Jump to content
WinClub
37linx3

Lenovo Y520 - które sterowniki?

Recommended Posts

Na stronie producenta

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

znalazłem sterowniki pod swój laptop: Lenovo Y520-15IKBN 80WK, lecz mam pytanie z tym związane - czy instalować wszystkie wyszukane tam sterowniki?, np 3 x "Chipset" itd. Czy instalować np. "oprogramowanie i narzędzia" itp.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

14 godzin temu, 37linx3 napisał:

3 x "Chipset"

Ja tam widzę 1 x Chipset, 1 x Intel Management Engine Interface, 1 x Intel Management Engine Firmware - wszystko trzeba zainstalować.  Przy okazji wszystko jest tam przestarzałe do bólu, nawet aktualizacja wspomnianego firmware łatająca Spectre.

Zaczynasz od aktualizacji biosu jeszcze na starym systemie oraz aktualizacji firmware dysku(pozycja nr 3), a potem po formacie instalujesz wszystko z wyjątkiem pierwszych 2 pozycji. Tak jak wspomniałem są tam przestarzałe sterowniki.

To jest nowy laptop (dat.prod. 24.02.2018) bez systemu więc chyba aktualizacja bios odpada (oferowany jest chyba z stycznia 2018) więc mam nadzieję że jest najnowszy. Ma dwa dyski - 480 GB SSD-PCle i 2TB HDD,

W dniu 11.11.2018 o 15:48, 37linx3 napisał:

To jest nowy laptop (dat.prod. 24.02.2018) bez systemu więc chyba aktualizacja bios odpada (oferowany jest chyba z stycznia 2018) więc mam nadzieję że jest najnowszy.

Masz nadzieję czy sprawdziłeś?

Kolejność jeszcze na starym systemie:

- bios jeśli nie masz najnowszego

- firmware dysku HDD

- firmware dysku SSD - jeśli takie jest na stronie producenta dysku

- Intel Management Engine Firmware

Po formacie - w przypadku SSD szybki format (oczywiście dysk SSD najlepiej nie formatować tylko Secure Erase lub Sanitize - oprogramowanie producenta dysku lub np Parted Magic):

- chipset - tu masz najnowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- imei - tu masz najnowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- irst - najnowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- sterowniki NVMe dysku SSD jeśli producent udostępnia takie

- grafika zintegrowana Intel - najnowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika NV - najnowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Reszta ze strony Lenovo w kolejności:

- Power Management

- Touchpad

- Audio

- Card Reader

- LAN

- WLAN

- Bluetooth

- Camera

shepard and damian5142 like this