainstalowałem winde z od sromotnika. Proces instalacji przebiegł pomyślnie. No i tu zaczęły się schody, po instalacji nie działa wifi, co dziwne internet po kablu chodzi bez najmniejszego zarzutu. Nie działa mi również touch pad. Próbowałem pobrać sterowniki do WIFI oraz TP ale niestety nie udało znaleźć odpowiednich. Próbowałem również instalacji sterowników za pomocą programów typu driver booster też nic to nie dało.  Spotkał się ktoś z takim problemem ? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 
@srom-otnik

W dniu 18.09.2022 o 18:17, zwd napisał:

Witam wszystkich

Piszę bo mam problem z w/w Windowsem. Posiadam leciwego już ASUS'a VIVO BOOK S402. Pobrałem i zainstalowałem winde z od sromotnika. Proces instalacji przebiegł pomyślnie. No i tu zaczęły się schody, po instalacji nie działa wifi, co dziwne internet po kablu chodzi bez najmniejszego zarzutu. Nie działa mi również touch pad. Próbowałem pobrać sterowniki do WIFI oraz TP ale niestety nie udało znaleźć odpowiednich. Próbowałem również instalacji sterowników za pomocą programów typu driver booster też nic to nie dało.  Spotkał się ktoś z takim problemem ? 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 
@srom-otnik

Zainstaluj sobie normalnego windowsa 8.1 z aktualizacjami ten ma rok i nie ma aktualizacji 

1 godzinę temu, wbak1102 napisał:

@zwd nie słuchaj takich jak powyżej systemy od @srom-otnik-a są jedne z najlepszych,sprawdź czy nie masz wyłączoną usługę od Wifi w usługach,a nowa aktualizacja nic konkretnego nie wnosi. Instaluj wersje Win 8.1 Lite.

System 8.1 zainstalowałem też na drugim lapku, i wszystko śmiga jak trzeba bez żadnego problemu, wifi TP też działają bez żadnych dodatkowych sterowników.  Próbowałem pobrać sterowniki ze strony producenta, sterowniki są do tego VIVO booka, ale tylko do win 10 :/. Co to usług - mógłbyś naprowadzić laika gdzie tego ustrojstwa szukać ? ;)

Sposób 1.  Wifi możesz też włączyć w menu prawo-kliku [PPM] na pulpicie i wybierasz -Optymalizator usług.

Sposób   2.  services.msc   -  uruchom usługę Autokonfiguracji sieci WLAN  ręcznie

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zwd likes this

15 godzin temu, wbak1102 napisał:

Sposób 1.  Wifi możesz też włączyć w menu prawo-kliku [PPM] na pulpicie i wybierasz -Optymalizator usług.

Sposób   2.  services.msc   -  uruchom usługę Autokonfiguracji sieci WLAN  ręcznie

Dziękuje za wskazanie, poszperam i dam znać jakie są efekty. Co do optymalizatora usług był on włączany ale niestety nie pomogło to w łączności z WIFI. Pozdrawiam 

W dniu 22.09.2022 o 20:13, wbak1102 napisał:

Dopiero dziś miałem  czas żeby usiąść do tego komputera. Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami od Ciebie ale niestety nic to nie dało. Powyższa usługa o której wspominałeś miałem włączoną ;). WiFi dalej nie działa. Próbowałem też zrobić reinstal tej windy, nic nie pomogło. Spróbuję wgrać system win 10 jakiś okrojony od @srom-otnik. Dam znać czy funkcje WiFi się odnalazły

W dniu 22.09.2022 o 20:13, wbak1102 napisał:

@wbak1102 Mam pytanie może będziesz wiedział, ten ASUS miał preinstalowanego win 10, stery do win 10 są na stronie producenta. Możliwe jest to że jeśli producent nie przewidział sterów do win 8.1 nie będzie działać wifi nawet po włączeniu usług i zaktrualizowaniu windy ?