Jump to content
WinClub
darekkasia80

Razer chce, abyś kopał dla nich kryptowaluty. W zamian dostaniesz punkciki na zakupy!

Recommended Posts

DuN9PkJUcAA_Vcs.jpg

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Tak, niczego nie pomieszałem. Tak, naprawdę firma Razer chce, aby jej fani kopali dla nich kryptowaluty.

Razer – ta znana, gamingowa marka – wypuściła nowe oprogramowanie o nazwie Razer Softminer. Każdy, kto zainstaluje je na swoim komputerze, będzie kopał kryptowaluty.

Wszystko wydaje się w porządku. Kopiecie dla Razer kryptowaluty i dostajecie za to punkty Razer Silver, które potem możecie wymienić na urządzenia tego producenta, gry lub różnej maści kupony ze zniżkami. Dla przykładu – cały dzień kopania na komputerze z GTX-em 1050 pozwala na zdobycie około 500 punktów. Ile potrzebujecie ich na grę? Shadow of the Tomb Raider to koszt 98 tys. punktów, czyli wymaga kopania przez około 196 dni. Na dodatek punkty przepadają po roku od ich zdobycia, więc trudno uzbierać na coś większego.

Chyba nie muszę Wam mówić, jak głupi jest to pomysł. Aż 196 dni ciągłego kopania kryptowalut, które mocno obciąża kartę graficzną i pochłania mnóstwo prądu, aby zdobyć grę, która w sklepie kosztuje 150 zł?! Możecie mi nie wierzyć na słowo, ale to w żaden sposób się nie kalkuluje. Oczywiście posiadacze mocniejszych grafik zrobiliby to znacznie szybciej, ale przy tym zużyliby jeszcze więcej prądu. A jeśli chcielibyście uzbierać np. na klawiaturę Razer BlackWidow Ultimate, to musicie mieć aż 154 tys. punktów. Katalog dostępnych przedmiotów znajdziecie na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Download Razer Miner: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Razer dobrze myśli, Januszy biznesu i bezmózgich neo-dzieci jest masa i wielu z nich będzie kopać bez wnikania, czy się to opłaca czy nie, a może raczej dlatego, że nie potrafią tego obliczyć, bo ich zdolności matematyczne są na poziomie żłobka z moich czasów. Przykre, ale prawdziwe.

Jeżeli będzie do tego jakiś prosty interfejs graficzny typu "Kliknij tutaj aby kopać" "Połącz się za pośrednictwem facebooka" to się to przyjmie.

Z resztą, już sam fakt "dostaniesz grę za darmo" dla wielu osób oznacza gęsią skórkę. W końcu "Za darmo to moja ulubiona cena" :D

Sam się na to złapałem, gdy kopałem przez chwilkę krypto dla dogry.pl. Wykopane punkciki mogłem zamienić na walutę w grze. No niesamowite, prawda? Dostanę walutę premium nic nie robiąc! Niesamowite!

Guest

Ja tam nie uważam żeby to było coś złego, nie dają niczego na siłę a jest to tylko możliwość.
Dla młodych ludzi to się sprawdzi bo dostaną coś za darmo nic nie robiąc, Razer wie co robi i lepsza taka kampania niż wklejenie minera do apki Synapse :)