Skocz do zawartości
Michal3Pan

i6700k i zasilacz coller master 500w silent pro WYMIENIC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy wiec przepraszam jesli zle umieszcze swoj pierwszy post

posiadam komputer z procesorem i76700k na plycie asrock z270z pro4
16gb ram 3600 cl15 grafike msi 960oc dwa dyski ssd chlodzenie wodne coolermastera wyglada jak chlodzenie do sjeczento
i taka moja obawa bo zasilacz jest stary sam nie wiem ile ma lat i mam pewne obawy ze ten zasilacz sobie nie radzi gram na monitorze 144 hz i czesto widze takie irytujace scinki czy to moze bys spowodowane wlasnie tym slabym zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no wlasnie niby tak jest. ale mam wrazenie ze starcza tak ino na styk na stronie colermaster mozna sobie obliczyc ile komputer potrzebuje do sprawnego dzialania i tam z obliczen wychodzi ze potrzebuje 600w
scinki widac naprawde delikatne bardzo delikatne i to w ektremalnych rozgrywkach no ale sa. a dodam ze krecenie procka na tym zasilaczu jest juz nie mozliwe bo od razu po wejscu do gry wystarczy wykonac gwaltowny ruch myszka i gre wywala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle bierze z gniazdka cały komputer z podkręconym GTX960 + i7 4770

Przechwytywanie.jpg

Zasilacz 500W nudzi się przy tym zestawie.

Przyczyna niestabilności procesora po OC leży w czymś innym.

Chyba, że zasilacz jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze byc ze uszkodzony albo i po prostu stary, pojecia nie mam ile ma lat. zasilacz w kompie jest najstarszy, bo upgrejdy podzespołów robilem z czasem nic na raz.. i w sumie tylko on mi jeden zostal nigdy sie nim nie przejmowalem bo to przeciez 500w a tu jednak cos moze miec na sumieniu.. robilem dzis stres na aida64 wogole sie na tym nie znam tak prawde mowiac ale pod czas uruchamiania stresu myszka jak by zamiera na sek i tak pare razy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprostsza weryfikacja zasilacza bez przyrządów i wiedzy. Pożyczasz od kogoś zasilacz, podłączasz i sprawdzasz. Jeśli jest to samo, to znaczy, że przyczyna jest inna. Może być nawet zasilacz 400W w przypadku Twojego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Michal3Pan napisał:

po wymianie na 650 w problemy znikly 

To masz jeszcze jakieś 450W zapasu:)(pod warunkiem że zasilacz jest markowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak stary zasilacz, to problemem najprawdopodobniej nie była za mała moc, tylko siadająca stabilizacja napięcia wyjściowego, na ogół na linii +12V. To najczęstsza dolegliwość starych zasilacz, elektrolity w układzie stabilizacji wyjściowej wysychają lub puchną i się wylewają. Wymiana prosta i tania, latwa do zdiagnozowania wizualnie. Jak dobry zasilacz, to warto się pobawić. Oczywiście problemem może być inny element/moduł, to tylko hipoteza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, LAGUNA napisał:

Tutaj problemem może też być sama kostka zasilająca (stare zasilacze 4 piny)nowe 8 pin

To ci powiem, że w warunkach nawet sporego OC, 4-piny w zupełności wystarczają. 8-pin to może tylko ekstremalni testerzy wykorzystają. Kolejny pic na wodę, jak te 2x8-pin do kart graficznych, przerost formy nad treścią. Niedługo 3/4 kabli z zasilacza będzie szło do GPU, a karta będzie wyglądać jak szafka elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, LAGUNA napisał:

kostka zasilająca (stare zasilacze 4 piny)nowe 8 pin

Wystarczy przejściówka EPS 4pin do 8pin: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A co do kart graficznych, to przejściówka Molex do 6pin PCI-E: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub Molex do 8pin PCI-E: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi