Jump to content

Recommended Posts

10 godzin temu, okoń napisał:

Drodzy forumowicze,

Podpowie ktoś dlaczego nie chcą mi się zainstalować dwie aktualizacje KB4586845 - błąd 8024200D oraz KB3027209 - błąd 800F0922. Próbowałem rozwiązać problem przy pomocy Googla i forum, ale nie udało się.

Będę wdzięczny za pomoc.

Bo na tym systemie nie aktualizuje się, bo psują usprawnienia sromotnika 

W dniu 15.02.2019 o 20:53, srom-otnik napisał:

2. Wersję pełną systemu można aktualizować. Polecam używać funkcji "Czyszczenie" z menu prawokliku, zawsze po instalacji nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek - wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.

Dołączyłem do grona użytkowników JG8 ok 2 tyg temu! System malina, działa szybciej niż JG7... ale jednocześnie przeszedłem z dysku SSD mSATA na SSD NvME. Zatem nie potrafię obiektywnie potwierdzić o ile jest faktycznie szybszy.

Działa niemal jak chciałem w cyklu mig-mig ! Okna otwierają się szybko i bez zbytecznej zwłoki. Internety i przeglądarki FF również.

Zatem serdecznie Ci dziękuje !

A teraz grzechy JG8 :)

1

nie można wysunąć niektórych urządzeń, np dysku HDD podpiętego przez przewód/adapter USB-mSATA, do momentu kiedy nie doinstalowałem sterowników czy jakoś tak problem był również z usunięciem pendraków... po prostu nie było opcji usuń z PPM na pasku szybkiego uruchamiania, dopiero przez mój komputer i z ppm wysuń (podobną sugestię zgłaszałem co do JG7)

2

nadal trzeba potwierdzać usuwanie plików, odptaszkowanie niczego nie zmienia, dopiero instalacja skryptu w rejestrze... (też zgłaszałem w JG7)

3

na profilu użytkownika bez praw administratora nie działa "czyszczenie" z narzędzi ppm, nie można również usunąć skrótów programów dodanych do pulpitu w trakcie instalacji

4

czasami trzeba kliknąć ikonkę "dostęp do internetu" żeby komputer połączył się z siecią wi-fi, zwyczajowo dzieje się to samoczynnie, znacznie szybciej niż w JG7

5

co myślisz o PrivaZer... można go używać podobnie jak CCleaner w domyślnych ustawieniach ?

6

jak wyłączyć czarne duże powiadomienia wysuwane z prawej strony ekranu ?

7

podobnie jak w JG8 przy próbie otwarcia pliku *.jpg system zglasza komunikat "przeglądarka fotografii ssytemu windows nie może wyświetlić tego obrazu z powodu nie wystarczającej ilości dostępnej pamięci... " są to zwykłe zdjęcia ze smartfona 4-8 MB każde.

8

antywirus Eset zgłasza regularnie komunikat "Inicjowanie obsługi centrum zabezpieczeń systemu windows nie powiodło się"

9

co do opcji wydajności , czy warto zmieniać coś w ustawieniach domyślnych gdzie ustawione jest automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania ? W trakcie operacjach usuwania i dodawania ok 10000 zakładek firefox, przeglądarka wykorzystuje jedynie do ok 2,5 GB z 16 GB RAM oraz procesor tak do 30 %... tym samym zawiesza się na dobre kilka minut. poza tym działa w miarę szybko.

10

odtwarzacz VLC player zrzucony na pasek, przy próbie zatrzymania, uruchomienia lub przeskoczenia o utwór w przód / w tył co jakiś czas nie reaguje na przyciśnięcia... jakby ich nie rozpoznawał i natychmiast znika. Ponowne wyświetlenie działa już prawidłowo.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oczywiście powyższe grzechy mają wyłącznie na celu ulepszenie produktu, daleki jestem od skarg i pretensji :) Jeszcze raz chylę czoło przed tym wyjątkowej klasy produktem !!!

@franekfranek

10. ja do słuchania muzyki używam winampa albo windows media player

9. ustaw sobie na sztywno np. 2048-2048

8. sprawdź usługe centrum zabespieczeń

7. mi jeszcze ani razu nie wyskoczyło

6. wyłącz autoodtwarzanie

5. ja używam tylko dism++ i czyszczenie

4. nie miałem takiego problemu

3. pewnie potrzebuje praw administratora

2. ja zawsze ustawiam zaptaszkowane

1. też tak miałem z pendrive

Ma ktoś pomysł jak zainstalować aplikację Lenovo Ventage (obsługa funkcji laptopa - zarządzenie trybem pracy, baterii) na windows 8.1? Aplikacja domyślnie jest dla windows 10, a pobiera się ją z windows store. Aktualnie tylko i wyłącznie fakt ten powstrzymuje mnie przed przejściem na windows 8.1 (z którego korzystałem na poprzednim komputerze).

Kolejne uwagi dla Szanownego Mistrza systemów, kontynuacja wpisu z 8 grudnia:

11

Dism w trakcie czyszczenia WinSxS zgłasza błąd:

12

jakiś czas temu po którymś czyszczeniu opcja "pokaż ukryte pliki z PPM" zaczęła generować błąd:

13

czy na pewno indeksowanie powinno być uruchomione, po wyborze tuż po instalacji ustawień dla dysku systemowego SSD ?

To marginalne błędy,  z którymi da się żyć. Poza tym system działa bez zastrzeżeń i cieszy ! Jeszcze raz dzięki !

Edited by franekfranek
W dniu 26.12.2020 o 20:24, adonx napisał:

@pawdem81 dziwny z ciebie człowiek,piszesz z moda @srom-otnik-a i szukasz moda sam nie wiesz co ty chcesz.:)

Mody  Srom-otnika testuję od lat są świetne, teraz szukam coś na 8.1 ale 32bity, obecnie widzę dostępne na 64 bity, z racji że nie ma nic od Sromotnika na 8.1 32 zainstalowałem Win JG7 ThinPC x86  ale brak sterownika do lan

Dlaczego gdy odpalam muzykę w Audiacity i przewijam bądź dam stop to słyszę takie "drrrrr" przez chwilę ? tak samo dzieję się na winampie ale jak wyłączę program z grającą muzyką przy przewijaniu nie ma problemu. Wczoraj zainstalowałem ten system, ale pamiętam, że kiedyś nie było takiego problemu.

problem naprawiony, wallpaper engine i tapeta tak powodowała, działała wtedy gdy była grana muzyka i robiła takie zamieszanie

W dniu 22.11.2020 o 15:55, srom-otnik napisał:

Hehe, JG7 jest najlepszy, tuż po nim lub ex aequo - JG8.1, a później długo, długo, długo nic i gdzieś tam na końcu peletonu są te moje upośledzone pokraki JG10. Tak to widzę :D

który ?
"Win JG7 ThinPC", czy - "Win JG7 x64 Final", czy  może - "Win JG7 Embedded Standard x64"

określ się !.. :E

:trollface: