Jump to content
WinClub
phantompl

Problem z udostępnianiem plików dla telewizora

Recommended Posts

Witam

Mam problem z udostępnieniem plików z komputera, tak aby były widoczne dla telewizora (Panasonic tx-39as600e).

Problem jest nowy - miałem udostępnione w Windowsie odpowiednie katalogi, a w tv zdefiniowane ścieżki sieciowe i podane hasła dostępu i wszystko działało.....   do niedawna.

Dwa dni temu chciałem obejrzeć sobie w ten sposób film i okazało się, że telewizor nie może się "dostać" do folderu z plikami. Folder jest widoczny, ale wielka, czerwona kłódka sygnalizuje brak dostępu, a próba rejestracji folderu powoduje wyświetlenie komunikatu "Nie można nawiązać połączenia z serwerem".

Problem na pewno nie jest po stronie telewizora, ponieważ zawartość udostępnionych folderów na starym laptopie z Windowsem XP jest bez problemu odczytywana.

Zmiana ustawień udostępniania w komputerze w centrum sieci i udostępniania i w zaawansowanych ustawieniach udostępniania nic nie dała :-(

Podejrzewam, że któraś z ostatnich poprawek do Windowsa coś namieszała.

Jeżeli ktoś wie jak z tym sobie poradzić, co zmienić, albo którą poprawkę wywalić będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Częściowym rozwiązaniem jest włączenie udostępniania folderu publicznego i wyłączenie udostępniania chronionego hasłem.

Daje to dostęp do katalogu użytkownika i umożliwia odczyt zawartych w nim plików, pozostałe używane wcześniej katalogi są "niby" dostępne, ale nie są w nich widoczne żadne pliki.

Pozdrawiam

35 minut temu, phantompl napisał:

na starym laptopie z Windowsem XP

35 minut temu, phantompl napisał:

Podejrzewam, że któraś z ostatnich poprawek do Windowsa coś namieszała.

A pobierasz poprawki do POSReady 2009? Bo bez tego tricku skończyły się 5 lat temu. :E