Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG8.1 Pro x64

Recommended Posts

W dniu 9.01.2020 o 20:39, jnm napisał:

Jaki masz schemat partycjonowania dysku GPT czy MBR ?.
To ważne - podczas wypalania systemu na kluczu USB programem 'RUFUS'. 

Jeżeli nie wiesz, uruchom 'RUFUS-a' jako administrator,
1) ustaw go na [Wybór bootowania > Dysk lub obraz ISO]
2) kliknij "WYBIERZ" i po znalezieniu swojego "ISO', 
   otwórz go, np. 'Win JG8.1 Pro x64'
3) [Schemat partycjonowania > MBR 
    Docelowy system > BIOS (lub UEFI-CSM), - ustawi się sam]
jeżeli wiesz że masz dysk GPT, ustaw;
    [Schemat partycjonowania > GPT
     Docelowy system > UEFI (bez CSM), - ustawi się sam]

Jeśli w "kompie" - Masz BIOS z opcjami,w zależności od dysku ustaw;
      przy MBR secure bot na legacy, 
      jak Masz GPT na UEFI

enjoj ... :D

Nie każdy BIOS ma GPT, - co wskazuje że "komp" może nie dać rady z głęboką kompresją .esd

Szczególnie te stare, - (musisz wtedy konwertować plik install.esd na install.wim)

Jnm, Panowie czy tylko ten plik ( install ) wystarczy skonwertować czy coś jeszcze, bo powiem szczerze przekonwertowałem dism-em i niestety instalka nie rusza, kiedyś gdzieś na forum czytałem by z oryginalnego obrazu coś wziąć dodać itp. lecz nie pamiętam co to było konkretnie i jak. Generalnie chodzi właśnie o instalację na staruszku.

Dzięki z góry za pomoc.

Problem z instalacją rozszyfrowany ( ale niestety nie rozwiązany i nie do obejścia proc. TK-55 / Gforce 7000m / Nforce 610m ) znaleziony w archiwalnym temacie: 

Install win8/windows 8.1 On CPU Without NX/PAE/SSE2 Support - możliwa na tym sprzęcie instalacja co najwyżej Win 8.

Pozdrawiam

Pomocy miałem do tej pory winde 10 sromotnika , dziś zrobiłem formata i chcąc dodac dysk sieciowy zamontowany do routera ,komputer wymaga poświadczeń sieciowych i podania hasła ?? to samo w windows 8.1 ( wrocił do łask )  ale jakie to hasło wpisuje dane logowania do routera i nie wchodzi pomożcie

Tak z ciekawości. Instalował ktoś może owy system na Ryzenie 2 lub 3 generacji? Interesuje mnie fakt czy nie ma problemów ze sterownikami np. do chipsetu (B450) i czy wszystko działa stabilnie pod tym procesorem.

9 godzin temu, Mario80 napisał:

Jest mozliwosc wlaczenia defendera?

Defender został usunięty (brak możliwości włączenia) - przeczytaj uważnie pierwszy post.

Poza tym po co instalowałeś ten mod skoro zależy Ci na Defenderze? Czyżbyś był kolejnym użytkownikiem który najpierw instaluje system nie czytając opisu, a później szuka usuniętych komponentów? 

moszter, vitay007 and mbielak012 like this

10 godzin temu, Mario80 napisał:

Jest mozliwosc wlaczenia defendera?

Jak najbardziej - uwaga - tylko w wersji pełnej, w Lite jest wycięty. 

Włączysz go przez klucz rejestru:

W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\WinDefend

zmienić wartość na "Start"=dword:00000002

Następnie restart. Po nim defender powinien dać się uruchomić z panelu sterowania

moszter and nudzija like this

8 godzin temu, srom-otnik napisał:

Następnie restart. Po nim defender powinien dać się uruchomić z panelu sterowania

Dzięki.

W takim razie robie przesiadke z Twojej nowej 10 na 8.1

W 10 mam problem z mikrofonem w chrome  nie moge znalezc paru sterownikow do AIO Lenovo B320.

Fabrycznie był z systemem Win7 i 8.1.

9 godzin temu, Franc napisał:

Defender został usunięty (brak możliwości włączenia) - przeczytaj uważnie pierwszy post.

Poza tym po co instalowałeś ten mod skoro zależy Ci na Defenderze? Czyżbyś był kolejnym użytkownikiem który najpierw instaluje system nie czytając opisu, a później szuka usuniętych komponentów? 

Defender nie jest usuniety z pelnej wersji tylko wylaczony.

mbielak012 likes this

9 godzin temu, srom-otnik napisał:

Niestety, nie idzie zmienić tej wartości:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

EDIT:

Udało się zmienić wartość w trybie awaryjnym.

Defender działa.

"Dodatkowo wyłączono moduły (dwa pierwsze z poniższej listy można ponownie włączyć w panelu sterowania):

- przeglądarka XPS;

- skanowanie i faksowanie;"

Jak właczyć skanowanie?

Drukarkę zainstalowałem, jest widoczna w pakiecie Office , ale nie widoczna w panelu "Urzadzenia i drukarki".

Oprogramowanie skanera tez dziala, moge skanowac, ale urzadzenia nie widze w panelu powyzej.

Znalazłem częsciowe rozwiazanie na drukarki:

Cytat

"Drukarek nie ma na liście Urządzenia i drukarki, są za to widoczne w programach i drukują bez problemu.

Drukarki można znaleźć przez polecenie: Shell:PrintersFolder.

Można nimi również zarządzać w menu Urządzenie i drukarki, w grupie Urządzenia klikając prawym klawiszem na Komputer.

Przywrócenie listy:

W zarządzaniu wyłączamy usługę Bufor wydruku.

Przechodzimy do katalogu C:\Windows\System32\spool\drivers\W32X86

Usuwamy całą zawartość albo przenosimy do innego katalogu.

Włączamy bufor wydruku i drukarki powinny się pojawić.

Trzeba tylko zainstalować sterownik na nowo, wystarczy kliknąć na drukarkę - Właściwości i system sam się upomni o sterownik."

U mnie polecenie Shell:PrintersFolder działa poprawnie i drukarke widze.

Pozostałe czynności nic nie dają.

Pytanie - zagwostka

Panowie dotychczas korzystałem z tego moda w v.1 - oczywiście bez najmniejszych problemów, ale przyszło nowe i podjąłem próbę odświeżenia, po instalacji v.2 ( świeżej z formatem, MBR ) przywitał mnie taki oto obrazek, przypomnę na v.1 czegoś takiego nie doświadczyłem, i tak dla testu wykonałem instalację LTSB I LTSC od autora i podobny problem nie występuje.

Pytanie : czy przypadkiem, któraś ze zintegrowanych poprawek nie powoduje takich akcji, a jeżeli tak czy można by ją jakoś usunąć ( pytanie raczej z ciekawości, oczywiście przeżyję na v.1 ).

Dzięki

Pozwolę sobie ponowić moje pytanie.

W dniu 8.02.2020 o 23:34, -RKI- napisał:

Tak z ciekawości. Instalował ktoś może owy system na Ryzenie 2 lub 3 generacji? Interesuje mnie fakt czy nie ma problemów ze sterownikami np. do chipsetu (B450) i czy wszystko działa stabilnie pod tym procesorem.

Jak uzyskać dostęp do modyfikacji folderów System32 i Wow64 ? Brakuje mi dll i program Resolve Magic nie chce się uruchomić. Poprzednia wersja tego systemu nie miała zabezpieczenia modyfikacji tych folderów, teraz nie mogę nic tam wgrać.

Wiecie co zrobić ?

5 minut temu, Kolomanolo napisał:

Jak uzyskać dostęp do modyfikacji folderów System32 i Wow64 ? Brakuje mi dll i program Resolve Magic nie chce się uruchomić. Poprzednia wersja tego systemu nie miała zabezpieczenia modyfikacji tych folderów, teraz nie mogę nic tam wgrać.

Wiecie co zrobić ?

Tu chyba chodzi o prawa administratora.Spróbuj tego sktyptu

Ściągnąłem skrypt uruchomiłem nadal mam problem. Mam prośbę, aby ktoś z was spróbował skopiować byle jaki plik do folderu windows/system32  a potem usuniecie go. Chcę sprawdzić czy u Was też będzie taki komunikat czy to u mnie tylko błąd wystąpuje. Wcześniej na systemie Sromotnika z grudnia teego nie mialem.

W dniu 16.03.2020 o 07:50, adonx napisał:

@Kolomanolo ja mogę kopiować i usuwać bez problemu i nie mam żadnego komunikatu.;)

Dobra u mnie wkleić mogę plik np. tekstowy ale nie mogę z katalogu System32 skasować lub dograć plików *.dll 

Próba skasowania lub modyfikacji objawia się takim komnikatem jak niżej. TrustInstaller blokuje. 

Mógłbyś sprawdzić u siebie ? Spróbować skasować jakiegoś *.dll a potem przywrócisz z kosza :) Ciekawe czy też będziesz mial ten komunikat.

Cytat