Jump to content
WinClub
srom-otnik

Win JG8.1 Pro x64

Recommended Posts

4 minuty temu, srom-otnik napisał:

A nie prościej:?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
PZDR!

I tak i nie. Raz że nie mam pojęcia w jaki sposób miał bym użyć tych programów (Może się to wydać nie wiarygodne ale to mój pierwszy kontakt z SSD) a dwa wolał bym po prostu użyć skryptu dedykowanego do tego systemu. Zawsze ufałem i ufam wprowadzanym przez Ciebie usprawnieniom i wedle zaleczeń nie chciałbym "cudować" nic dodatkowymi programami. ;)

2 minuty temu, bunio1 napisał:

Chodzi o skrypt ?

To jest to co wyskakuje po świeżej instalacji i pytaniu "Czy system został zainstalowany na dysku SSD"?

Tego Ci nie powiem bo nie instalowałem tego systemu ale skryptu użyłem na każdym kompie z ssd i działa jak należy. Jak dobrze pamiętam od prezesa ściagnięty.

Pod prawoklikiem masz Optymalizator Usług. To on zadaje jako pierwsze pytanie czy system zainstalowany jest na SSD. W sumie nic więcej nie trzeba, ale raczej nie klonował bym systemu z HDD na SSD.

17 minut temu, bunio1 napisał:

Tego Ci nie powiem bo nie instalowałem tego systemu ale skryptu użyłem na każdym kompie z ssd i działa jak należy. Jak dobrze pamiętam od prezesa ściagnięty.

Sprawdzę to zatem, a no i dzięki za podesłanie. ;)

3 minuty temu, rasoir0591 napisał:

Pod prawoklikiem masz Optymalizator Usług. To on zadaje jako pierwsze pytanie czy system zainstalowany jest na SSD. W sumie nic więcej nie trzeba, ale raczej nie klonował bym systemu z HDD na SSD.

W moim wypadku "Optymalizator" z prawokliku jako pierwsze pytanie zadaje: "Czy wprowadzić domyślne ustawienia usług?" dalej lecą pytania o poszczególne usługi, nie przypominam sobie by kiedykolwiek zadawał on pytanie na temat instalacji na SSD. Takie pytanie pojawiało się tylko raz i to przy świeżej instalacji systemu. Co do klonowania - Po to głównie kupiłem SSD, by mieć na nim system. Nie chce jednak stawiać od nowa systemu bo na obecnym mam masę rzeczy potrzebnych mi do pracy które wymagały by godzin konfiguracji. Więc skoro istnieje opcja klonowania czemu nie spróbować? Jak się uda, zaoszczędzi mi to masę czasu a raczej (?) nic na tym nie tracę.

No ale tak czy inaczej, sprawa poszukiwań oryginalnego skryptu optymalizacji SSD z JG 8.1 nadal aktualna I tak jak wspominałem wyżej, za wszelaką pomoc będę baaardzo wdzięczny! :)

witam jestem w trakcie instalowania win 8 i mam problem juz ponad godzinę stanęło mi na oknie finalizowanie ustawień nawet restart i próba wejscia do biosu jest niemożliwa ponieważ od razu uruchamia się system i wskakuje do finalizowania czy to ma tak długo trwać?po raz pierwszy się z czyms takim spotykam ktoś doradzi?

Instaluje się Framework itp., ale nie powinno tak długo trwać (przynajmniej u mnie było krócej)

Format i wgrywanie od nowa Ci zostaje

Oczywiście sumy kontrolne są OK, a obraz prawidłowo wgrany na pena?

4 minuty temu, Franc napisał:

Instaluje się Framework itp., ale nie powinno tak długo trwać (przynajmniej u mnie było krócej)

Format i wgrywanie od nowa Ci zostaje

Oczywiście sumy kontrolne są OK, a obraz prawidłowo wgrany na pena?

tak wszystko ok tylko jedno ale nie mogę przy uruchamianiu lapka wejść w bios albo żeby uruchamial się z USB B.szybko znika ta opcja choć f2 lub f12 trzymam cały czas

hm?i uruchamia się ten Windows co staram się zainstalować i powtórka z rozrywki

Postawiłem wczoraj na maszynie wirtualnej - na razie nie ma się do czego przyczepić ;-) Wieczorem zainstaluję jakiegoś CADa do testów - wtedy będzie wiadomo coś więcej

W dniu 4.12.2019 o 11:29, srom-otnik napisał:

Działa wszystko jak należy?

Hejka ! SROM-otnik oprócz łatek są jakieś nowe usprawnienia w tej wersji ? Bo mam ubiegłoroczną i nie wiem czy instalować ?

1 godzinę temu, mjedr napisał:

Aplikacja do połączeń bluetooth jest aplikacją "kafelkową". Nie mogę jej uruchomić, od razu się minimalizuje. Można jakoś zaradzić?

System został pozbawiony tego kaflopodobnego badziewia, żeby wyglądem i funkcjonalnością przypominał Win7. Skoro nie ma funkcjonalnych modułów do obsługi kafli, to apki jak Twoja nie będą działały. Pozostaje zainstalować w 100% czysty system od M$ - jeśli chcesz mieć działające kafle lub poszukać innej aplikacji do BT.

42 minuty temu, klarion napisał:

Hejka ! SROM-otnik oprócz łatek są jakieś nowe usprawnienia w tej wersji ? Bo mam ubiegłoroczną i nie wiem czy instalować ?

Tak, są - mniej procesów na starcie (lepszy Optymalizator Usług), Dism++ wcielony do procesu oczyszczania systemu, dzięki czemu jest teraz jeszcze lepiej odbarczany i takie tam drobiazgi, ale myślę, że warto wrzucić na twardziela. Wcześniej jednak zrób obraz systemu, bo jak Ci nie będzie pasował ten nowy, to w kilka minut masz to co jest sprawdzone.

PZDR!

klarion likes this

18 minut temu, srom-otnik napisał:

System został pozbawiony tego kaflopodobnego badziewia, żeby wyglądem i funkcjonalnością przypominał Win7. Skoro nie ma funkcjonalnych modułów do obsługi kafli, to apki jak Twoja nie będą działały. Pozostaje zainstalować w 100% czysty system od M$ - jeśli chcesz mieć działające kafle lub poszukać innej aplikacji do BT.

Tak, są - mniej procesów na starcie (lepszy Optymalizator Usług), Dism++ wcielony do procesu oczyszczania systemu, dzięki czemu jest teraz jeszcze lepiej odbarczany i takie tam drobiazgi, ale myślę, że warto wrzucić na twardziela. Wcześniej jednak zrób obraz systemu, bo jak Ci nie będzie pasował ten nowy, to w kilka minut masz to co jest sprawdzone.

PZDR!

Dzięks. Jeszcze jedno pytanie, czy w Twojej modyfikacji win10 menedżer bt działa?

Już miałem dychę instalować a tu taka miła niespodzianka. No ładnie, ładnie - Mój najukochańszy system, jeszcze spod ręki mistrza Sromotnika. No nic, trzeba będzie potestować. Powiem szczerze że na twojej ostatniej 8.1 w wersji lite jeszcze z 2018 roku siedzę po dziś dzień i system dalej działa stabilnie i bezproblemowo mam nadzieję że z tym będzie podobnie. :)

Małe pytanko mam tylko - DirectPlay tutaj w wersji lite działa? Aktywowany czy samemu trzeba aktywować? Pamiętam że w najbardziej okrojonej wersji 8.1 z 2018 roku, nie był włączony i nie szło go samemu włączyć bodajże przez wywalone rzeczy z WinSXS a to dość potrzebny mi komponent ze względu na zamiłowanie do gier retro. ;)

Godzinę temu, -RKI- napisał:

Małe pytanko mam tylko - DirectPlay tutaj w wersji lite działa? Aktywowany czy samemu trzeba aktywować? Pamiętam że w najbardziej okrojonej wersji 8.1 z 2018 roku, nie był włączony i nie szło go samemu włączyć bodajże przez wywalone rzeczy z WinSXS a to dość potrzebny mi komponent ze względu na zamiłowanie do gier retro. ;)

Direct Play jest aktywowany w Lite, więc nie ma się o co martwic ;)
PZDR!

-RKI- likes this