Jump to content
pdi90

Którą modyfikację wybrać?

Recommended Posts

Krótkie pytanie - jestem na tyle zdesperowany natrętnym "antywirusem" wbudowanym w windows - poszukuję moda z wyciętym w cholerę natrętnym defenderem i aktualizacjami

Jak żyć, co wybrać? 

10 minut temu, pdi90 napisał:

Jak żyć, co wybrać? 

Ten zwrot przypomina mi jednego z "prowokatorów/wichrzycieli" z ubiegłego roku, ale może się mylę ...

A co do pytania - można wyłączyć lub usunąć wbudowanego Defendera np . DISM lub NTLite - poza tym czytaj opisy modów - zwykle jest opisane, co autor wycinał

Nie jestem żadnym prowokatorem. Nie jestem też jakoś specjalnie 'ogarniajacy' komendy, ale spróbuję krok po kroku to ogarnąć. Jestem o krok od powrotu do win7. :/

Wątpię by był jakiś okrojony mod którego można aktualizować i nic się nie stanie , kiedyś przypadkowo na srom-otniku zapomniałem WU wyłączyć to komputer blisko dwie minuty się wyłączał i non stop chciał coś aktualizować a świeży system bez WU ,

gaśnie w 5 sekund.Jakoś w lutym mają pojawić się nowe zaktualizowane mody od niego , ja non stop jadę na Win JG10 Pro x64 w wersji Core i problemów brak :)

Moim zdaniem żaden mod z forum nie jest dobry do aktualizacji, większość ma wycięte za dużo krytycznych komponentów. Jeśli chcesz czystego Windowsa 10 bez Defendera i innych śmieci UWP z możliwością aktualizowania, zrób tak:

1. Pobierz oryginalny obraz .iso [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i wypakuj jego zawartość do folderu o takiej samej nazwie jak plik .iso, do wypakowania użyj na przykład WinRAR'a.

2. Zainstaluj darmową, najnowszą wersję [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], wybierz w nim wypakowany folder z pobranego wcześniej obrazu .iso, zamontuj w NTLite zwykłą wersję LTSC 2019 (nie N).

3. Usuń Windows Defender (SecHealthUI) w zakładce "Components -> Windows Apps", polecam również usunąć PeopleExperienceHost i SmartScreen.

4. Stwórz nowy obraz .iso w NTLite, zrób bootowalnego pendrive, zainstaluj na czysto, aktywuj i ciesz się czystym Windowsem 10 bez śmieci z możliwością aktualizowania. :)