Jump to content
WinClub
rafa84

Asus Asus X555LJ - jaki system.

Recommended Posts

Można aktualizować  ,ale więcej szkody z tego niż pożytku  ,albo format i cofanie się do " bazy "  - tym co robiłem  zablokowałem  i kartkę na czole przykleiłem żeby broń boże  nawet nie zaglądali tam a to co potrzeba to ja im  doinstaluje.

Dlatego innych winzdych nie tykam bo co  strażnikiem na etacie mam być  ,za jakie grzechy  z tym badziewiem mam się męczyć  co wydanie to coraz gorsze i dziurawe jak  ser szwajcarski.

rafa84 likes this

To moda sobie odpuszczę, gdyby to był mój to bym zainstalował ale komuś nie będę bo później problem.
Póki dysku do tego laptopa nie ma to coś zainstaluje żeby tylko miał, próbowałem siódemkę ale nie chce z pena ruszyć. Dycha poszła tyle że wersja 1709_updated_sept_2017 a w między czasie pobrałem najnowszą ale po przeczytaniu tego co podaliście jakie są problemy to chyba nie będę instalował. Może obecnie na takiej starej zostać? Do zalogowania się do banku to nie bardzo?

Śmiało możesz  tego win 8.1  co Ci podałem instalować to nie jest taki dokumentny kastrat  więc żadnych problemów nie będzie.

Ustawiasz zaporę - wywalić co nie potrzeba

Plik hosts  sam sobie robisz albo  masz tu skrypt gotowy

Wyłączyć zbędne usługi

Odpowiednie programy - skrypty  do czyszczenia

Konfiguracja oprogramowania

Instalacja Malwarebytes

itd....    i będzie działać   spokojnie   - wszystko co potrzeba znajdziesz tu na forum  włącznie z poradnikami  więc do dzieła.

rafa84 likes this

Sprawdzić nie zaszkodzi, jak nie będzie nikomu to problemu sprawiać to spoko. Tylko czy będzie się chciała zainstalować na tym laptopie? Szukałem w BIOS czy są jakieś ustawienia żeby można było dowolny system zainstalować ale albo nie widać albo nie wszędzie spojrzałem.

Ps. ta strona też Wam tak przymula?

Przymula !?  

Nie chce mi się już pisać  bo idę zaraz oglądać film  -  sformatuj dobrze  dysk ( partycje pod system )

A co i jak w biosie  znajdziesz tutaj  - nie będę poradnika pisał od nowa  jest tu wszystko napisane krok po kroku.

rafa84 likes this

3 minuty temu, rafa84 napisał:

No ścina się ta strona, nie działa płynnie. 
Poszukam skoro jest. Dzięki.

Strona zamula na słabych sprzętach typu właśnie 4 gen intela z u ale tylko na chrome. Na firefoxie przykładowo nie ma tego problemu.

rafa84 likes this

51 minut temu, podlos napisał:

Strona zamula na słabych sprzętach typu właśnie 4 gen intela z u ale tylko na chrome. Na firefoxie przykładowo nie ma tego problemu.

Nie używam chrome a opery, na firefoxie faktycznie działa płynnie.

Zainstalowałem ósemkę, wgrałem sterowniki. Jak na razie problemów nie było.
Jakieś wskazówki co do konfiguracji - optymalizacji? Ten system się aktualizuje? Który będzie najlepszy do niej aktywator? I to trzeba będzie co 180dni powtarzać aktywację? bo z tego co widziałem to na tyle dni.

Aktywator używasz raz, tylko że on potem ciągle jest w procesach, w pamięci, i co włączenie kompa to resetuje licznik na 180dni. Pod tym względem fajniej działa loader Daz na Win7.

Ja używałem KMS, jak się bawiłem winzgrozą 10, fajny i prosty (większość używa Microsoft Toolkit) -

Co do aktualizacji, to ta wersja Personal od MrT chyba się nie aktualizuje.

rafa84 likes this

26 minut temu, Widzior napisał:

Aktywator używasz raz, tylko że on potem ciągle jest w procesach, w pamięci, i co włączenie kompa to resetuje licznik na 180dni. Pod tym względem fajniej działa loader Daz na Win7.

Ja używałem KMS, jak się bawiłem winzgrozą 10, fajny i prosty (większość używa Microsoft Toolkit) -

Co do aktualizacji, to ta wersja Personal od MrT chyba się nie aktualizuje.

Atywator działa na 180 dni i po  180 dniach trzeba znowu aktywować . Na obrazku który  załączyłeś wyraźnie tp pisze. Jedynie niektóre aktywatory w Windows 10  dają licencję cyfrową.

rafa84 likes this

Po co mieszacie  mu w głowie  jak sami nie wiecie nic!   "  Atywator działa na 180 dni i po  180 dniach trzeba znowu aktywować .  "   na jakie  180 dni co wy  palicie .

rafa84   wyślę  Ci linka na PW  tego co ja używam  tylko wrzucę   na dysk i będziesz miał z głowy.

" Co do aktualizacji, to ta wersja Personal od MrT chyba się nie aktualizuje.  "   aktualizuje się  tylko trzeba patrzeć co  aktualizujesz  - bzdety się odhacza.   

W dniu 3.01.2019 o 13:54, rafa84 napisał:

Dysk HDD
Intel core i3-4005U
Nvidia geforce 920m
8GB Ram

Laptop nie mój więc nie wiem czy ta ósemka nie będzie problemem. Kiedyś instalowałem to na starszym PC.

Jaki RAM dokupiłeś do urządzenia? Zmieniałeś coś w biosie?