Jump to content
darkowal

AMD obiecuje highendowe GPU, które będą konkurowały z RTX

Recommended Posts

O ile o walce rynkowej pomiędzy firmami NVIDIA i AMD można powiedzieć wiele, a jeszcze więcej jesteśmy w stanie wytoczyć batalii o to, która z nich jest lepsza / lepiej sobie radzi, to trzeba przyznać, że Zieloni wraz z najnowszą generacją kart graficznych opartych na architekturze Turing podłożyli Czerwonym niezły orzech do zgryzienia. Chcąc bowiem grać w gry korzystając z nowości technologicznych zawartych w technologii RTX, jesteśmy zmuszeni do "jedynego słusznego wyboru". Czyli do wyboru właśnie NVIDII. Co prawda wiemy, że karty VEGA wykonane w litografii 7nm są już w drodze, jednak dotąd chyba śmieliśmy powątpiewać, czy AMD podniesie rękawicę rzuconą przez NVIDIĘ i zapowie coś konkurencyjnego w stosunku do GeForce'ów 20xx. Sprawy jednak zaczynają nabierać tempa.

 

Cytat

Lisa Su, CEO AMD zdradza, że firma wciąż pracuje nad tym, aby stać się konkurencyjnym także w segmencie highendowych kart konsumenckich.

 

Najwydajniejszą konsumencką kartą graficzną od AMD jest na tę chwilę Radeon RX Vega 64 i nie ma co ukrywać, nie ma ona startu do tego, co oferuje NVIDIA ze swoimi najnowszymi kartami kuszącymi obsługą technologii RTX. Taka sytuacja rodzi pytania, czym odpowie AMD (bo niewątpliwie czymś odpowie)? Jak czytamy na portalu Guru3D.com, Lisa Su, CEO AMD zaczyna właśnie odpowiadać. Nie ma co prawda jeszcze żadnych fizycznych dowodów na to, że utrze nosa Zielonym, jednak zdradza, że firma wciąż pracuje nad tym, aby stać się konkurencyjnym także w segmencie highendowych kart konsumenckich.

 

02_amd_obiecuje_highendowe_gpu_ktore_bed

 

Staniemy się konkurencyjni w obrębie highendowych kart graficznych - powiedziała Su w wywiadzie - Tworzymy produkty najwyższej jakości oraz budujemy pod to solidne, długoterminowe fundamenty. Wygląda na to, że AMD planuje powtórkę z historii procesorów serii Ryzen i Threadripper, które zrobiły niemałe zamieszanie na rynku CPU. Kiedy możemy spodziewać się odbicia piłeczki ze strony AMD? Tego CEO niestety nie zdradziła. Jeśli chodzi zaś o produkt jakim jest VEGA, spodziewamy się go pod koniec tego, lub z początkiem przyszłego roku.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information