Jump to content
WinClub
stix

Proszę o pomoc - dźwięk się zacina

Recommended Posts

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Już od roku tak mam gdy zmieniłem system oryginalny W8.

Chodzi o to że mam identyczny problem jak tutaj:

Instalowałem różne systemy W8 W8.1 W10 W7 i zawsze to samo.

Sterowniki oryginalne ze strony producenta też nic nie dają oraz ściągane managerami sterowników typu iobit, driver max.

Laptop to gateway ne56r41u aktualnie mam na nim W10 od SCH.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]ej dziękuję za odpowiedzi. Sterowniki biorę stąd [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Teraz mam problem z wifi jest połączony z routerem lecz jest komunikat "brak dostępu do internetu" po restarcie działa chwilę wifi powiedzmy 15min a potem znowu nie działa albo połączenie jest ograniczone, innym laptopem i telefonami się łączę bez problemu z routerem.

.

Może zainstaluję w 8.1 od A-Team bo ten lapek nie wspiera W10 a najwyżej 8.1.

.

Tak na słuchawkach to samo.

Ja bym proponował jednak windows 7   ktory powinien smigać  najlepiej  na tym lapku ,  przyczyną mogą być sterowniki nawet te od producenta , kolejnośc ich instalowania ale też podzespoły mogą być pod duzym obciążenie i dlatego też zacina , tak jak kolega wyżej napisał należy wykonać test np. LatencyMon 

Czasami nawet bateria w laptopie powoduje zacinanie systemu, to też spawdz jak działą na wyjętej baterii

Odpaliłem LatencyMon i od razu pokazał się taki tekst:

Cytat

Your system appears to be having trouble handling real-time audio and other tasks. You are likely to experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops. One or more DPC routines that belong to a driver running in your system appear to be executing for too long. At least one detected problem appears to be network related. In case you are using a WLAn adapter, try disabling it to get better results. One problem may be related to power management, disable CPU throotling settings in control panel and bios. Check for bios updates.

Dodam że nie mam dostępu do biosu bo jest hasło.

Wifi na razie jest stabilne.

niema włączonego oszczędzania, wszystko na 100% i wysoka wydajność a bez baterii tak samo ;/

wczoraj instalowałem w7 extreme od a-team i tak samo było

lapek nie muli, zużycie ramu 1gb procek 1-3%

co chodzi o kolejność sterów to postawiłem dziś w10 i nie instalowałem żadnych i jest dalej te pierdzenie/przerywanie potem zainstalowałem od producenta stery audio(tylko audio) i dalej to samo, potem audio przez iobit/driver solution/driver max, potem reszta sterów i dalej to samo

Insyde EFI V2.21

data biosu systemowego 12/16/2013

data biosu wideo 03/14/12

hasło jest niestety założone od nowości a żeby go zrestartować to musiałbym wyciągnąć baterię? czy zworka jest? ale i tak bym musiał go rozebrać z obudowy?

znalazłem w sieci a tłumaczył wujek g

P: Jak wyczyścić hasło BIOS w gateway? 
Odp .: Poniższe kroki przeprowadzą Cię przez proces czyszczenia hasła BIOS. 
Wyłącz komputer. 
Otwórz obudowę komputera. 
Podnieś zespół napędowy i płytę główną, zlokalizuj jasnozielony blok zworki JCMOS1. Blok zworek znajduje się w lewym dolnym rogu podwójnych wbudowanych modułów pamięci (DIMM). 
Umieść zworkę na piny 2 i 3 w celu oczyszczenia haseł. 
Włącz komputer. Poczekaj na sygnał dźwiękowy z komputera. Pojawi się komunikat informujący, że pamięć NVRAM i hasło zostały wyczyszczone. 
Wyłącz komputer. 
Umieść zworkę z powrotem na stykach 1 i 2 w celu normalnej pracy.
Przywróć zespół napędowy z powrotem do pozycji roboczej i wsuń obudowę do rękawa. 
Włącz komputer.

robert190880 likes this

21 minut temu, renatan napisał:

znalazłem w sieci a tłumaczył wujek g

P: Jak wyczyścić hasło BIOS w gateway? 
Odp .: Poniższe kroki przeprowadzą Cię przez proces czyszczenia hasła BIOS. 
Wyłącz komputer. 
Otwórz obudowę komputera. 
Podnieś zespół napędowy i płytę główną, zlokalizuj jasnozielony blok zworki JCMOS1. Blok zworek znajduje się w lewym dolnym rogu podwójnych wbudowanych modułów pamięci (DIMM). 
Umieść zworkę na piny 2 i 3 w celu oczyszczenia haseł. 
Włącz komputer. Poczekaj na sygnał dźwiękowy z komputera. Pojawi się komunikat informujący, że pamięć NVRAM i hasło zostały wyczyszczone. 
Wyłącz komputer. 
Umieść zworkę z powrotem na stykach 1 i 2 w celu normalnej pracy.
Przywróć zespół napędowy z powrotem do pozycji roboczej i wsuń obudowę do rękawa. 
Włącz komputer.

Z instrukcji wynika że to raczej instrukcja dla PC

5 godzin temu, robert190880 napisał:

Może pomoże  :)  a przy okazji przedmuchaj go dobrze 

Udało się rozkręcić i złożyć :D wydmuchany, pasta zmieniona, bios odblokowany i zaktualizowany lecz nadal jest problem z tym dźwiękiem

10 godzin temu, GT500s napisał:

Tylko szkoda, że autor tematu odpowiada jak mu wygodnie....

Więc ponowie pytania:
1. Podaj kolejność instalowania sterowników 
2. Czy robiłeś pełny test podzespołów

zainstalowałem ten system i chodzi bez zacięć także wielkie podziękowania dla @Mr.T

wersja, którą wybrałem to CORE

1. Kolejność moim zdaniem nie powinno mieć znaczenia, pierwszy raz spotykam się z wpływem kolejności na jakość działania sprzętu.

Jeśli chodzi o kolejność to zrobiłem tak 

- system

- brakujace stery dodane przez managera urządzeń z opcją wyszukiwania i wskazałem folder gdzie mam wszystkie stery pobrane od producenta, brakowało 3 sztuk a resztę zapewnił system

- aio runtimes

- google chrome

- sterownik grafiki hd intel

i na tym przestałem jeszcze może antyvira zainstaluję

2. nie robiłem testu podzespołów, tylko dysku - jest sprawny

teraz nawet nie ma problemu z "ograniczonym wifi" nie rozłącza

nawet LatencyMon nie wykazuje problemówi jest wszystko na zielono i wyświetla

Cytat

your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts

podsumowując nie mam pojęcia co powodowało problem, chciałem już kupić nową kostkę realteka, jak rozkręcałem to widziałem takową i się ją odpina przy pamięci ram i to chyba była karta dźwiękowa? mogę się mylić :D

podejrzewać mogłem że ewidentnie przyczyną mogło być hardware dźwięku lub software i na szczęście okazało się że software, nie ma pojęcia które sterowniki powodowały problemy

dzięki wszystkim za odpowiedzi, dzięki wam odważyłem się i otworzyłem go i wyczyściłem z syfu i pastę wymieniłem, która była skamieniała aha i jeszcze CR2032 wymieniłem

Pozdrawiam

7 minut temu, GT500s napisał:

Kolejność instalacji ma znaczenie, jeżeli system nie pyta o dany sterownik to i tak się instaluje od producenta, no i w poprawnej kolejności (dom nie buduje się od stawienia okien i zrobienia dachu)
Nie raz było tak, że przycinanie dźwięku było spowodowane pamięcią RAM - w trzecim przebiegu MemTest86 to wykazał.

A możesz tak na przyszłość powiedzieć skąd można się dowiedzieć jaka jest poprawna kolejność instalacji sterowników?

8 minut temu, GT500s napisał:

wszystko zależy od danego pacjenta u mnie w MSI robię tak:
1. Chipset
2. Intel MEI
3. Intel RST
4. Radio Switch (ACPI od MSI)
5. VGA (ja mam jedną, jak są dwie to pierw zintegrowana a potem dedykowana)
6. Audio
7. LAN

8. WLAN

9. Bluetooth
10. CardReader (ja mam na PCIe)
11. TouchPad
12. USB 3.1

Dzięki za poradę.

Sam doszedłeś do tego jaka kolejność na MSI?

Czyli co producent to inna kolejność?

Dodatkowe pytanie jaki antyvir polecasz? Ja zawsze używałem eseta.

Po prostu miałeś nasrane sterownikami w systemie.

Zdarzało się, że w ogóle dźwięku nie było.

Od 8.1 w górę kolejnością bym się specjalnie nie przejmował.

Najpierw pozwolić systemowi sobie pobrać co uważa.:)