Skocz do zawartości

Problem z GRAFIKĄ w Acer Nitro 5 .


jokerblitz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zakupiłem Acera Nitro 5, na podzespołach AMD za 3999zł w sklepie NEONET.


Karta graficzna zintegrowana to R7, dedykowana to RX550.

Pobrałem sterowniki AMD Adrenalin - tragedia, gram w jedną grę - w Tibię.
Jej wymagania co do grafiki to 512 mb, gdzie RX550 ma 4GB - Jeśli tylko coś zaczyna się dziać na ekranie, fpsy spadają do 30-40 .

Czy ktoś ma czas żeby ze mną pogłówkowac i to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłeś? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kto cię do tego namówił? Kupiłeś szajs. Słaby procesor. Sama karta pokroju GTX950M.

Dodatkowo ta gra ma problemy na kartach graficznych AMD - wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google. Sprawdź czy ci przełącza na grafikę dedykowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkowal napisał:

Windows 10 Home zainstalowany?

Ten który był zainstalowany - tak, home.

9 godzin temu, wiktorynek napisał:

To kupiłeś? [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kto cię do tego namówił? Kupiłeś szajs. Słaby procesor. Sama karta pokroju GTX950M.

Dodatkowo ta gra ma problemy na kartach graficznych AMD - wystarczy wpisać odpowiednią frazę w Google. Sprawdź czy ci przełącza na grafikę dedykowaną.

Dziękuje za ocenę  - pomogłeś z fpsami.
Przełącza karte.

  • OS: System: Windows 7 or newer
  • Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015
  • Processor: 2.5 GHz Intel Core i3 processor or equivalent
  • Memory: 4GB RAM
  • Graphics: 512MB; OpenGL 2.1 support
  • Hard Drive: min. 150 MB

 

Rekomendowane wymagania dla tej gry, aż taki szajs kupiłem że FPS'y spadaja do 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałeś się już na format, to spróbowałbym każdego liczącego się systemu - działanie Win 10 już znasz, więc sprawdziłbym teraz jak zachowa się ta gra pod Win8.1 oraz Win7. Jeden po drugim. Czyste, bez modyfikacji, ewentualnie ze zintegrowanym aktualizacjami, np. te:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, P1O napisał:

Jeśli nie ma możliwości zwrotu, nie przygnębiałbym Kolegi. Oczywiście, że można wymieniać kolejne laptopy, które w tej cenie będą lepsze, jednak Autorowi tematu w niczym to teraz nie pomoże. Raczej szukałbym sposobu na uzyskanie najwyższej wydajności z tego, co posiada. 

Dzięki bardzo. 

Więc tak, siedzi świeża instalacja windowsa, poinstalowałem Driver Boosterem PRO wszystkie sterowniki.
W tej chwili pobierają mi się dokumenty firmowe ( muszę je mieć pod ręką ) z dysku google.

1 rzecz - nie mam Ustawień Radeona pod PPM.
Podejrzewam że booster zainstalował Windowsowskie sterowniki kart graficznych.

Tibia się pobiera, sprawdzę, i dam znać.

 

e: Chociaż od razu się zastanawiam - puścić DDU wywalić te sterowniki i zainstalować aktualny Adrenalin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest że AMD, podpisane Microsoft Publisher.

Niby trzyma FPS'y w okolicach 100, ide sprawdzic tam gdzie spadaly najbardziej.

 

e: to samo, spadki do 40-35.

bateria na wydajność, ustawienia systemu na wydajność, system świeży.

Gra włączona , zużycie :

Procesor : 26%
Pamięć : 28 %
Dysk : 19% 

Odpalona przy tym przeglądarka i TeamSpeak 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze. Daj sobie trochę czasu (chyba, że kupiłeś wysyłkowo, to natychmiast pakuj). Sprawdź jeszcze Win8.1, sprawdź jak działają inne gry, poszukaj, czy Tibia ma jakieś łatki pod AMD, aktualizacje lub modyfikacje plików konfiguracyjnych gry... nie wiem... innych użytkowników Tibii grających na AMD. 

 

//W ustawieniach gry sprawdź jeszcze pomiędzy OpenGL i DirectX (nie gram w to, ale forach czytam takie rzeczy jako rozwiązanie, przynajmniej u niektórych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj oddać tego laptopa. Wszystkie laptopy na AMD z wyjątkiem najnowszych mobilnych Ryzenów nadają się do... pasjansa. Zerowa wydajność i grzejnik na zimę w gratisie. U Intela też trzeba unikać pewnych procesorów typu: Atom, Celeron N, Pentium N oraz i3U może z wyjątkiem 8 gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor 7th Gen FX™ 9830P APU posiada zintegrowaną grafikę Radeon™ R7 Graphics. Kupując Omena napotkałem się na silną sugestię ze strony sprzedawcy oferującego mi jakiś lapek z CPU i GPU od AMD. Pobawiłem się na nim panelem "Radeon coś tam" i kojarzę, że była tam opcja (dla aplikacji 3D) użycia grafiki zintegrowanej (wyłącznie), dedykowanej (przełączanej), oraz - najlepsze - połączonego użycia obydwu tych grafik jednocześnie. Nie wiem, jak to działa, nie znam się na AMD... ale jeśli coś takiego widzisz w panelu sterowania Radeon, spróbuj jeszcze tu pokombinować. Chodzi o to, czy można zaprzęc do pracy obydwie te grafiki razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie