Skocz do zawartości

Win JG7 HP&Pro x64 v2019 - archiwum


srom-otnik

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Fox.Vip napisał:

Też miałem ten sam problem, restarty również nie pomagały, więc tak zostawiłem bo mi też aż tak to bardzo nie przeszkadzało.

Ale jakieś tydzień temu użyłem (w brew zaleceniom Sromotnika) Wise Care 365 na domyślnych ustawieniach i problem znikł.

Od tej pory nie mam problemu z żadnymi ikonkami w pasku zadań.

 

Podziałało, nigdy bym na to nie wpadł. Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 21:35, Gothan napisał:

Mam problem z kontem użytkownika. System po zainstalowaniu działa znakomicie, mam zwykłe konto użytkownika oprócz konta administratora. Wystarczy uruchomić plik Czarne ikony JG7 i działa tylko konto administratora, przy próbie zalogowania się bądź przełączenia na zwykłe konto - czarny ekran. W menedżerze zadań tylko kilka procesów, brak explorer. exe i nie można go uruchomić (komunikat o braku pliku bądź uprawnień). Jakiś pomysły jak w zrobić czarne ikony i żeby wszystko działało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem właśnie i testuje, system rzeczywiście chodzi lepiej i żwawiej, a w grze tj. Albion Online nie zauważyłem wzrostu płynności.

 

Goły system zaraz po instalacji zajmował mi 730 mb ramu na 4GB jakie mam dostępne.

Uruchomionych usług 26 po zainstalowaniu sterownika i gry równe 30 w raz z przeglądarką, pisząc ten post na Forefox 1,25gb ramu

 

Zrobione wszystko według instrukcji.

 

Jedyny problem jaki napotkałem to przy kombinacji ALT + TAB aby przełączyć się z okna gry na przeglądarkę wyskoczył BL i reset, teraz już wszystko ok nie wyem co było przyczyną.

 

Narazie jest ok. Zobaczymy co będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polipo napisał:

sorry jesli pytanie wyda sie glupie lub bez sensu ale: czy to normalne ze po instalacji ten windows zajmuje 17gb na partycji systemowej?? Strasznie duzo mi sie to wydaje.

Tyle zajmują systemy w dzisiejszych czasach.

A tutaj masz screen'y jaka wersja ile zajmuje, tylko pamiętaj że screen'y są z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i 4 GB RAM'u, na rzeczywistym sprzęcie i przy większej ilości pamięci RAM będzie więcej zajmował, z względu czym więcej RAM'u tym większe te 2 plik img_582ecb5041cc8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz autor pisze jak instalować Office

Cytat

1. Do instalacji aktualizacji Windows Update (tylko wersja pełna systemu), pakietu MS Office, wtyczek VB lub sterowników sprzętu należy włączyć w Optymalizatorze Usług na czas instalacji - konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z was drodzy użytkownicy kartę graficzną od AMD z serii RX? Mam pytanie związane ze sterownikami do niej instalowanymi na tym systemie, chodzi mi o sterowniki "Adrenaline" Czy instalują się one tu normalnie? Obecnie siedzę na 8.1 od Sromotnika ale ze względu na upgrade sprzętu do właśnie karty RX (A przy okazji braku sterowników do 8.1 :() będę musiał zmienić system i zwyczajnie chciałbym się upewnić czy tutaj wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nudzija napisał:

@-RKI- na 8.1 działają stery od win 7

 

Nieoficjalnie. Czytałem że z tym może być loteria, gdzie jednemu działają dobrze innemu crashe wywalały co chwilę, jeszcze ktoś inny miał bluescreeny a kolejnej osobie przy próbie odpalania jakichkolwiek gier po chwili resetowało system z błędem dotyczącym .dll właśnie sterowników. Szczerze? Nie mam pojęcia ile w tym prawdy ale wolał bym uniknąć tego typu "niespodzianek" Gram sporo w różne gry i zwyczajnie potrzebuję jak najbardziej stabilnego rozwiązania a tym będzie chyba jedynie wymiana systemu. Jeszcze tak z ciekawości zapytam - To ich działanie pod 8.1 to chociaż jakaś sprawdzona informacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem koledzy,

 

mam maly problem.

 

Zainstalowalem tego Win7 JG PRO x64 na swoim Lenovo X240 z ekranem dotykowym i dotyk nie dziala do momentu,

az nie uruchomie np programu do obslugi Intel Gaphics lub nie zmienie rozdzielczosci na inna.

Wtedy touch screen normalnie reaguje - niestety od razu po starcie systemu dotyk jest nieaktywny.

Wczesniej na oficjalnej wersji Win7 pro wszystko dzialalo, tylko teraz po tej wersji JG x64

zaczely sie dziac dziwne rzeczy z obsluga dotyku na laptopie.

 

Obstawiam, ze jakis proces jest wylaczony i wlasnie uruchomienie cokolwiek zwiazanego z obsluga ekranu jak np

Intel Panel Obslugi Graficznej czy zmiana res. powoduje "aktywowanie" sie dotyku z powrotem.

 

Moze ktos mial podobny problem i wie jak to aktywowac na stale zeby dzialal zawsze po uruchomieniu Windowsa

bez potrzeby wlaczania / wylaczania dodatkowych programow ?

 

Pozdrowienia

 

EDIT:

 

zrobilem

 

w zakladce uslugi trzeba bylo przelaczyc "usluga wprowadzania typu tablet " na opcje AUTOMATYCZNY bo bylo wylaczone..l

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zainstalowałem świeży system JG7 Pro x64 na dysku SSD. mam problem z pewnym oprogramowaniem.

Mianowicie po zainstalowaniu Davinci Resolve v16 i próbie uruchomienia dostaje komunikat o treści:

 

Nie znaleziono punktu wejścia procedury DeleteCriticalSection w

bibliotece api-ms-win-core-synch-I1-2-0.dll

 

Program się oczywiście nie uruchamia. Znalazłem na necie temat z rozwiązaniem tego problemu ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]) skąd prowadzi dalej do ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])

przeskanowałem swój system kontrolerem SFC i wywalił mi informację o treści:

 

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z nich. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log (%WinDir%\Logs\CBS\CBS.log).

 

poniżej zawartość pliku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) chciałbym lekko przerobić system od sromotnika chodzi mi o ostatnią wersje  xp jego autorstwa i tą wersje 7 np. chciałbym dodać na pulpicie np. folder o nazwie dodatki a w nim umieścić instalatory exe do swoich ulubionych programów a potem zrobić obraz iso bootowalny oczywiście chce używać tylko do własnego użytku i nikomu nie będę tego udostępniał  i nie wiem jak to się robi więc Bardzo Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym osiągnąć to że jak zainstaluje xp i 7 od sromotnika to na pulpicie będzie ten folder dodatki a w nim programy exe do zainstalowania słyszałem że do tego służy folder $OEM$ ale nie wiem co dalej się robi a pozatym ani w xp ani w 7 nie ma takiego folderu w plikach instalacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem obie wersję W7 od Sromotnika (Win JG7 ThinPc v 2019,  Win JG7 HP&Pro x64 v2019) i zastanawiam się która z tych wymienionych wersji  byłaby najlepsza dla mego leciwego laptopa Asus K50ij z 4 GB Ramu (nie patrząc na to, co zostało wycięte w systemach). Chodzi mi o jak największą szybkość, najlepszą stabilność i żeby te 4GB pamięci wystarczyło na swobodnie  i szybkie korzystanie z internetu czy oglądanie filmów. Jeżeli np. wersja 64 bit, to pełna czy lite? Dużo się różnią pod względem zużycia ramu, zajmowanego miejsca na HDD czy szybkości, bo nie mogłem znaleźć porównania. 

Czy obie wersje 64  bit  (pełna i lite) są na bazie W7 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji Home i Pro lite są minimalnie różnice jeżeli chodzi o zjadanie zasobów (tak wynika  z wcześniejszych  screenów). Niby Home jest uboższy, więc teoretycznie powinien być wyraźnie lżejszy, ale tak nie jest.  W takim razie wg. subiektywnej opinii  który lepiej instalować z powyższych? Interesuje mnie lekkość, ale nie kosztem szybkość i dopracowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bimbersco napisał:

prośba na partycji MBR to zainstaluję pełne wersje bez formatu do gpt?

Jak najbardziej ;) GPT jest potrzebne jak masz większy dysk niż 2TB ;)

W dniu 8.08.2019 o 12:35, morfeusz napisał:

W wersji Home i Pro lite są minimalnie różnice jeżeli chodzi o zjadanie zasobów (tak wynika  z wcześniejszych  screenów). Niby Home jest uboższy, więc teoretycznie powinien być wyraźnie lżejszy, ale tak nie jest.  W takim razie wg. subiektywnej opinii  który lepiej instalować z powyższych? Interesuje mnie lekkość, ale nie kosztem szybkość i dopracowanie. 

Możesz wgrać sobie PRO Lite i ocenić. Na każdym sprzęcie będzie działał inaczej. Zależy jaki masz dysk HDD w sensie ile ma obr/min, ile pamięci cache itp. :) U mnie na starym laptopie HP wersja Pro (Nie LITE) działa bardzo dobrze ;)

bimbersco lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie