Jump to content
pdi90

Którą modyfikację wybrać?

Recommended Posts

Krótkie pytanie - jestem na tyle zdesperowany natrętnym "antywirusem" wbudowanym w windows - poszukuję moda z wyciętym w cholerę natrętnym defenderem i aktualizacjami

Jak żyć, co wybrać? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, pdi90 napisał:

Jak żyć, co wybrać? 

Ten zwrot przypomina mi jednego z "prowokatorów/wichrzycieli" z ubiegłego roku, ale może się mylę ...

 

A co do pytania - można wyłączyć lub usunąć wbudowanego Defendera np . DISM lub NTLite - poza tym czytaj opisy modów - zwykle jest opisane, co autor wycinał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem żadnym prowokatorem. Nie jestem też jakoś specjalnie 'ogarniajacy' komendy, ale spróbuję krok po kroku to ogarnąć. Jestem o krok od powrotu do win7. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię by był jakiś okrojony mod którego można aktualizować i nic się nie stanie , kiedyś przypadkowo na srom-otniku zapomniałem WU wyłączyć to komputer blisko dwie minuty się wyłączał i non stop chciał coś aktualizować a świeży system bez WU ,

gaśnie w 5 sekund.Jakoś w lutym mają pojawić się nowe zaktualizowane mody od niego , ja non stop jadę na Win JG10 Pro x64 w wersji Core i problemów brak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem żaden mod z forum nie jest dobry do aktualizacji, większość ma wycięte za dużo krytycznych komponentów. Jeśli chcesz czystego Windowsa 10 bez Defendera i innych śmieci UWP z możliwością aktualizowania, zrób tak:

 

1. Pobierz oryginalny obraz .iso [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wypakuj jego zawartość do folderu o takiej samej nazwie jak plik .iso, do wypakowania użyj na przykład WinRAR'a.

2. Zainstaluj darmową, najnowszą wersję [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], wybierz w nim wypakowany folder z pobranego wcześniej obrazu .iso, zamontuj w NTLite zwykłą wersję LTSC 2019 (nie N).

3. Usuń Windows Defender (SecHealthUI) w zakładce "Components -> Windows Apps", polecam również usunąć PeopleExperienceHost i SmartScreen.

4. Stwórz nowy obraz .iso w NTLite, zrób bootowalnego pendrive, zainstaluj na czysto, aktywuj i ciesz się czystym Windowsem 10 bez śmieci z możliwością aktualizowania. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information