Jump to content
WinClub
bat

(WINDOWS 10 MINI) x64(692mb) x86(472mb)

Recommended Posts

4 godziny temu, NORXND napisał:

nie ma kart sieciowych

to instaluj z pliku .exe ale wersje pod taki system jaki zainstalowałes, bo

napewno wifi działa (sprawdzane na wifi intela i realteka)

Sterowniki bez problemu działają, wystarczy probrać dla windowsa 7 jeśli nie ma do 10. Jeśli nie wiesz do czego dokładnie szukać do wchodzisz w menedżer urządzen, klikasz prawym /nieznane urzadzenie i sprawdzasz identyfikatory sprzetu, to wpisujesz w google i tak dowiadujesz sie do czego sciagnac sterowniki. Potem szukasz stery do sprzetu dla win7/10 32bit(x86) i po problemie. Jesli nie umiesz takich rzeczy to tego typu modyfikacje nie sa dla ciebie. Ja korzystam obecnie z wersji SCH, ale jeśli komp to kosmiczny ziemniak to ta wersja jest jeszcze mocniej odchodzona. Wgrywasz sterowniki, przeglądarkę i tyle. Za wiele na tej modyfikacji nie zainstalujesz bo #braki lub #błędy.

W dniu 9.09.2019 o 15:34, bat napisał:

własnie do Netu i filmów jest przeznaczony

Tylko zależy co masz na myśli filmów, bo z silverlight były mega problemy aby zainstalować.

Brakuje też niestety podstawowych steroników do kart sieciowych nawet intela, czy realteka. 

Jak ktoś umie wyszukiwać stery to spoko, ale w innych przypadkach nie warto.

50 minut temu, dzierzbi20 napisał:

Sterowniki bez problemu działają, wystarczy probrać dla windowsa 7 jeśli nie ma do 10. Jeśli nie wiesz do czego dokładnie szukać do wchodzisz w menedżer urządzen, klikasz prawym /nieznane urzadzenie i sprawdzasz identyfikatory sprzetu, to wpisujesz w google i tak dowiadujesz sie do czego sciagnac sterowniki. Potem szukasz stery do sprzetu dla win7/10 32bit(x86) i po problemie. Jesli nie umiesz takich rzeczy to tego typu modyfikacje nie sa dla ciebie. Ja korzystam obecnie z wersji SCH, ale jeśli komp to kosmiczny ziemniak to ta wersja jest jeszcze mocniej odchodzona. Wgrywasz sterowniki, przeglądarkę i tyle. Za wiele na tej modyfikacji nie zainstalujesz bo #braki lub #błędy.

Tylko zależy co masz na myśli filmów, bo z silverlight były mega problemy aby zainstalować.

Brakuje też niestety podstawowych steroników do kart sieciowych nawet intela, czy realteka. 

Jak ktoś nie umnie znaleść sterownika to morzy użyć programu który za niego to zrobi np snappy driver installer origin

8 godzin temu, dzierzbi20 napisał:

mam na myśli MPC-HC player i SPLASH player (konwersja do 60fps "w locie")

co do sciagniecia sterownikow z neta to "bez komentarza"

21 godzin temu, bat napisał:

co do sciagniecia sterownikow z neta to "bez komentarza"

Widzisz, a może zamiast tego pomógłbyś innym którzy mają z tym problemy. 

Bo często ludzie instalują takie modyfikacje na ziemniakach, do których nie znajdziesz od ręki supportu w necie z gotowymi paczkami.
O detaliczną specyfikację zwłaszcza w przypadku starych laptoów i użytych kompenentów również nie jest łatwo.
Ja osobiście bez identyfikatorów sprzętu nie odnalazłbym sterowników do Broadcom 802.11n Network Adapter, bo nawet nie widziałem że akurat taka karta tam siedzi. 

W dniu 15.09.2019 o 12:27, Crazy36 napisał:

Jak ktoś nie umnie znaleść sterownika to morzy użyć programu który za niego to zrobi np snappy driver installer origin

Ten program potrzebuje te steroniki pobrać, jak je pobierze bez dostępu do internetu bo nie ma sterów do jakichkolwiek kart sieciowych?

13 godzin temu, dzierzbi20 napisał:

Widzisz, a może zamiast tego pomógłbyś innym którzy mają z tym problemy. 

Bo często ludzie instalują takie modyfikacje na ziemniakach, do których nie znajdziesz od ręki supportu w necie z gotowymi paczkami.
O detaliczną specyfikację zwłaszcza w przypadku starych laptoów i użytych kompenentów również nie jest łatwo.
Ja osobiście bez identyfikatorów sprzętu nie odnalazłbym sterowników do Broadcom 802.11n Network Adapter, bo nawet nie widziałem że akurat taka karta tam siedzi. 

Ten program potrzebuje te steroniki pobrać, jak je pobierze bez dostępu do internetu bo nie ma sterów do jakichkolwiek kart sieciowych?

w takiej sytuacji proponuje zainstalowac "pełny" system poinstalować wszystkie sterowniki, potem "wyciągnąć" je np. programem "Driver Magician" i poprzez menadzera urzadzen dodać (winstalować) do moda.

5 godzin temu, jaxkub napisał:

Cześć. Da się dodać opcję hibernacji i uśpienia? 

Komputer Pentium 4 HP 7100 sff.

uśpienie działa, co do hibernacji to trzeba wł. usługe w "services"

jaxkub likes this

W dniu 21.09.2019 o 18:30, mucha6630 napisał:

mi chodzi tylko i wyłącznie o wersje 32bitową z net framework   sprzęt na którym  chce zainstalować ma max 2gb ram ok ale sprubuje ten x64 dzięki  

on zajmuje około 400mb ramu

W dniu 22.09.2019 o 22:23, bat napisał:

on zajmuje około 400mb ramu

Niestety sprzęt na którym chce to zainstalować najprawdopodobniej nie wspiera x64 :(   próbowałem Rufusem , Yumi, z płyty bez rezultatów wersja x86  normalnie startuje   /  kiano slimstick ver1

11 godzin temu, mucha6630 napisał:

Niestety sprzęt na którym chce to zainstalować najprawdopodobniej nie wspiera x64 :(   próbowałem Rufusem , Yumi, z płyty bez rezultatów wersja x86  normalnie startuje   /  kiano slimstick ver1

ja olalem Framework-a, czasem mozna znalezc jakas alternatywe dla programu ktory go wymaga

Witam

Naprawdę kawał dobrej roboty . System działa stabilnie w porównaniu do zwykłej "dychy" . Właśnie takie coś chciałem sam stworzyć ale iso od @bat spełnia wszystkie moje wymagania.

Zauważyłem pewne pretensje w odpowiedziach że iso nie ma wszystkich funkcji lub konkretnych które akurat ktoś potrzebuje ale panowie i panie proszę zauważyć że autor specjalnie wykroił wiele funkcji aby system działał stabilnie praktycznie na wszystkim . Jak w windowsach pe tak i w tym można wszystkie opcje potrzebne dodać tylko trzeba chcieć , wtedy zyskujemy system spersonalizowany bez dodatkowych udziwnień z których nie korzystamy :) Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów 

Na samym wstępie powiem że system świetny instaluje się dosłownie w minutę lub dwie a zajmuje ok 300mb ram. Mam jednak dosyć irytujący problem. W przeglądarce Vivaldi  z której na co dzień korzystam na wielu stronach nie da się odtwarzać filmów z powodu błędu 1000# lub 4000#. Próbowałem reinstlacji i czyszczenia ciasteczek ale problem dalej występuje. O dziwo na  innej przeglądarce opartej na chromium (Epic Privacy Browser) problem nie występuje.

W dniu 2.12.2019 o 21:27, 1234qusz napisał:

Na samym wstępie powiem że system świetny instaluje się dosłownie w minutę lub dwie a zajmuje ok 300mb ram. Mam jednak dosyć irytujący problem. W przeglądarce Vivaldi  z której na co dzień korzystam na wielu stronach nie da się odtwarzać filmów z powodu błędu 1000# lub 4000#. Próbowałem reinstlacji i czyszczenia ciasteczek ale problem dalej występuje. O dziwo na  innej przeglądarce opartej na chromium (Epic Privacy Browser) problem nie występuje.

otestuj Slimjet jest na chromium

W dniu 4.01.2020 o 00:34, 1234qusz napisał:

Korzystałem,nie podpada mi jego archaiczny wygląd i brak możliwości customizacji.

CENT BROWSER (na silniku chroma) "mistrz customizacji" (kilkadziesiat opcji pod gesty myszy, wycinanie strony z notatka do .jpg, zapisanie calej strony do png,pdf,mht, pamieta hasla po zmianie systemu, odpala video bez wtyczek, itd...)

1 hour ago, bat said:

CENT BROWSER (na silniku chroma) "mistrz customizacji" (kilkadziesiat opcji pod gesty myszy, wycinanie strony z notatka do .jpg, zapisanie calej strony do png,pdf,mht, pamieta hasla po zmianie systemu, odpala video bez wtyczek, itd...)

Wszystko co wymieniłeś to jego funkcje, miałem na myśli modyfikowanie interfejsu pod siebie.

8 godzin temu, 1234qusz napisał:

Wszystko co wymieniłeś to jego funkcje, miałem na myśli modyfikowanie interfejsu pod siebie.

interfejs faktycznie prosty w stylu chroma ale praktycznie wszystkie funkcje mozna przypisac pod gesty myszy