Skocz do zawartości
jiuyng

Po raz kolejny - laptop - który.

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, wiktorynek napisał:

Wszystko sporo poniżej 4k i nic nie trzeba już dokupywać.

Tylko kto by kupił MX150 która nie ma nawet połowy wydajności GTX 1050.

11 godzin temu, jiuyng napisał:

tak czy siak różnica będzie między starym laptopem do pracy a nowym 

Oczywiście że na nowych układach będzie wyższa wydajność w grach, nawet redukując zegary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.01.2019 o 12:31, FxJerzy napisał:

Tylko kto by kupił MX150 która nie ma nawet połowy wydajności GTX 1050.

Ja tam widzę wśród propozycji również z GTX1050, a autor stwierdził, że będzie grać na PC. Po drugie te wszystkie GTX1050 to g..niane Max-Q, a MSI mają MX150 1D10, więc różnica nie będzie porażająca. Po trzecie temp minus 20 stopni na korzyść MX150 + i7 7700HQ, czyli bez problemu instalujemy XTU i podkręcamy CPU, integrę oraz NVidia Inspector(portable) lub MSI Afterburner i podkręcamy GPU. Co mają począć posiadacze tych samych laptopów, ale z kartami GTX1050Ti lub GTX1060 w zestawie z i7 8750H, skoro GTX1050(Max-Q) + i5 8300H gotuje się na potęgę? A układ chłodzenia ten sam! :E

W dniu 11.01.2019 o 12:31, FxJerzy napisał:

Oczywiście że na nowych układach będzie wyższa wydajność w grach, nawet redukując zegary.

Porównując co do czego? Przez mgłę widzę fanbojstwo nowości, czyli mega szmelcu w marketingowej otoczce.

P.S. Sorry, nie mogę już czytać o super, hiper sprzęcie wymagającym undervoltingu i obniżania taktowania do poprawnego działania. Ja się na, to nie dam nabrać i mam w głębokim poważaniu taki sprzęt. Koniec z Win 10, koniec z nowym sprzętem, czas na emeryturę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze troszke odbiegne od polecanych tu sprzetach, ale jesli ma byc sprzet tani, okazjonalnie jakas mniej wymagajaca gierka, i mobilne to Xiaomi Air 13.3 albo Mi notebook pro 15,6 jak ktos woli wieksze.

ja swojego 13.3 kupilem za 2400zł - i5 / 8gb ram / mx150, 256gb ssd ( mona kupic i7 16gb)

za ta cene nie ma sobie rownych... wykonanie bajka, caly z aluminium, minimalistyczny surowy sprzet :) 

ostatnio w BF4 gralem w calkiem fajnych ustawieniach, zreszta mozna na YT zobaczec jakie gierki na tym ida w jakich detalach.. 

nie jest to sprzet do gier tylko mobilna maszyna do pracy z mozliwoscia zagrania w cos od czasu do czasu i jesli ktos tego szuka polecam.

Wgralem odchudzona wersje win10 + programik do kontroli wiatrakow i w codziennym uzytkowaniu nawet sie nie wlacza wentylator :) 

procesor pracuje pasywnie i ma temp od 34 do 46 stopni. wiec w codziennym zyciu jest bezglosny :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że nowy sprzęt nie ma przyrostu wydajności to wiadomo wystarczy przeglądnąć testy porównawcze i szkoda języka strzępić a to że tylko pod win10 robione to chryja. Szkoda słów szczególnie że dotyczy to praktycznie procesorów, kart graficznych których ceny są astronomiczne w stosunku do postępu w wydajności. To ze nowy sprzęt się przegrzewa to chyba specjalnie robione żeby zdychał po gwarancji jakoś do dwóch lat gwarancji wytrzyma później spadaj użytkowniku i kupuj nowe "lepsze" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze tak na zakończenie jedna myśl. Przez lata byłem fanbojem Intela zwłaszcza w mobilnym wykonaniu, również z winy AMD, ponieważ w tej kategorii konkurencja nie istniała i dopiero podnosi się jak Feniks z popiołów.

Ale to co obecnie oferuje Intel, to nawet nie jest bubel, to jest jawna i ściśle zaplanowana kpina z klienta. Od lat zerowy wzrost wydajności procesorów rdzeń w rdzeń i takt w takt, a nawet można zauważyć lekki regres w wydajności pojedynczego rdzenia. Zastąpienie luta glutem w PC i powrót w 9 gen, ale z jakąś g..nianą cyną. Skylake-E(X), to już prawdziwy rodzynek szmiry i wzór nieudolności Intela. Procesory gotują się we własnym sosie. Undervolting, obniżanie taktowania, skalpowanie - o co tu chodzi? Walka na rdzenie i na taktowanie zaczyna wychodzić bokiem, ale najważniejsze, to jest walka o obniżenie kosztów, przy czym procesory cały czas drożeją. :E Minimalizacja kosztów, maksymalizacja zysków - dewiza Intela oraz producentów laptopów z niskiej i średniej półki. Taką mamy rzeczywistość. U NVidii po mega sukcesie serii 1xxx, mega wtopa z serią 2xxx. Ale sprzedać trzeba.

P.S. Nie można zapomnieć o dziurach w procesorach Intela i poprawkach ograniczających wydajność. Temat przycichł, ale nie miejcie złudzeń - 9 gen ma te same dziury co wszystkie wcześniejsze generacje. Nic nie załatano sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie to co mówi wiktorynek.

A najnowsze procesory intela to śmiech na sali. Niby lutowane a mają te same parametry co te z glutem - jeśli chodzi o temperatury.

Ale delidować je tak jak poprzednie to większy problem. Tu można poczytać - zwłaszcza ostatnie strony.

Link -[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chodzi mi o to, aby mieć pełną moc też trzeba je delidować - co jest trudne i kosztowne - a przy lutowanej czapce POWINNO być niepotrzebne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba sobie uzmysłowić jeszcze jedno - łopatologicznie: przegrzewają się laptopy z kartą GTX1050 czyli z niskiej półki wydajnościowej, na dodatek w wersji energooszczędnej Max-Q o obniżonym taktowaniu i napięciu. I takiego gniota trzeba jeszcze poprawiać dalej obniżając napięcie. Dramat! Teraz kolej na procesory - i5 8300H czyli procesor ze średniej półki wydajnościowej teoretycznie nawiązujący do i7 z poprzedniej czyli 7 generacji. 4 rdzenie/4 wątki. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Taktowanie bazowe i5 8300H jest sporo niższe niż i7 7 gen czy nawet i5 7 gen. Dodatkowo procesory 8 gen nie wytrzymują limitu TDP, a tryb turbo działa tylko w teorii. Kolejna kwestia to obniżone taktowanie tej samej grafiki zintegrowanej (U)HD630. Przegrzewają się i też trzeba obniżać napięcie. Dramat!

Porównanie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W praktyce w laptopach które mają dobry układ chłodzenia i5 8300H ma wydajność bliźniaczą do i7 7700HQ, ale z reguły nie jest dobrze i i7 7700HQ leje niemiłosiernie nowszego brata i na dodatek jest podatny na OC, a nie odwrócone OC jak w przypadku i5 8300H. :L

No cóż, ale marketing działa i 8 gen jest super, hiper czadowy, modny i na topie. Jest co wpisać w profilu na ryjbuku (zawsze można dokupić lajków z generatora na Allegro). :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem laptopa MSI GF63 długo rozkminiałem i w teroii to ile bym nie wydał to do 4k nic ciekawego się nie kupi dlatego wybrałem aktualną platformę, żeby w razie gdyby AMD zrobił rewolucje albo pojawiło się coś ciekawego sprzedać tego laptopa i kupić coś innego, laptop jak pisałem musiał być kupiony bo potrzebny mi do pracy jeżeli chodzi o samego laptopa no to nie mam jakiś większych zastrzeżeń na pewno matryca ma dużo lepszą jakość niż Legion czerń na prawdę robi robotę z jasnością też jest bardzo dobrze, jeżeli chodzi o chłodzenie to jest tak samo mało wydajne jak w Legionie i podejrzewam, że w Omenie również, ale jeżeli chodzi o jego głośność to nie jest tak uciążliwe jak w legionie, który nawet przy YT potrafił wiatraki włączać gdy ten przy zwykłej pracy biurowej nie generuje w ogóle hałasu, klawiatura wg. mnie lepsza niz w Legionie tylko te czerwone podświetlenie lamerskie ;p jak go obciążałem w RealBenchu to temp też sięgały bardzo wysoko więc taka bolączka 8gen chociaż i 7gen w testach też nie wychodziła dużo lepiej + nvidia - w skrócie mała waga, mała obudowa = mało powietrza, mało wydajny układ i tyle i nic z tych laptopów do 3 kg nie będzie dobrze chłodzona. Ale chociaż to chłodzenie nie jest tak uciążliwe jak w Legionie - mimo jednego wiatraka to temp. mam przy odpalonej grze bardzo podobne a nawet 3-5C ( ale to raczej zasługa zmiany z i7 na i5 i z 1050TI na 1050 ) dodam jak wygląda RealBench po 3ech stresstestach jeden po drugim.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.01.2019 o 17:24, wiktorynek napisał:

W praktyce w laptopach które mają dobry układ chłodzenia i5 8300H ma wydajność bliźniaczą do i7 7700HQ, ale z reguły nie jest dobrze i i7 7700HQ leje niemiłosiernie nowszego brata i na dodatek jest podatny na OC, a nie odwrócone OC jak w przypadku i5 8300H. :L

Jeżeli popatrzysz na testy np w takim Omenie i7 7700HQ vs 8300H no to widać jakąś nie mega ale przewage i5tki po za tym przy takim nędznym chłodzeniu to podkręcanie procesora czy grafiki to jest zabijanie sprzętu i tylko, żeby podbić sobie numerkowego penisa bo taki OC jaki sie tam zrobi nie da przyrostu nie wiadomo jakiego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi