Skocz do zawartości
gamsteron

Wyłączanie automatycznych aktulizacji i.in. upierdliwych funkcji w Windows 10 Home

Rekomendowane odpowiedzi

I. Wyłączenie automatycznych aktualizacji:

1. Pobieramy plik .bat, uruchamiamy jako administrator [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

bezpośredni link do pobrania: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

2. Postępujemy według instrukcji:

II. Wyłączenie aktualizacji aplikacji oraz instalacji nowych aplikacji w programie Microsoft Store:

dtGZCQ5.png

III. ? - na ten moment nie znam innych funkcji systemu, których warto byłoby się pozbyć - jeśli istnieją to dam wam znać w kolejnych podpunktach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I po co to tak jak na forum jest cały skrypt od M$ który wywala wszystkie śmieci z systemu a nazywa się RemoveSpy.
Druga sprawa że takich tematów jest conajmniej kilka już w przeciągu całego życia 10tki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, TheStraight napisał:

I po co to tak jak na forum jest cały skrypt od M$ który wywala wszystkie śmieci z systemu a nazywa się RemoveSpy.
Druga sprawa że takich tematów jest conajmniej kilka już w przeciągu całego życia 10tki.

Chodzi pewnie o to: 

Ja wolę trzymać się z daleka od gotowych skryptów które wyłączają w systemie masę rzeczy - i kto powiedział że trzeba je usunąć ? Później masa ludzi pisze że system się wiesza - no a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ? Nie znasz odpowiedzi - ja mówię: nie wiem, dlatego trzymam się od tego z daleka. Kodu aplikacji, usług, funkcji nie znam i nikt tutaj nie zna i nigdy nie pozna bo jest to kod zamknięty. Ja nie chcę wyłączać np. Microsoft Store, czy Windows Update - ale chcę je opanować żeby robiły aktualizacje tylko za moją zgodą. To mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co w tym skrypcie masz utajnionego? 
Najedź prawym kliknij daj edytuj i masz cały kod jak na dłoni, zamiast się bawić z tym Szrotem 10 lepiej go ukatrupić całkiem i nie mieć dziwnych niespodzianek później.
Ja na twoim miejscu bardziej bym się bał tych programów w których naprawdę nie wiesz co on ci tam wstrzykuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, TheStraight napisał:

A co w tym skrypcie masz utajnionego? 
Najedź prawym kliknij daj edytuj i masz cały kod jak na dłoni, zamiast się bawić z tym Szrotem 10 lepiej go ukatrupić całkiem i nie mieć dziwnych niespodzianek później.
Ja na twoim miejscu bardziej bym się bał tych programów w których naprawdę nie wiesz co on ci tam wstrzykuje..

Nie zrozumiałeś mnie -> nie chodzi mi o to że w skrypcie jest jakiś syf - ale że wyłącza masę funkcji systemowych które być może mają wpływ na ogólną wydajność systemu. Jeśli ktoś mówi że wyłączenie czegoś ZAWSZE zwiększa wydajność jest nieracjonalny - taka funkcja może właśnie poza robieniem "złych" rzeczy - wpływać pozytywnie na wydajność całego systemu. I właśnie: kto powiedział że są one złe ? Dla autora skryptu są złe bo on tak mówi i w to wierzy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak napisał Ci kolega @TheStraight są różne tryby i jest cały opis skryptu poczytać zawsze warto może coś Ci się przyda. Ja skrypt zastosowałem wczoraj i dziś razem na 3 kompach jeden z win 10 x64 dwa z win 7 x64 i x86 i wszystko działa cacy. Podpowiem że skorzystałem z opcji nr 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, bunio1 napisał:

Tak jak napisał Ci kolega @TheStraight są różne tryby i jest cały opis skryptu poczytać zawsze warto może coś Ci się przyda. Ja skrypt zastosowałem wczoraj i dziś razem na 3 kompach jeden z win 10 x64 dwa z win 7 x64 i x86 i wszystko działa cacy. Podpowiem że skorzystałem z opcji nr 3.

Nie musisz mi podpowiadać :) Dawno wyrosłem z "tuningowania" systemu - bawiłem się w to może z 6 lat temu - nauczyłem się krytycznego myślenia i nie widzę w tej zabawie niczego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gamsteron Skoro nie ufasz takim rzeczom to zamiast bawić się w jakieś apki weź WinReducer DISM czy co tam jeszcze można wykorzystać, wklej normalne iso i wytnij sobie tyle ile chcesz z niego i wtedy masz pewność że nic więcej się nie doczepi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, gamsteron napisał:

Dawno wyrosłem z "tuningowania" systemu - bawiłem się w to może z 6 lat temu - nauczyłem się krytycznego myślenia i nie widzę w tej zabawie niczego dobrego.

To po co jest ten temat skoro sam siebie zaprzeczasz, ręczny czy poprzez skrypty to nadal tuning/personalizacja :)

Teraz, gamsteron napisał:

Później masa ludzi pisze że system się wiesza - no a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ?

Co ma skrypt do ccleanera ? 

Wiesza sie bo nie mają zielonego pojęcia o optymalizacji sytemu, a dodatkowo w programach czy skryptach nie czytają opisów i tylko "dalej" "dalej" a później płacz :)

Więc nie ma co zwalać na programy czy skrypty, a raczej na brak wiedzy danego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.01.2019 o 15:26, M4T  napisał:

Co ma skrypt do ccleanera ? 

Napisałem: o a może właśnie przez te skrypty czy używanie CCleanera i.in. programów, tweaków ?

czy to słowo klucz, przecinek też robi robotę - ludzie nauczcie się czytania ze zrozumieniem. Nie wiem czy tu wszyscy maturę mają :)

Może też co niektórzy nie wiedzą jaką szkołę skończyłem etc. no to: technikum informatyczne, studia informatyczne. Nie wiem może to pomoże niektórym zrozumieć że nie każdy musi lubić, wierzyć w tuningowanie systemu. Są różne zdania i lepiej je uszanować - niech każdy robi co chce bez wyzwisk ad personam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, gamsteron napisał:

Nie wiem czy tu wszyscy maturę mają

A co ma matura do czytania ze zrozumieniem :L

15 minut temu, gamsteron napisał:

Może też co niektórzy nie wiedzą jaką szkołę skończyłem etc. no to: technikum informatyczne, studia informatyczne

Nie ty pierwszy, nie ostatni :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym co przeczytałem odnoszę wrażenie jakbyś chciał pokazać jakiego ty nie masz wykształcenia i czego ty nie wiesz.
No cóż sam papierek daje ci tyle że masz lepszy start a nie robi z ciebie fachowca.
Druga sprawa jest taka że nie robi się tak po przecinku :E 

W dniu 10.01.2019 o 21:40, gamsteron napisał:

Ja nie chcę wyłączać np. Microsoft Store, czy Windows Update - ale chcę je opanować żeby robiły aktualizacje tylko za moją zgodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, gamsteron napisał:

Może też co niektórzy nie wiedzą jaką szkołę skończyłem etc. no to: technikum informatyczne, studia informatyczne. 

A kogo , a kogo to obchodzi ! ?  ( mam kolegę po podstawówce geniusz matematyczny i informatyczny to mało powiedzieć  i co można ! )  chwalisz się szkołami  a  z pierdołą  poradzić sobie nie możesz ! bo z ciebie taki informatyk jak ze mnie  kosmonauta , obrażasz  tych co ci pomóc chcą bezinteresownie i  nie chwalą się że  studia pokończyli.

Już tu kiedyś był taki mądrala co to wszystkie rozumy pozjadał !  a reszta była BE...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi