Skocz do zawartości

Win JG7 HP&Pro x64 v2019 - archiwum


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, szymibtw napisał:

A znalazłeś na to sposób?

Nie, nie było obejścia, z rozbudowanymi programami CAD/CAM są problemy na bardziej pociętych modach, prawie zawsze jest jakiś zonk przy instalacji, czasami przy użytkowaniu. 

Na stacjonarnym używam obecnie mod 8.1 PS - i wszystko działa. 

Mod z tematu używam na laptopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moszter napisał:

Ale nie tylko .NET Framework system stoi, szczególnie potrzebne są Visual C++ może kolega źle zdiagnozował.

Wpisz kod błędu który podałem i najwięcej tematów o właśnie Netframework jest... hmmm sam już nie wiem 

 

 

Nowy błąd wyskoczył po instalacji vcc 0x80070424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak, że coś nie działa na JG7! Dlatego dziś zrobiłem iso JG7 x64 zbudowane z 4 wersji, 2 już dostaliście jako Lite, a 2 pozostałe, które są dodane to czyste obrazy w pełni zaktualizowane i stuningowane jak tylko potrafiłem najlepiej wersję pełną okiełznać. Nie będą tak szybkie jak lite - ze zrozumiałych względów, ale przynajmniej znacznie szybsze od oryginałów. Dziś/jutro testy, może wieczorem dostaniecie gotowy produkt

moszter, mentor74 i Franc lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba i ja pociągnę wersję po poprawkach, bo już nikt nie narzeka :) Tak przy okazji do gier ten system się nadaje ? Chciałem komuś zainstalować system, ale w późniejszym czasie nie będę miał dostępu do tego sprzętu i nie wiem czy w razie problemów użytkownik sobie poradzi.

Żeby nie mnożyć wpisów, tutaj też napiszę jak wszystko działa na moim sprzęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor nie raz pisał, że gier na swoich modach nie testuje. Najlepiej sprawdzić samemu - czy my wiemy w co grasz? Na poprzedniej wersji moda kilkanaście gier (głównie rpg z GOG) sprawdziłem, działały bez problemu. Na tym modzie jeszcze nic nawet nie instalowałem - brak na razie czasu.

Jak instalujesz "klientom" modowany system, to na początku się zapytaj, czy nie korzystają z rzeczy które zostały wycięte - kiedyś miałem zażalenie na brak pasjansa - od tej pory obcym nie instaluję modów, bo zawsze trafi się niezadowolony klient, któremu coś brakuje, a to kontroli rodzicielskiej, a to gier czy coś innego.

Obcym tylko "pełne" wersje - ale w sumie rób jak chcesz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, franekfranek napisał:

No to chyba i ja pociągnę wersję po poprawkach, bo już nikt nie narzeka :) Tak przy okazji do gier ten system się nadaje ? Chciałem komuś zainstalować system, ale w późniejszym czasie nie będę miał dostępu do tego sprzętu i nie wiem czy w razie problemów użytkownik sobie poradzi.

Żeby nie mnożyć wpisów, tutaj też napiszę jak wszystko działa na moim sprzęcie :)

Jakbyś napisał trochę o jakie gry chodzi to byłoby łatwiej zwerfikować neta mam szybkiego i sporo gier więc testy nie stanowiły by problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do południa jutro powinienem zdążyć upiąć nowy obraz, mam nadzieję ostateczny w tym roku. Dodałem do iso wersję Pro i HP nietkniętą (usunięta tylko telemetria, choć w TUNING dałem jeszcze dodatkowy soft dla miłośników walki z M$). Wersje pełne chyba sprostają już wymaganiom wszystkich userów i nie będzie już może skarg, że coś tam nie działa. 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby ktoś uprzejmy poradzić, których instrukcji / tutorialów użyć do integracji sterowników usb 3.0 ? Prawdopodobnie problem powstaje gdy chodzi o pliki po konwersji do esd, czy jak to zwą.. dla mnie czarna magia :) Szczegóły:

Wcześniej dodawałem sterowniki do produktów M4t bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 00:20, srom-otnik napisał:

Do południa jutro powinienem zdążyć upiąć nowy obraz, mam nadzieję ostateczny w tym roku. Dodałem do iso wersję Pro i HP nietkniętą (usunięta tylko telemetria, choć w TUNING dałem jeszcze dodatkowy soft dla miłośników walki z M$). Wersje pełne chyba sprostają już wymaganiom wszystkich userów i nie będzie już może skarg, że coś tam nie działa. 

PZDR!

Dzięki mistrzu! Dzisiaj po pracy instaluje i zobaczymy czy pójdzie sterownik do karty Asusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 00:20, srom-otnik napisał:

Do południa jutro powinienem zdążyć upiąć nowy obraz, mam nadzieję ostateczny w tym roku. Dodałem do iso wersję Pro i HP nietkniętą (usunięta tylko telemetria, choć w TUNING dałem jeszcze dodatkowy soft dla miłośników walki z M$). Wersje pełne chyba sprostają już wymaganiom wszystkich userów i nie będzie już może skarg, że coś tam nie działa. 

PZDR!

Bardzo dobry pomysł :)  z tą wersją pełną :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎21‎.‎01‎.‎2019 o 11:34, franekfranek napisał:

No to chyba i ja pociągnę wersję po poprawkach, bo już nikt nie narzeka :) Tak przy okazji do gier ten system się nadaje ? Chciałem komuś zainstalować system, ale w późniejszym czasie nie będę miał dostępu do tego sprzętu i nie wiem czy w razie problemów użytkownik sobie poradzi.

Żeby nie mnożyć wpisów, tutaj też napiszę jak wszystko działa na moim sprzęcie :)

A co jest potrzebne w systemie windows żeby w ogóle gra ruszyła? Chyba raczej oczywiste jest że kompilator języka tzw... microsoft visual c++ i net framework i oczywiście dobra karta graficzna z obsługą directx 12. Bez tego wszystkiego programy bazujące na takich pakietach nie będą działać. Jak nie ma tego w systemie bo zostało wycięte to zawsze można sobie pobrać potrzebne składniki z internetu. A jak nie masz w swojej karcie obsługi directx 12 to nawet nie bierz się za gry no chyba że lubisz grać w jakieś starocie z epoki kamienia łupanego xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damian240 napisał:

Na razie wystarczy. No ale już za parę lat, to nie będzie pewnie nowych gier na directx 11 a wszystko będzie wychodziło pod 12/tkę, a Directx11 przejdzie do lamusa... tak samo jak było to z jego nieco starszymi wersjami.

Jeszcze wychodzą gry na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] nawet [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] np. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], to nie gadaj takich bujd.

4 godziny temu, wypcio napisał:

Za rok koniec wparcia dla 7 wiec będzie rozwijany drx 12  

Co Ty gadasz? A Ty już biegle programujesz w [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]? Zanim to ogarną minie jeszcze trochę czasu.

A po drugie Win8.1 też obsługuje tylko do [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Klienckie systemy operacyjne Koniec wsparcia podstawowego Koniec wsparcia dodatkowego
Windows 8.1 9 stycznia 2018 r. 10 stycznia 2023 r.
Windows 7, z dodatkiem Service Pack 1* 13 stycznia 2015 r. 14 stycznia 2020 r. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Autora moda z dnia premiery:

"Nie integrowałem sterów do USB3 oraz NVMe, bo może nierzadko prowadzi to problemów sprzętowych. Sterownik dodany, niby powinien umożliwić obsługę sprzętu, a on nie działa, znamy to skądś? Ano właśnie. Dlatego kto chce sobie dodać stery to niech zintegruje sobie tylko i wyłącznie te, które są mu niezbędnie potrzebne, a nie całą paczkę, która zakłóci poprawne wykrycie i funkcjonowanie sprzętu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko.... Instalacja przeszła Prawidłowo,

wszystko fajnie i wgl, sterowników brak totalnie

(chociaż tych bazowych),

Jak mam je sobie dograć, skoro nawet nie mogę pendrive podłączyć?  Hmm ogólnie, to godziwy system, ale upierdliwy haha :P a i jaka jest różnica między Pro a HP? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srom-otnik napisał:

Czy ktoś już sprawdzał jak działa któraś z pełnych wersji JG7?

Mi pomimo ustawienia domyślnego profilu usług w OU system nie jest w stanie zainstalować większości poprawek z WU przeszły raptem 2-3 z 12 a tak za każdym razem niepowodzenie konfiguracji w związku z czym nie widzę sensu aby pozostawiać moduł Windows Update w modach JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamiloxf napisał:

Mi pomimo ustawienia domyślnego profilu usług w OU system nie jest w stanie zainstalować większości poprawek z WU przeszły raptem 2-3 z 12 a tak za każdym razem niepowodzenie konfiguracji w związku z czym nie widzę sensu aby pozostawiać moduł Windows Update w modach JG

I b. dobrze, że się nie zainstalowały, bo te akurat to są czysto telemetryczne. Mają się zainstalować tylko:

- do defendera

- duża comiesięczna do NET-a

- duża comiesięczna do zabezpieczeń

- ewentualnie narzędzie do sprawdzania robactwa

Tyle, resztę też udało mi się zainstalować pojedynczo, wybierając daną łatkę z listy i restart, bądź zamknięcie systemu. Nie poszły tylko 2 małe, oczywiście telemetryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie