Jump to content
WinClub
37linx3

Lenovo Y520-15IKBN

Recommended Posts

Mam pytanie czy ten laptop jest wart swojej ceny?. Proszę o pomoc gdyż brak mi doświadczenia.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z góry dziękuję za pomoc.

Przy obecnych kursach walut i polityce cenowej, tak wart swojej ceny. jedynie jak masz możliwość podejdź do jakiegoś elektromarketu i zobacz ekran 15,6" w tej rozdzielczości, wymaga to po prostu sokolego wzroku bo wszystko jest malutkie więc należałby pobawić się w wielkością wyświetlanych folderów i opisów.

Przy takich parametrach sprzętu proponuję jakiegoś moda WIN 10 z tej stronki. Ja używam SCH10 1803 i sprawuje się wyśmienicie. Twórcy modów jak i społeczność forum pomogą w razie problemów. Ja na szczęście żadnych ani podczas instalacji i użytkowania nie miałem tylko dobrze czytaj opis i proces postępowania lepiej trzy razy głową zanim raz rękami.

Guest kmito

Na początek zalecałbym jednak jakiś niemodyfikowany.

Żeby uniknąć jakiś niespodzianek.

A później dopiero tuning.

9 minut temu, kmito napisał:

Na początek zalecałbym jednak jakiś niemodyfikowany.

Żeby uniknąć jakiś niespodzianek.

A później dopiero tuning.

Racja nie wziąłem pod uwagę że mam sprzęt nieplombowany kadubek clevo więc mam swobodę ingerencji w podzespoły.

Cały wieczór szukałem i pod Win 8.1 nie znalazłem. Wszędzie do 10-tki. Pewnie nie tam gdzie trzeba szukam.

Sugerujesz instalację modyfikacji Win 8.1 Personal System?

10 godzin temu, 37linx3 napisał:

Cały wieczór szukałem i pod Win 8.1 nie znalazłem. Wszędzie do 10-tki. Pewnie nie tam gdzie trzeba szukam.

Sugerujesz instalację modyfikacji Win 8.1 Personal System?

Przy szukaniu  żadnych  płynów się nie spożywa :D  - pięć  sekund  i :

Najpierw poczytaj  ( masz tu poradniki na forum  )  jak  się to robi   ( sterowniki instalujesz ręczne nie z automatu )  i   sterowniki  instalujesz od producenta  nie laptopa ale części  jaki Ci tam " napchali ".

Możesz też użyć  programu  driver_booster  ale też instalujesz sterowniki po jednym  a nie hurtowo  bo jak jakiś będzie do czterech liter  to go od razu wychwycisz i nie instalujesz a i wiesz  jaki powoduje błąd i go możesz odinstalować.

Nie Ty pierwszy  będziesz się w to " bawił " wszystko  no prawie wszystko idzie zrobić  więc do dzieła ( " jak się nie wywrócisz  to się nie nauczysz " ) .

37linx3 likes this

Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie.

Co do płynów to do pracy pojechałem 5:20 w środę a wróciłem dzisiaj o 8:20 - tylko kawa, taka praca, dopiero wstałem. Dziś sobie powetuję (urodziny żony)

Ja po prostu nie mam doświadczenia - pierwszy raz na laptopie.

Instalować z Driver Pack (podana strona), DriverBooster?

Myślę, że mogę liczyć na dalszą pomoc?

7 godzin temu, 37linx3 napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie.

Co do płynów to do pracy pojechałem 5:20 w środę a wróciłem dzisiaj o 8:20 - tylko kawa, taka praca, dopiero wstałem. Dziś sobie powetuję (urodziny żony)

Ja po prostu nie mam doświadczenia - pierwszy raz na laptopie.

Instalować z Driver Pack (podana strona), DriverBooster?

Myślę, że mogę liczyć na dalszą pomoc?

Instalować z Driver Pack  a  z DriverBooster  jak by  Ci coś  nie zainstalowało  i jak już to nie wszystkie na raz  tylko  pojedynczo  że w razie   by Ci  jakiś  sterownik  " namieszał " w systemie  to wiesz jaki i jakiego nie instalować -  najpierw szukaj u producentów  jak nie ma  to wówczas  tymi  się posiłkujesz.

Nie czytałem poprzednich postów, ale posiadam wersję tego laptopa z gtx1060 i siedzę na Windows 10 1809.. Byłem na 8, nie warto już się przenosic niżej, a 10 chodzi bardzo dobrze. Ponaprawiali irytujące błędy, i warto siedzieć na wyższej jak 1803. Niżej są błędy. I tak w koncu po kombinacjach wrocisz do zwyklej nie modowanej 10 i to Tobie polecam :).. Sterowniki do 8 musza być zmodyfikowane inaczej nie działają, na forum bodajże użytkownik wiktorynek zajmuje się tym. mimo to nie polecam juz instalowac tu 8. instaluj 10 od djrys'a 1809 i będzie śmigać.

Masz mocny sprzęt więc 10 będzie ok i wszystkie sterowniki też na stronie lenovo ja bym się nie zastanawiał. Mam słabszego lapka z 10 i wszystko jest git tylko ja mam moda jak już wcześniej pisałem.

Ja używam tej:

Kolega @kmito zasugerował Ci czystą 10 bez modyfikacji w razie np. awarii laptopa i serwisowania i to była dobra sugestia ja mam nowy sprzęt ale nie plombowany kadubek clevo od hyperbooka więc i tak ściągałem już obudowę w celu podpięcia drugiego dysku.