Jump to content
WinClub
wiktorynek

Modyfikowane sterowniki grafiki zintegrowanej Intel dla 7, 8, 9 gen Kaby Lake, Coffee Lake (Refresh) pod Win 7 I 8.1 x64

Recommended Posts

Jak w tytule są to ostatnie najnowsze jakie wyszły sterowniki dla grafiki zintegrowanej Intel 7 gen Kaby Lake dla systemów Windows 7 i Windows 8.1 x64 oraz eksperymentalnie dodano sterowniki obsługujące niektóre grafiki Intel UHD 8 i 9 gen Coffee Lake (Refresh), w tym UHD 630. Modyfikacja oparta na ostatniej dostępnej wersji z sekcją 7 gen Kaby Lake czyli 15.45.31.5127 (21.20.16.5127):  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Brakująca sekcja dla 8 i 9 gen Coffee Lake została dopisana.

Sterowniki nie posiadają certyfikatu, ale nie jest to wielki problem zwłaszcza na Win 7, gdzie wystarczy zignorować ostrzeżenie, a w Win 8.1 najlepiej uruchomić tryb testowy.

Nie jestem wstanie przetestować na więcej niż 1-2 najpopularniejszych wersjach. Dlatego liczę na ewentualną pomoc z Waszej strony. Jeśli coś nie działa dobrze proszę to dokładnie opisać i najlepiej pokazać na screenach podając identyfikator sprzętu.

Jeśli posiadacie grafikę o podanym niżej identyfikatorze sprzętu i chcecie zainstalować system Win 7 lub 8.1, to są to sterowniki dla Was. Ci co pobierali i korzystali z mojej wersji dla 7 gen Kaby Lake mogą zaktualizować swoje sterowniki do najnowszej wersji.

Przechwytywanie100.jpg

Przypominam, że procesory 8 i 9 gen współpracują z Win 7 i Win 8.1 tylko na płytach z chipsetem wykonanym w litografii 14nm czyli: Z370, B365, H310C (H310 R2.0). Są doniesienia o uruchomieniu tych systemów na płytach H370, B360, H310 czy nawet Z390, ale to wyższa szkoła jazdy i wiele potencjalnych problemów do pokonania na siłę. Przypominam również, że nie ma żadnych problemów z Win 7 lub Win 8.1 na płytach Z370, B365, H310C (H310 R2.0), gdy nie korzystamy z grafiki zintegrowanej Intela, a posiadamy dedykowaną kartę graficzną NV lub AMD.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło archiwum 7-zip: winclub2020

Sterowniki 7 gen Kaby Lake będą działać bez problemu dla wszystkich rodzajów grafik. Dla 8 i 9 gen musicie sami przetestować.

Nie mam nic przeciwko reupom i powielaniu. Niech służą jak najdłużej zwolennikom Win 7 i 8.1:)

Moje starsze modyfikowane sterowniki, które bardzo dobrze działały na laptopach MSI 7 gen w połączeniu z kartami NV GTX1xxx:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło: winclub2020

marcin23imk, JanKo6 and C9S like this