Jump to content
WinClub
Crembley

Zawieszanie się komputera.

Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie gdy coś robię na komputerze np siedzę na YouTube, przeglądam coś w internecie lub gram po chwili komputer się zawiesza, wyświetla się czerwony, fioletowy lub niebieski ekran i jedynie co mogę zrobić to zrestartować komputer, często po restarcie nie chce się uruchomić (nie wyświetla obrazu) i muszę resetować póki się nie pojawi obraz. Zaczęło się to dziać dwa dni temu.

System operacyjny to Windows 10 pro 64bit oryginalny bez żadnych modyfikacji.

Płyta główna: MSI b350 tomahawk

Procesor: Ryzen 5 2600

Karta graficzna: Radeon rx570 4GB armor OC

Ram: G.skill ripjaws v 4x4GB 2133MHz

Zasilacz: Silentiumpc Vero L2 Bronze 600w

SSD: SanDisk 240GB

HDD: WD green 500GB

Zrób zdjęcie w momencie kiedy się zawiesi - może da na ma to jakiś obraz informacji.

w Podgladzie zdarzeń są wpisy BugCheck ?

34 minutes ago, m4s said:

Zrób zdjęcie w momencie kiedy się zawiesi - może da na ma to jakiś obraz informacji.

w Podgladzie zdarzeń są wpisy BugCheck ?

Zaraz sprawdzę bo robię chkdsk

18 minutes ago, robert190880 said:

I jeszcze sprawdz temperatury kart graficznej i procesora , czy było coś podkręcane ? Karta od nowości czy używka ? 

Temperatury karty nie przekraczają 70 stopni podczas grania w forze horizon 4, temperatury procesora też w normie, jest włączony tryb game boost w biosie wyłączałem to lecz jest to samo. Karta używka ale dodam że jak kupiłem dysk SSD to zaczęło się tak dziać. Czasem komputer zatnie się po 3 godzinach a czasem chwilę po włączeniu.

48 minutes ago, Crembley said:

Zaraz sprawdzę bo robię chkdsk

Temperatury karty nie przekraczają 70 stopni podczas grania w forze horizon 4, temperatury procesora też w normie, jest włączony tryb game boost w biosie wyłączałem to lecz jest to samo. Karta używka ale dodam że jak kupiłem dysk SSD to zaczęło się tak dziać. Czasem komputer zatnie się po 3 godzinach a czasem chwilę po włączeniu.

Teraz ekran jest szary

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zrobiłem teraz test karty graficznej w stresie, po 10 minutach nie zawiesza się system i temperatura max 62 stopnie.

Procesor też testowałem w stresie przez 10 minut i max temperatura 65 stopni.

Wiec raczej karta graficzna jest sprawna.

25 minutes ago, robert190880 said:

Najlepiej byłoby przetestować kartę na innym komputerze ,spróbuj podziałać bez niej ,sprawdz tez pojedynczo pamięć ram , dobrze by było sprawdzić jeszcze  na innym zasilaczu.

Ogólnie teraz ogarnąłem że mam ramy tej samej firmy lecz 2x4gb mają 3000MHz a drugie 2133MHz. Wróciłem ze szkoły i próbowałem odpalić komputer lecz nie odpalał. Wyjąłem ramy z taktowaniem 2133MHz i komputer się wcale nie zawiesza jak na razie. Wiec chyba to jest problem. Dodam jeszcze ze ostatnio z tymi wszystkimi pamięciami komputer nie zaciął się przez cały dzień.

Jednak to nie ramy. Wczoraj wyjąłem te kości i działał normalnie bez zawieszenia przez 8h ale dziś jak go włączyłem znów to samo się dzieje.

20 hours ago, Sayidov said:

Miałem rx 570 wcześniej i taki problem, myślałem, że to wina karty, a pomogła zmiana zasilacza ;)

Zasilacz jest okej.

Możliwe że to płyta główna? Bo miałem  wcześniej inny zasilacz i on się wcześniej spalił na tej plycie. A objawy są bardzo podobne, gdy restartuje komputer to wiatraczki się kręcą , na karcie też. Ale pisze mi na monitorze że nie ma sygnału, i wtedy też nie działają porty USB. Oddawać ja na gwarancję? Jak myślicie?

1 godzinę temu, Crembley napisał:

Możliwe że to płyta główna? Bo miałem  wcześniej inny zasilacz i on się wcześniej spalił na tej plycie. A objawy są bardzo podobne, gdy restartuje komputer to wiatraczki się kręcą , na karcie też. Ale pisze mi na monitorze że nie ma sygnału, i wtedy też nie działają porty USB. Oddawać ja na gwarancję? Jak myślicie?

Jeśli masz gwarancje to szkoda czasu. Oddaj na gwarancje . 

witam a dysk testowałeś miałem podobnie na Samsungu ssd kupiłem i po jakimś czasie świrował system nawet format nie pomagał . Sprawdż HDTUNE odczyt IOPS czy nie wywala błędem zapisu na dysku

26 minutes ago, malezlo22 said:

witam a dysk testowałeś miałem podobnie na Samsungu ssd kupiłem i po jakimś czasie świrował system nawet format nie pomagał . Sprawdż HDTUNE odczyt IOPS czy nie wywala błędem zapisu na dysku

Dysk testowałem SSD testowałem tak samo HDD i wszystko w porządku. Nawet odpinalem HDD i instalowałem system na SSD i na odwrót i nadal było to samo.

Cytat

Zasilacz: Silentiumpc Vero L2 Bronze 600w

Zasilacz jest okej.

Jesteś w 100-%pewny tego zasilacza.

Zamień miejsca w slotach tych pamięci. Tylko te 2x4gb 3000MHz 

1 hour ago, LAGUNA said:

Jesteś w 100-%pewny tego zasilacza.

Zamień miejsca w slotach tych pamięci. Tylko te 2x4gb 3000MHz 

Tak jestem pewny. Zmieniałem miejscami i nadal to samo . Gdyby to był zasilacz to wyłączył by się komputer a tak się nie dzieje. Tak samo karta graficzna na monitorze by wyskoczyło że jest brak sygnału a wyświetla mi tylko jakiś kolor ekranu i się nie wyłącza. Myślę że to płyta główna jest powodem.

53 minuty temu, Crembley napisał:

Gdyby to był zasilacz to wyłączył by się komputer a tak się nie dzieje

I tu jesteś w błędzie, ale co ja wiem, tylko kilka lat pracowałem na serwisie zasilaczy ATX. A co do SilentiumPC, i jak zeszli na psy, to już się nawet nie będę wypowiadać. Aczkolwiek winna może być też płyta, szczególnie że padł na niej wcześniejszy zasilacz. Raz miałem podobnie z mobo Gigabyte (było przepięcie w sieci), co ciekawe chodziła bez problemu na gów....nym zasilaczu bez zabezpieczeń i gdybym nie kupił w końcu dobrego, markowego zasilacza, to bym nawet nie wiedział, że jest problem, także zmiana zasilacza mnie dużo kosztowała (+nowe mobo). Ciekawe, czy ten twój używany RX nie jest po-koparkowy, wtedy stawiałbym na niego.

P.S. Doczytałem, że używałeś GameBoost w UEFI, nie zdziwiłbym się, gdybyś w ten sposób uszkodził procesor. Też mam Ryzena na B350 i wiem, jak ta chora funkcja działa i jak podnosi napięcia. TYLKO ręczny OC.

18 minutes ago, Widzior said:

I tu jesteś w błędzie, ale co ja wiem, tylko kilka lat pracowałem na serwisie zasilaczy ATX. A co do SilentiumPC, i jak zeszli na psy, to już się nawet nie będę wypowiadać. Aczkolwiek winna może być też płyta, szczególnie że padł na niej wcześniejszy zasilacz. Raz miałem podobnie z mobo Gigabyte (było przepięcie w sieci), co ciekawe chodziła bez problemu na gów....nym zasilaczu bez zabezpieczeń i gdybym nie kupił w końcu dobrego, markowego zasilacza, to bym nawet nie wiedział, że jest problem, także zmiana zasilacza mnie dużo kosztowała (+nowe mobo). Ciekawe, czy ten twój używany RX nie jest po-koparkowy, wtedy stawiałbym na niego.

P.S. Doczytałem, że używałeś GameBoost w UEFI, nie zdziwiłbym się, gdybyś w ten sposób uszkodził procesor. Też mam Ryzena na B350 i wiem, jak ta chora funkcja działa i jak podnosi napięcia. TYLKO ręczny OC.

Jutro pożyczę od kolegi kartę graficzną i jeśli będzie dalej to samo to zaniosę do jakiegoś informatyka zasilacz żeby sprawdził. Jeśli zasilacz będzie sprawny no to zostaje mi odesłać płytę główną na gwarancję.

13 godzin temu, Crembley napisał:

Tak jestem pewny.

To o zasilacz już nie pytam,ale sprawdź sobie może jeszcze samo mocowanie karty graficznej.Zobacz czy złącze mocowania karty jest stabilne,czy przypadkiem nie ma jakiegoś luzu.

MSI B350 Tomahawk

P.S

Jak by się Tobie jeszcze chciało,to dla pewności sprawdź.

10 godzin temu, Crembley napisał:
10 godzin temu, bonzo napisał:

Zrób test programem Memtest86+.

Jeśli uda mi się uruchomić komputer to okej bo dziś ciężko z tym było.

Tu masz LiveCD:

1 hour ago, jarexpol said:

Tu masz LiveCD:

Właśnie robię memtesta 

1 hour ago, LAGUNA said:

To o zasilacz już nie pytam,ale sprawdź sobie może jeszcze samo mocowanie karty graficznej.Zobacz czy złącze mocowania karty jest stabilne,czy przypadkiem nie ma jakiegoś luzu.

P.S

Jak by się Tobie jeszcze chciało,to dla pewności sprawdź.

Karta nie ma luzów żadnych 

chyba jakas zaraza bo od paru dni mam podobne objawy  :(

najpierw sporadycznie wybijało mi ekran/obraz na jednolite tło kremowe,szare a potem już tylko obraz znikał a słychać było działające dyski,wentyle itp.

miękki restart i wracał do normy a potem to już coraz częściej i z problemami ...aż do całkowitej agonni.

przełączyłem z normalnej karty na integrę i o dziwo załapało ...ale tylko parę razy na chwilę i teraz już nawet integra nie zaskakuje  :( przepinanie kabli z HDMI na dvi też nic nie daje :( wykluczam monitor bo z lapka po HDMI śmiga :)

sprawdzę jeszcze zasiłkę ale aktualnie brak czasu i sprzętu :)

Chyba znalazłem problem. Zmieniłem na jakąś starszą kartę graficzną i komputer się normalnie uruchamia i działa. Wiec karta idzie na gwarancje. Dzięki wszystkim za pomoc.

7 godzin temu, Crembley napisał:

Chyba znalazłem problem. Zmieniłem na jakąś starszą kartę graficzną i komputer się normalnie uruchamia i działa

Niekoniecznie. Starsza karta bierze zapewne mniej prądu, więc i zasilacz mniej obciążony, i jeśli ma np. słabiutką/walniętą stabilizację napięcia, to na mniej prądożernej karcie będzie komp chodził stabilnie, jaja się zaczną, jak się włoży mocniejszą. Na 1szy rzut oka winna karta, a tak naprawdę winny jest zasilacz. To tak w ramach wyjaśnienia. Bardziej jednak stawiam na kartę, w końcu to RX, a one są niestety awaryjne i lubią takie numery robić, szczególnie że to używka.  Dlatego teraz wróciłem do NVidii, chociaż jej nie lubię :E Siła wyższa, niemniej czekam z niecierpliwością na Navi.

P.S. Mogłeś odinstalować stery Radeona i podziałać na standardowych M$, ciekawe jaki byłby efekt.