Jump to content
XSTDEV

zabezpieczenia

Recommended Posts

Hej,

Mam małe i ultraszybkie pytania:

Jak z zabezpieczeniami na modach? Da się je zaktualizować? Np na modzie sprzed roku. Zależy mi na prywatności i bezpieczeństwie, mózg i defender jednak nie zawsze są skuteczne. Najchętniej to wróciłbym na 7, ale tam zaraz się kończy wsparcie, więc dam sobie spokój.

Cieplutko wszystkich pozdrawiam, miłej reszty dnia bożego.

Czy da się aktualizować daną modyfikację systemu i obojętnie czy jest to XP, Vista, Windows 7 - 8 - 8.1 czy 10 to już indywidualne założenie danej modyfikacji systemu.

Przykłady:

- mod daję możliwość aktualizacji i można to robić,  działa wszystko

- mod daję możliwość aktualizacji i można to robić bo nie jest zablokowane, ale bardzo możliwe, że popsuje i wysypie się przez to założenie działania lub nawet cały system bo jest tak zaawansowanie zrobiony, że wszelkie zmiany i nowe pliki, ustawienia mu szkodzą.

- mod ma wycięte takie rzeczy jak WU itd. Więc nie da się wgrać nic bo po prostu zostało to całkiem wyrzucone z systemu.

2 minuty temu, RemixPL1994 napisał:

Czy da się aktualizować daną modyfikację systemu i obojętnie czy jest to XP, Vista, Windows 7 - 8 - 8.1 czy 10 to już indywidualne założenie danej modyfikacji systemu.

Przykłady:

- modyfikacja daję możliwość aktualizacji i można to robić,  działa wszystko

- modyfikacja daję możliwość aktualizacji i można to robić bo nie jest zablokowane ale bardzo możliwe, że popsuje się nam przez to modyfikacja czy nawet cały system się wysypie bo jest tak zaawansowanie zrobiony, że wszelkie zmiany i nowe pliki, ustawienia mu szkodzą.

- modyfikacja ma wycięte takie rzeczy jak WU itd. Więc nie da się wgrać nic bo po prostu zostało to całkiem wyrzucone z systemu.

Czyli krócej mówiąc mam szukać moda, ale tylko takiego w którym jest napisane przeogromnymi literami 72 pixele że można aktualizować, bo inaczej to się wysypie, tak?

27 minut temu, XSTDEV napisał:

Czyli krócej mówiąc mam szukać moda, ale tylko takiego w którym jest napisane przeogromnymi literami 72 pixele że można aktualizować, bo inaczej to się wysypie, tak?

Tak. Jak znajdziesz takiego gdzie jest napisane, że WU jest wywalone to nawet nic nie zepsujesz bo nie ma jak aktualizować.

Jak trafisz na info o modyfikacji, że można aktualizować ale jest to nie zalecane itd to wtedy już od Ciebie zależy... bo nawet możesz aktualizować i być może do samego końca będzie działać wszystko dobrze.

Tak naprawdę większość modyfikacji mają albo wywalone WU całkiem, a jak jest zostawione to znaczy, że można aktualizować..... chyba iż są jakieś wyjątki i dana modyfikacja takie aktualizacje źle znosi ale takie modyfikacje to mniejszość.

Btw. Tak samo jak opisałem z tymi możliwymi lecz nie zalecanymi aktualizacjami jest z modyfikacjami które źle znoszą CCleanery i inne programy "optymalizujące" oraz tweaki itd. Też można i idzie, ale autor takiego systemu nie poleca a wręcz zabrania tego robić z swojego doświadczenia jak skonstruował daną modyfikacje i system.

Było pisane nie raz, ze modów/kastratów się nie aktualizuje - nie wszystkie łaty poprawnie się wgrają (zwłaszcza zbiorcze, wydane po dłuższym okresie czasu od premiery moda), a po drugie, można w ten sposób zniwelować wysiłek autora włożony w "dopieszczenie" systemu. Moduł WU potrzebny jest niekiedy do instalacji/używania niektórych gier/programów, dlatego zostaje w systemie - ale zalecane jest jego wyłączenie.

On 12/9/2018 at 8:36 PM, XSTDEV said:

Hej,

Mam małe i ultraszybkie pytania:

Jak z zabezpieczeniami na modach? Da się je zaktualizować? Np na modzie sprzed roku. Zależy mi na prywatności i bezpieczeństwie, mózg i defender jednak nie zawsze są skuteczne. Najchętniej to wróciłbym na 7, ale tam zaraz się kończy wsparcie, więc dam sobie spokój.

Cieplutko wszystkich pozdrawiam, miłej reszty dnia bożego.

Panie bezpieczeństwo to mit tym bardziej jak ktoś używając okienek i procesorów intela to potwierdza każda wpadka. a sprzęt z chin ma hardwarowe trojany zaszywane na płytach głównych Jak chcesz czuć się bezpiecznie siadaj za maszyna do pisania.. w tym świece nawet czajnik do grzania wody może cię podsłuchać nie mówić już o tym że pewnie nie potrafisz już życz bez sprzętowego szpiega jakim jest twój smartfon z którym się nie rozstajesz i wszędzie go ze sobą zabierasz:)