Jump to content

ChromeOS / ChromiumOS / CloudReady - jak poprawnie wypalić obraz .bin / .img ?

Liberton
 Share

Recommended Posts

Wystarczy zwykły, bezpłatny AnyBurn. Jeśli chodzi o ChromiumOS nie na każdym sprzęcie to jednakowo działa. Najlepiej pobrać edycję special stąd https://chromium.arnoldthebat.co.uk/ - ma wbudowane dodatkowe sterowniki, co daje większe szanse na poprawne działanie. Jeśli chodzi o instalację - tylko terminal, ale jest to świetny i najlżejszy zamiennik XP-ka na jaki dotąd trafiłem. Przy 2 Gb RAM na Youtube w 1080p nie ścina, na XP już na 720p nie da rady obejrzeć.

9 godzin temu, czesioanonim napisał:

Wystarczy zwykły, bezpłatny AnyBurn. Jeśli chodzi o ChromiumOS nie na każdym sprzęcie to jednakowo działa. Najlepiej pobrać edycję special stąd https://chromium.arnoldthebat.co.uk/ - ma wbudowane dodatkowe sterowniki, co daje większe szanse na poprawne działanie. Jeśli chodzi o instalację - tylko terminal, ale jest to świetny i najlżejszy zamiennik XP-ka na jaki dotąd trafiłem. Przy 2 Gb RAM na Youtube w 1080p nie ścina, na XP już na 720p nie da rady obejrzeć.

Czy po wypaleniu na pendrive dzieli Tobie pendrive na ponad 30 partycji? Mi pendrive niestety dzieli na multum partycji i  zmienia rozmiar z 16gb do rozmiaru obrazu.

Dokładnie tak ma być. Ten system występuje tylko i wyłącznie w takiej postaci. Pendrive powinien poprawnie bootować. Zainstalowanie tego systemu w komputerze "kopiuje" te same partycje, natomiast ostatnia z nich jest do użytku i jej rozmiar zależy od pojemności pozostałej części dysku twardego, na którym został zainstalowany (później dostępnego z przeglądarki Ustawienia --> Pobrane pliki). Oczywiście z konta gościa system nie zapisuje żadnych zmian. Jak się pobawisz i będziesz chciał "naprawić" sobie pendrive polecam MiniTool Partion Wizard Free. Nim usuniesz wszystko i zrobisz jedną podstawową, fabryczną partycję (Primary i FAT32). 

Skoro jest taki temat to się podepnę. Jestem leniem i nie chce mi się tego googlować, postawię to na wirtualnej maszynie bez problemów?

Jak się ma ten system do licencji (tzn.  gdybym chciał używać go w pracy/firmie)?

Jak z możliwością oglądania filmów na tym?

Jak z grami (myślę tu raczej o produkcjach do czasów Skyrim/Fallout 3)?

Jak z wydajnością bo widzę, że @czesioanonim porównuje go do Win Xp?

Z góry dzięki za hejt i pomocne odpowiedzi :)

Liberton, nie można tak porównywać systemów. Windows XP kiedyś na 256 Mb śmigał i to było dużo, ale kluczem jest tutaj przeglądarka internetowa - dawniej IE6, obecnie w XP (również bezużyteczna) IE8. Sama aktualna przeglądarka potrzebuje dziś minimum 1 Gb Ramu do poprawnego wyświetlania stron. Stąd system ChromiumOS w tym przypadku jest drugoplanowym minimum. Nawet gdyby system wymagał 1 Mb Ramu to i tak po uruchomieniu przeglądarki wszystko klapnie.

4 godziny temu, czesioanonim napisał:

Liberton, nie można tak porównywać systemów. Windows XP kiedyś na 256 Mb śmigał i to było dużo, ale kluczem jest tutaj przeglądarka internetowa - dawniej IE6, obecnie w XP (również bezużyteczna) IE8. Sama aktualna przeglądarka potrzebuje dziś minimum 1 Gb Ramu do poprawnego wyświetlania stron. Stąd system ChromiumOS w tym przypadku jest drugoplanowym minimum. Nawet gdyby system wymagał 1 Mb Ramu to i tak po uruchomieniu przeglądarki wszystko klapnie.

Rozumiem. Temat można zamknąć.

26 minut temu, dabel napisał:

Witam a skąd pobrać prawdziwy chrome os mam na myśli ten z google chrome a nie chromium?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chromium OS :