Skocz do zawartości
raalph

Win10 19H1 pomoc z certyfikatami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robię sobie kastrata win10 19H1. Coś wyciąłem za dużo lub wyłączyłem jakąś usługę i mam problem z certyfikatami.

Wejście na jakąkolwiek stronę internetową i wyskakuje mi kod błędu na stronie:

Ta witryna nie jest bezpieczna

Twój komputer nie ufa certyfikatowi zabezpieczeń tej witryny internetowej.

Kod błędu: DLG_FLAGS_INVALID_CA

Jak wchodzę na zakładkę informacje certyfikatu to jest:

System Windows nie ma wystarczających informacji, aby zweryfikować ten certyfikat.

Pytanie do speców. Jaki element systemu/ usługa za to odpowiada?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź datę systemową. Kiedyś mi padła bateria w BIOSie i przestawiła się data i przez to praktycznie żadna strona nie chciała się ładować (też chodziło o certyfikaty).

Edit. Data albo usługa Windows Time.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten system na drugim dysku i muszę przekładać dyski także później potestuje bardziej. Zrobie zdjęcie moich obecnie włączonych usług na sprawnym systemie i tam poustawiam tak samo, zobacze czy pomoże. Tak sprawdzam że najbardziej by mi pasowało że może usługi kryptograficzne wyłączone. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to byłoby fajnie.

Ok narazie jedyne co znalazłem to instalacja firefoxa który ma wbudowane własne certyfikaty, działa przeglądarka ok. Pytanie czy  te wbudowane systemowe certyfikaty będą mi gdzieś potrzebne w aplikacjach?

edit. Ok spasowałem, jedynie firefox pozwala to obejść. Grom wie co jest, certyfikaty są poinstalowane ale przeglądarki ich nie rozpoznaja prawidłowo.

Główny problem to:

System Windows nie ma wystarczających informacji, aby zweryfikować ten certyfikat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi