Skocz do zawartości

Win JG7 HP&Pro x64 v2019 - archiwum


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, system chodzi świetnie, laptop na strasznie kiepskim AMD E1 w końcu zaczął jakoś normalnie działać tylko mam jeden problem, za nic nie mogę drukować. Drukarka HP, sterowniki zainstalowane, wszystko widzi, bufor przetwarza stronę do drukarki, znika, a ona żadnej reakcji. Na normalnej pełnej siódemce tego nie było, mój drugi laptop z dziesiątką na tej drukarce normalnie drukuje. Wie ktoś w czym może być problem?
Instalowałem drukarkę na ustawieniach domyślnych?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Witam, system chodzi świetnie, laptop na strasznie kiepskim AMD E1 w końcu zaczął jakoś normalnie działać tylko mam jeden problem, za nic nie mogę drukować. Drukarka HP, sterowniki zainstalowane, wszystko widzi, bufor przetwarza stronę do drukarki, znika, a ona żadnej reakcji. Na normalnej pełnej siódemce tego nie było, mój drugi laptop z dziesiątką na tej drukarce normalnie drukuje. Wie ktoś w czym może być problem?
"Do instalacji aktualizacji Windows Update (tylko wersja pełna systemu), pakietu MS Office, wtyczek VB lub sterowników sprzętu należy włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb."

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2019 o 16:24, vitay007 napisał:

Instalowałem drukarkę na ustawieniach domyślnych?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

"Do instalacji aktualizacji Windows Update (tylko wersja pełna systemu), pakietu MS Office, wtyczek VB lub sterowników sprzętu należy włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb."

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zainstalowałem według tego i niestety nic nie pomaga, wszystko na ustawieniach domyślnych. Najlepsze jest to, że jedyne co potrafi wydrukować to informacje diagnostyczne z panelu drukarki ale ten dokument nie pojawia się w kolejce drukowania, natomiast wszystko co tam się znajduje, nawet strona testowa znikają bez śladu. Próbowałem też drukować z opcją drukowania bezpośrednio do drukarki, ale również bez skutku. Już kompletnie nie mam pomysłów co może jeszcze sprawiać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś instalowałem ponownie ten system tym razem na innym laptopie i tym razem wersja HP (a nie jak wcześniej HP lite) i znowu to samo.

Przecież my wszyscy nie jesteśmy zwykłymi użytkownikami.
Nikt z nas nie lubi jak ktoś lub coś stoi w systemie nad nami i odbiera nam do czegokolwiek prawa.


Proszę podać mi rozwiązanie bo dostaje już szału - Ten napis jest niedopuszczalny :)
 nie mogę tak oddać laptopa, jak zaraz właścicielowi zacznie znikać ikona sieci a tu będzie blokada -tak jak na poprzednim laptopie.
Teraz ikona sieci jest oblokowana, tak jak wtedy i opcja ikony sieci się zablokuje.
Co tu jest namieszane z tymi prawami?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Franc napisał:

Nadaj sobie uprawnienia skryptem autorstwa @m4s:

Denerwuje Cię taki mały komunikat w Win7? W Win10 to dopiero jest jazda - administrator nie ma dostępu (praw administracyjnych) do dużo większej liczby opcji


Dziękuję Ci za poświęcany czas i radę.
Laptopa przygotowałem, wszystko poinstalowane - kupa czasu straona i Ikona sieci zniknęła po którymś restarcie tak jak przewidywałęm - a w opcjach ze zdjęcia gdzie nie mam praw, jest zablokowana (szara)
NIe chcę instalować jakiś skryptów, które pewnie zdejmują wszystkie blokady i zabezpieczenia (i system robi się goły)
Mam już dosyć tego. 
Wole żeby system zabrał mi troche MB więcej ramu i działało kilka więcej usług w tle, ale nie będzie żadnych niespodzianek, z których będę musiał się "klietom" tłumaczyć.
Jak na takim nieprzewidywalnym systemie (z dziwnymi zaskakującymi problemami) zbudujesz sobie bazę to potem będziesz żałować zmarnowanego czasu.
Dzisiaj jest to ikona sieci, a za parę dni cholera wie co będzie - może niebieskie ekrany przy jakiejś konkretnej sprawie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś instalowałem ponownie ten system tym razem na innym laptopie i tym razem wersja HP (a nie jak wcześniej HP lite) i znowu to samo.
img][img]> <a href=https://winclub.pl/uploads/monthly_2019_02/j.JPG.74d2563ad5854378b031c8d14951232b.JPG' alt='j.JPG.74d2563ad5854378b031c8d14951232b.JPG'>
Możesz spróbować PPM i restart Explorera.
U mnie też pojawił się problem, że nie pojawiała się ikona sieci. Explorer się zrestartował i było okej.
Na oryginalnym obrazie Windows 7 Home Premium i Ultimate też czasami miałem problem, bo nie pojawiała się najczęściej ikona od głośności, a po restarcie Explorera wracało do normy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Radzior2010 napisał:

Możesz spróbować PPM i restart Explorera.
U mnie też pojawił się problem, że nie pojawiała się ikona sieci. Explorer się zrestartował i było okej....
 

NIe pomaga. Ciągle jej nie ma. Wiecie tu już nie chodzi o same prawa adimistratora w oknie  zmiany tamtych opcji, ale o fakt że takiego czegoś jeszcze nie widziałem, zeby ikona samoczynnie znikała i jednocześnie jej opcja robiła się niedostępna (wybór włacz/wyłącz), a po którymś restarcie wraca wszystko do normy i tak w kółko w losowych momentach. Więc to już nie chodzi o jakieś ustawienie w rejestrze tylko o "żywy" problem/konflikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe pomaga. Ciągle jej nie ma. Wiecie tu już nie chodzi o same prawa adimistratora w oknie  zmiany tamtych opcji, ale o fakt że takiego czegoś jeszcze nie widziałem, zeby ikona samoczynnie znikała i jednocześnie jej opcja robiła się niedostępna (wybór włacz/wyłącz), a po którymś restarcie wraca wszystko do normy i tak w kółko w losowych momentach. Więc to już nie chodzi o jakieś ustawienie w rejestrze tylko o "żywy" problem/konflikt
Windows Vista i 7 miały ten problem i to nie jest wina modyfikacji.


Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

W okienku szczegółów kliknij wpis rejestru IconStreams .

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk Tak.

W okienku szczegółów kliknij wpis rejestru PastIconsStream .

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk Tak.

Zamknij Edytor rejestru.

Uruchom ponownie proces Explorer.exe

Kliknij Start , wpisz Dostosuj ikony , a następnie kliknij przycisk Dostosuj ikony na pasku zadań.
Kliknij Włączanie i wyłączanie ikon systemowych, a następnie ustaw Głośność, Sieć i System zasilania na Wł.



Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Radzior2010 napisał:

Windows Vista i 7 miały ten problem i to nie jest wina modyfikacji.
 

najwyrażniej jest, bo na innych obrazach tego nie ma, a instaluje system co dwa dni na różnych sprzętach i jak mówiłem - widzę to pierwszy, więc może nie trafiłem.

Klucze usunięte.Po restarcie explorer-a ikony się przeładowały, ale dalej nie było sieci.
Po wejściu w ustawienia znowu to samo.
(p.s.Obecnie mam na stole 2 różne laptopy. Na jednym postawiona jest wersja HP, na drugim HP lite. Oba mają identyczny problem tylko na tym obrazie)

(p.s. może przyczyną jest wycięcie centrum akcji, lub wpis żeby było wyłaczone domyślnie - może to namieszało w tym obszarze)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj tego.

Wklej do notatnika.

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] "NoAutoTrayNotify"=-

"NoTrayItemsDisplay"=-

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] "NoAutoTrayNotify"=-

"NoTrayItemsDisplay"=-

 

Zapisz plik... ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki... Zapisz pod nazwą FIX.REG

Plik uruchom i zrestartuj komputer lub przeładuj explorer.exe.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Radzior2010 napisał:

A spróbuj tego.

Wklej do notatnika....

zrobiłem, po restarcie ikona sieci się pojawiła.
W ustawieniach dalej nie mam praw administratora - ale jest dostępna ikona sieci.
Wystarczyło jednak tylko raz zrestartować explorer i już to samo - ikona zniknęła, i jej opcje są szare. Kolejne restarty nie pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, odayoday napisał:

zrobiłem, po restarcie ikona sieci się pojawiła.
W ustawieniach dalej nie mam praw administratora - ale jest dostępna ikona sieci.
Wystarczyło jednak tylko raz zrestartować explorer i już to samo - ikona zniknęła, i jej opcje są szare. Kolejne restarty nie pomagają

Nie wiem jak tam HP, ale na Pro nie zaobserwowałem takiego problemu, a od miesiąca korzystam.

Zawsze jak Ci modyfikacja nie pasuje możesz zainstalować pełny, np:

bazująca na modyfikacjach prezesa @Mr.T, ale zaktualizowana do Czerwca 2018 lub

prosto od prezesa @Mr.T, starcza kompilacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Nie wiem jak tam HP, ale na Pro nie zaobserwowałem takiego problemu, a od miesiąca korzystam. 

 

Ja również korzystałem z PRO i nie miałem głośności ale restart Explorera pomógł.

Na nie modyfikowanej 7-mce też miałem czasami ten problem, ale także restart Explorera bądź komputera pomagał.

Tylko, że to pojawiało się raz w miesiącu nie raz rzadziej także to nie było zbyt mocno dokuczliwe.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na jednym z tych laptopów postawiłem 7 z czerwca 2018 obraz bez drastycznych wycinek. Prodedura ta sama, te same sterowniki i już miałem kilka restartów i ikona jest na miejscu, cyrku nie ma. Gdyby temat tyczył się tylko sieci lan to można machnąć ręką, ale jeśli robisz komuś laptopa kto jest zielony i zniknie mu ikona wyboru sieci wifi to masz telefony z pretensjami murowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 16:23, srom-otnik napisał:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Macie napisane czarno na białym jak należy użytkować tą modyfikację. ;) System jest zrobiony tak żeby nie było potrzeby ingerować aby długo pozostał sprawny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Virtualboxem. Zainstalowałem najnowszą wersję, utworzyłem maszynę, chcę ją uruchomić i po chwili VB wywala błąd: Nie udało się otworzyć sesji dla maszyny wirtualnej. Po kliknięciu więcej jeszcze takie komunikaty i kod błędu:

Kod wyniku (RC): 
E_FAIL (0x80004005)
Komponent: 
MachineWrap
Interfejs: 
IMachine {5047460a-265d-4538-b23e-ddba5fb84976}
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, boniek napisał:

Witam. Mam problem z Virtualboxem. Zainstalowałem najnowszą wersję, utworzyłem maszynę, chcę ją uruchomić i po chwili VB wywala błąd: Nie udało się otworzyć sesji dla maszyny wirtualnej. Po kliknięciu więcej jeszcze takie komunikaty i kod błędu:

Kod wyniku (RC): 
E_FAIL (0x80004005)
Komponent: 
MachineWrap
Interfejs: 
IMachine {5047460a-265d-4538-b23e-ddba5fb84976}
 

Masz problem z instalacją na VB tego systemu czy ogółem? Jak ogółem to nie ten dział to po pierwsze. ;)  Po drugie czy używałeś już kiedyś VB? Jeśli nie to sprawdź czy masz włączoną wirtualizację w BIOS-ie. Jaki masz system operacyjny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Radzior2010 napisał:

Masz problem z instalacją na VB tego systemu czy ogółem? Jak ogółem to nie ten dział to po pierwsze. ;)  Po drugie czy używałeś już kiedyś VB? Jeśli nie to sprawdź czy masz włączoną wirtualizację w BIOS-ie. Jaki masz system operacyjny? 

Mam problem z uruchomieniem wirtualnych maszyn konkretnie na tej modyfikacji, wersja PRO - przepraszam za niesprecyzowanie. Używam VB od dawna, na różnych OS, wirtualizacja włączona, a z tym błędem spotkałem się pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wszystkich
Mam pytanie odnośnie dysków typu M. 2 czy winda będzie go widziała czy też t też trzeba będzie pokombinować?
Zmieniam kompa i nie chce instalować 10
Bo SROM-OTNIK przez wiele lat jest ze mną. Win7 mi wystarczy

Z góry dzieki za odpowiedź

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie