Skocz do zawartości
Marcel1

Acronis backup starego dysku na nowy dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie mam kilka pytań odnośnie przywrócenia kopii zapasowej dysku wykonanej w programie Acronis True Image na ten sam sprzęt ale inny dysk - Nie chodzi tu o funkcję Acronisa o nazwie Acronis Universal Restore umożliwiającej przywrócenie backupu systemu na nowy sprzęt - a o przywrócenie backupu na komputer w którym wymieniono dysk twardy. Sprawa wygląda w sposób następujący, mojemu koledze w laptopie padł dysk, jednak wcześniej zdążyłem wykonać Mu jego kopię zapasową programem Acronis, którą chciałbym teraz przywrócić. Laptop nie pierwszej młodości, stary dysk był mały bo 256 GB bez podziału na partycje. Nowo zakupiony dysk ma tą samą pojemności. W związku z tym mam pytanie, czy:

1. Muszę wraz z kopią przywrócić MBR i ścieżkę zerową dysku ?( Myślę, że tak ale wolę się upewnić )
2. Czy muszę przywrócić również i podpis dysku czy nie ?
3. Czy nowy dysk muszę jakoś przygotować np: założyć na całej jego wielkości partycję czy też nic nie muszę robić bo Acronis sam o wszystko zadba ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na Twoim miejscu żeby sobie uprościć sprawę zainstalowałbym jakikolwiek taki sam system jaki masz w kopii z odpowiednim podziałem na partycje żeby była przynajmniej dodatkowa na kopie (chociaż nie koniecznie) ale jak robić podział to bardziej logicznie niż było. 
Następnie odpalasz Acronisa z płytki lub pena wskazujesz swoją kopie na penie czy dysku USB i przywracasz na odpowiednią partycje tego nowego dysku.

Z tym że czasem nie usuń za wcześnie tej swojej kopii bo gdyby  coś ci nie wyszło jeśli nie bawiłeś się tym to najwyżej będziesz kombinował dalej.

A jeśli masz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]a na płytce czy penie to można ręcznie poustawiać wielkości partycji ale myślę że jednak instalując system i przywracając powinno być łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zrobiony jest obraz dysku tp Acronis wszystko sobie przeniesie i poustawia. Tylko musisz nowy dysk zainicjować.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, stens napisał:

Tylko musisz nowy dysk zainicjować.

Nie trzeba nic inicjować.

A taki prosty poradnik zrobiłem:

Kilka kliknięć i gotowe.

Po włożeniu nowego dysku IRST (jeśli, to Intel i ma zainstalowane) wykryje nowy dysk i poprosi o restart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, dzięki za wszystkie odpowiedzi i sorry że dopiero teraz odpisuje ale mojemu tabletowi Lenovo zachciało się aktualizacji i rozwalił mi kartę pamięci. Dopiero teraz skończyłem odzyskiwać z niej to co się dało ale do rzeczy :

7 godzin temu, Wili napisał:

Ja na Twoim miejscu żeby sobie uprościć sprawę zainstalowałbym jakikolwiek taki sam system jaki masz w kopii z odpowiednim podziałem na partycje żeby była przynajmniej dodatkowa na kopie (chociaż nie koniecznie) ale jak robić podział to bardziej logicznie niż było. 
Następnie odpalasz Acronisa z płytki lub pena wskazujesz swoją kopie na penie czy dysku USB i przywracasz na odpowiednią partycje tego nowego dysku.

Z tym że czasem nie usuń za wcześnie tej swojej kopii bo gdyby  coś ci nie wyszło jeśli nie bawiłeś się tym to najwyżej będziesz kombinował dalej.

A jeśli masz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]a na płytce czy penie to można ręcznie poustawiać wielkości partycji ale myślę że jednak instalując system i przywracając powinno być łatwiejsze.

Można i tak ale wiem,że da się przywrócić wszystko ze starego dysku na nowy bez instalowania systemu.Odnośnie punktu trzeciego z mojego postu to okazało się iż dysk docelowy musi być pusty ( Bez żadnych partycji )

7 godzin temu, stens napisał:

Jak zrobiony jest obraz dysku tp Acronis wszystko sobie przeniesie i poustawia. Tylko musisz nowy dysk zainicjować.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tak też i myślę tylko czy muszę zrobić to co opisałem w swoim pierwszym poście w punktach 1 i 2?

5 godzin temu, wiktorynek napisał:

Nie trzeba nic inicjować.

A taki prosty poradnik zrobiłem:

Kilka kliknięć i gotowe.

Po włożeniu nowego dysku IRST (jeśli, to Intel i ma zainstalowane) wykryje nowy dysk i poprosi o restart.

Tak można sklonować dyski i to byłoby najlepsze i najprostsze rozwiązanie ale

1. Dysk źródłowy padł na amen

2. Mam jego kopię w formacie .Tib ( Acronisowy format pliku backupu ) i to właśnie jego chciałbym przywrócić na nowy dysk. Wiem , że taka operacja jest możliwa.

P.S. Jestem padnięty a jutro a raczej dziś nocka w robocie a za dnia walka z ustawieniami tabletu - ciąg dalszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Marcel1 napisał:

Tak też i myślę tylko czy muszę zrobić to co opisałem w swoim pierwszym poście w punktach 1 i 2?

Nic nie musisz, Acronis zrobi wszystko co trzeba, jak masz całą kopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, stens napisał:

Nic nie musisz, Acronis zrobi wszystko co trzeba, jak masz całą kopie.

Tak mam całą kopię, ale ten nowy dysk jest całkowicie pusty, nic na nim niema. Nie muszę przywrócić również MBR i ścieżkę zerową ? ( Chyba, że masz na myśli to iż Acronis sam zaznaczy to co trzeba odzyskać )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, stens napisał:

Masz całą kopię i to również z MBR i ścieżką. To jest kopia 1 do 1 czyli wszysko co było na starym będzie po przywróceniu na nowym. 

Tak masz rację, ale aby przywrócić MBR to trzeba tą opcję zaznaczyć

acronis_przywracanie_dysku_7.png

I właśnie o to mi chodziło, czy zaznaczyć czy nie. Nie byłem tego w 100% pewnym.Teraz wiem już wiem co robić. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi