Skocz do zawartości

Windows XP pod koniec 2018r


Rekomendowane odpowiedzi

Internet owszem działa. Co prawda w 100% jedynie w zasadzie Firefox (i to nie wiadomo jak długo jeszcze) ale działa. Są pewne problemy z nowszym sprzętem czy peryferiami ale sporo ciągle działa. Na wolniejszy - starszy sprzęt może być. Nie mniej jesli sprzęt uciągnie choćby taką okrojona 7 (Thin PC) to jednak ten drugi system jest zdecydowanie bardziej przyszłościowy. Era XP powoli zaczyna dobiegać końca. Już nie za długo zostanie w zasadzie tylko 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xkx napisał:

Internet owszem działa. Co prawda w 100% jedynie w zasadzie Firefox (i to nie wiadomo jak długo jeszcze) ale działa. Są pewne problemy z nowszym sprzętem czy peryferiami ale sporo ciągle działa. Na wolniejszy - starszy sprzęt może być. Nie mniej jesli sprzęt uciągnie choćby taką okrojona 7 (Thin PC) to jednak ten drugi system jest zdecydowanie bardziej przyszłościowy. 

Ja mam starą wersje Centbrowser i śmiga bez zastrzeżeń :)

A sprzęt to amd athlon 64x2 4800+, 3gb ddr2 i powiem tak od siebie że testowałem tam różnorakie systemy ale wszystkie wymiękają przy xp 5.1 lite z naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez podpiąłem hdd z xpkiem ,tak dla sprawdzenie i...o jejku jak sie powoli zbierał po tych paru latach odpoczynku :)

ale jak juz sie odpalił jak pomulił to odinstalowałem ze 25 zbędnych programów (a mam tam chyba z 50 siąt) i...ło matko jak zaczął śmigac az miło i wsio działa jak nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xdzzej napisał:

Cześć, czy jak zainstaluje teraz Windowsa XP to będę miał normalny dostęp do internetu? i innych programów, jeżeli tak to podajcie mi jakieś prograny co działają jeszcze na XP. Na moim core 2 duo mam 7 x86 i przy używaniu fb, yt mam 100 użycia procesora.

Zainteresuj się stroną:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jest tam basilisk i palemoon zwany newmoon pod XP.

Link do FTP:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nowe wydanie pojawiają sie w każdą sobotę. Warto śledzić forum ewentualnie zerkać na FTP.

 

Advanced Chrome:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

k-meleon (dla prawdziwych purystów):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Blokowanie reklam na stronach? uBlock ORIGIN? Prosze bardzo:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Szukaj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

HTML5 i działający YT? Nie ma problemu. Skopiuj LAV Filters z serwera FTP podanego wyżej lub bezpośrednio z linku zamieszczonego na stronie (wra z opisem FAQ):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

FF

Ciemny motyw YT, ustawienie rozdzielczości na sztywno, wyłączenie komentrarzy i inne:

palemoon/newmoon

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W opcje wchodzisz wpisując w adres:

resource://magicactions/opt6888.html

lub:

YouTubeCenter

+

Ciemny motym przeglądarki:

darkpitch 1.8.0

lub

darkmoon 2.1.0

 

Dla użytkowników z procesorem z serii np. AthlonXP/PIII (bez instrukcji SSE2 i następnych) powinien zainteresować się:

palemoon:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
lub

 

45ESR SSE:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

palemoon kompilowany przez Słowaka:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

seamonkey z marca 2016:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nieoficjalny seamokey z maja 2017:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeśłi nie działa do folderu skopiuj:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ostatni firefox działający bez SSE to 48.0.2 z sierpnia 2016

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wersja ESR ostatnia to bodaj 45.9.0 z kwietnia 2017

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ostatni działający chrome to 34.0.1847.137 z 13 maja 2014

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(u mnie link nie działa)
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

do zdobycia także na polskim hamsterze

Do skrótu dodaj: --allow-outdated-plugins --disable-infobars --disable-update

 

Opera:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i wersja 20 (nie pamiętam która dokładnie)

 

ChromeFrame czyli nakładka chrome 32 na IE 8.0

ChromeFrameForIE8.0.msi

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ostatni działajacy fash to 29.0.0.171:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Przeglądarkowy test Słowaka (brakuje Opery 20 i chrome frame na IE 8.0):

                                                                    HTML5test result                       Kraken result (lower is better)
Firefox 45.9.0 ESR                                       444                                           258989.6ms +/- 1.1%
Firefox 48.0.2                                              458                                            270390.5ms +/- 0.6%
Internet Explorer 8                                      33                                              (incompatible)
New Moon SSE 27.9.4.1 without FFmpeg     397                                            220779.6ms +/- 0.4%
New Moon SSE 27.9.4.1 with FFmpeg          400                                            220779.6ms +/- 0.4%
Opera 12.18                                                309                                            316713.1ms +/- 0.2%
Pale Moon 26.5.0                                         354                                            279812.6ms +/- 1.3%
SeaMonkey 2.40                                          430                                            229372.7ms +/- 0.3%
SeaMonkey 2.48                                          455                                            254771.6ms +/- 0.3%

 

FFmpeg pod jego kompilacje:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

"his version can use optional [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] to support additional HTML5 audio and video codecs. To use them, extract the DLL files into the application directory. On [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], create a Boolean value called media.ffmpeg.enabled and set it to true."

U mnie w/w FFmpeg nie działa więc używam lav dll lite mmx

 

Najlepiej samemu przetestować

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wersje palemoon dla procków bez SSE:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Programy, które działają na XP:

sumatraPDF

VLC

mpv

winamp

aimp

office 2007

winrar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używam. Wsio gra.
browser-palemoon,basilisk by roytam1- obsługuje nowe kodeki do filmów, nie trzeba flash player'a
firewall - privatefirewall 7.0.33
zamykanie portów samby rpc itp - seconfigxp,worms doors cleaner
kodeki cccp
odtw filmow mpc i stary dobry bestplayer 1.0
odtw muzy foobar2000
stara wersja ccleaner bez telemetrii, bo po co nowsza
Skype też chodzi, ale trzeba mieć poprawki na tls 1.2 z pos ready i dodać wpis do rejestru.
Ogólnie większość nowych programów open source działa nadal, niektóre trzeba instalować w starszej wersji.
Nie działają komercyjne programy/klijenty - telegram,signal,steam chyba już itp,
Na jakimś moniejszym 1 rdzeniowcu i 1 gb ram da się pracować i dzisiaj.
Atom n570 2 core 4 htt, 1 gb ram i działa płynnie yt 720p w 30 klatkach.
Pale moon z noscriptem sprawia, że internet przeglądam na tym bez zadyszki.
edit.do pdf -sumatrapdf jak kolega wyżej wspomniał.
Sandboxie 5.22 tez działa bo taki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cały czas korzystam z Win XP Sromotnika.

Net przeglądam na firefox esr 52.9.0 (32 bity) po pewnych modyfikacjach

U mnie to wygląda tak jak na skanach

Na razie wszystko działa ale zastanawiam się jak długo ???

Pochwalcie się czym przeglądacie net na win xp.
Jak by ktoś chciał wersję portable mojej przeglądarki to mogę tu dać :)
Pozdrawiam

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromium v49: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cytat

Since version 50, Chromium is [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]. For help, version 49 works fine.

  • Last stable version(49.0.2623.112): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej używam basilisk na firefoxie nightly 55. Do tego oszukuję na ipla useragentem, że to edge win 10 x64.

general.useragent.override.www.ipla     string     Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/52.0.2743.116 Safari/537.36 Edge/15.15063

To bezpośredni link do ostatniej wersji serpent (taka nazwa ostatniego basiliska dla XP) z forum msfn:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej te przeglądarki chodzą koszmarnie na XP-ku najlepiej chyba K-meleon ale np postawienie na bardzo słabym sprzęcie windowsa 7-ki oraz firefoksa zdecydowanie lepiej pracuje niż XP z firefoxem esr , nie ma tych przymuleń zastojów ,  jako ciekawostkę , znalazłem stary dysk 320GB który odmówił już instalką jakiegokolwiek windowsa bo każdy z nich widzi go jako uszkodzony a jak udało się zainstalować to po godzinie lub dwóch zawiesił się i kaplica , z ciekawości tydzień temu zainstalowałem na nim sparky linux i od tygodnia pracuje stabilnie po całych dniach i kompletnie nic się nie dziej , ten sparky to godny system na słaby sprzęt tak przy okazji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi - ja już myślałem że zostałem sam z moim starym XP by Sromonik he he

---

Kolega pisze " MyPal najlepszy,wciąż aktualizowany ( ostatnia wersja sprzed 10 dni )
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] "

to muszę wypróbować.

---

Chrome już próbowałem na moim XP i jak zobaczyłem jak śmieci na dysku C to od razu wywaliłem

---

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mypala też przerabiałem ale ja mam kiepski mały laptop acer one z intel atom i win XP na nim śmiga ok dopuki nie uruchomię jakiejś przeglądarki a jak otworzę stronę muratora lub facebok to muli okropnie a do tego wentylator chce wyrwać z korzeniami , na tym samym laptopie zainstalowałem totalnie okrojoną 7-kę i ona idzie jak oparzona bez zajaknięcia na najnowszym firefoksie , tak samo sparky linux też bardzo szybko chodzi bez zacięć , mam trzy dyski i na każdym inny system  a do tego testuję tutejsze najnowsze wypusty okrojonych systemów , jak bardzo byłem przyzwyczajony i lubiłem XP to jednak trzeba bedzie się z nim pożegnać ze względu na przeglądarki tylko i wyłącznie , najmniej zasobożerna dla xp to jednak u mnie K-meleon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem na windows'ie XP tę przeglądarkę !!!

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
---
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wygląda na to że wszystko działa - :)

Nic się nie tnie :)

instalka przetestowana na wirusy - jest ok :)

Pozdrawiam grupę

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam grupę po przerwie

Po 10-ciu dniach testów przeglądarki Mypal na moim Windows XP stwierdzam że wszystko działa bez zarzutu !!!

Już się bałem że będę zmuszony przejść na nowy system ale jeszcze nie teraz he he he

Polecam Wszystkim tego Mypala z linku powyżej :)

Na wszelki wypadek instalkę daję na Chomika by nie zginęła

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pozdrawiam grupę :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz to siadłem na tyłku z wrażenia !!!

Pod tym linkiem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link do spolszczenia na chomiku tak na zapas :) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szok !!! Wszystko działa !!! XP nadal rządzi !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XP'ek jaki mam zainstalowany to ostatnia modyfikacja SroMotnik'a - do odnalezienia w sieci - jeśli nie ma to dajcie znać - wgram na Chomika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie