Skocz do zawartości
josephin9

Problem przy instalacji systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po kilku dniach nieustannej walki z instalacją zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż mam zainstalowany Windows XP Sp3 i chcę przejść na Windows7 ale za każdym razem instalacja zatrzymuje się czasem przed a czasem tóż po oknie wyboru języka instalacji. Próbowałem instalować z płyty a także z pendrive ale za każdym razem jest to samo. Próba instalacji Windows10 kończy się tym samym. Nie mam już pomysłu co jest nie tak dlatego proszę o poradę co z tym zrobić.

Specyfikacja mojego komputera może tu jest problem:

Płyta Gigabite GA-N650SLI-DS4L 9(BIOS F3 06/03/2008 ostatni dostępny na stronie Gigabite)

RAM 2 kości DDR2 po 2GB każda

Procesor Intel Core 2 Duo E8500

Grafika GeForce 210

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tylu próbach instalacji to nie wiadomo co może być na dysku...nie ogarniam z wiersza polecenia więc poradzę sprawdzić ustawienia biosu czy ahci włączone,użyć ewentualnie płytki hirens'a lub innej metody i  format dysku (partycji) zrobić...z drugiej strony win 7 potrafił się zawiesić podczas instalacji nawet na dobrych 30 minut zanim ona ruszyła a na szybko nie powiem czy spełniasz wymagania odnośnie instalacji tych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz win7
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Przyszykuj  pena

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

pena masz najpierw sformatować tak :

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr USB drive,HD.
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick   
active
assign
exit
exit

1 - Odpal instalację
2 - Usuń wszystkie partycje ( tą małą systemową np. 350MB lub 500MB i tą na której instalujesz system ( C: ) uważaj jeżeli masz  zrobione inne partycje na dane itd.. żebyś ich sobie nie pousówał czyli D: ,E: itd.. )
3 - klikasz ( zaznaczasz ) miejsce nie przydzielone ( to co wcześniej skasowałeś ) klikasz utwórz NOWĄ ( instalator sam sobie je utworzy nić nie musisz sam robić ).
4 - zaznaczasz nową utworzoną partycję oczywiście tą większą i klikasz formatuj , po formacie dalej czyli instalujesz system.
5 - podczas instalacji odznacz wszystkie bzdety.

I jeżeli nić po drodze nie namieszasz to nie ma bata żebyś tego nie zainstalował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem wiele starszych kompów, gdzie była taka sytuacja, 2x freez o długości dobrych kilku minut na początkowych niebieskich oknach po załadowaniu instalatora, czyli przed kliknięciem START, i przed wyborem języka. Idź zrób sobie herbatkę i poczekaj te 10min, może u ciebie też zaskoczy po czasie. A dlaczego tak się dzieje, to pojęcia nie mam, życie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Chipset NVIDIA® nForce 650i SLI" - nie wiem, czy dobrze strzelam, ale tu szukałbym problemu, skoro na innych płytach z tego okresu (na chipsetach Intela) Win 7, 8, 8.1 i 10 instalują się i działają prawidłowo, a NV raczej zrezygnowała z rozwoju i dalszego wsparcia swoich chipsetów. Brak mi wiedzy, ale na logikę mogło to sprawić, że MS również zrezygnował ze wsparcia dla tych kości, tym bardziej w nowych systemach. Ostatnim oficjalnie wspieranym jest Vista.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi